Treening

Midagi tavapäratut... II osa

Treening  |   |  tekst:  |  fotod:  |  1 kommentaar

Midagi tavapäratut... I osa

Jätkan sellega, millega kunagi algust sai tehtud, ebatavalised lähenemised ja meetodid trennides, läbi mille värskendada motivatsiooni, tuua tavapärastesse tegemistesse intensiivsust ja uudsust.

Esimesed kolm kompleksi kuuluvad tõlkija arvates ulmevaldkonda, ent artiklist, kus ma need võtsin, väidab keegi karm treener Martin Rooney, et see ongi raske, kuid kindlasti teostatav.

Stsenaarium: kirjelda mulle mõnda treeningu erimeetodit või anna mõni vihje, millega saaksin oma treeningusse veidi „värskust“ juurde tuua?

Christian Thibaudeau

Tegemist ei olegi niivõrd erimeetodiga. Ütlen teile, et kasutage harjutusi, mis tõesti annavad teile midagi. Mitte kõik harjutused ei tööta kõikide peal võrdselt ühtemoodi. Mõni vihje:

Kui teil on pikad käed ja pikad jalad (võrreldes kehaga), siis teie käed ja jalad reageerivad kõige paremini unilateraalsetele harjutustele (tõlkijalt: need on harjutused, mida käed või jalad ei tee koos, vaid eraldi. Näiteks biitsepstõste hantliga noodipukil ühe käega, sääre sirutamine istudes ühe jalaga jne).

Kui teil on lühikesed jalad, siis kõik, mida te soodsaks kasvamiseks vajate, on kükk ja selle variatsioonid.

Kui teil on lühikesed käed, siis triitsepsi treeninguks vajate te otseselt triitsepsile mõeldud harjutusi tunduvalt vähem kui pikkade kätega indiviidid. Erinevad surumised ja rööbaspuud teevad oma töö suurepäraselt ära.

Kui teil on lühikesed käed ja pikk keha, siis selleks, et teie jõutõmme edasi areneks, peate tegema lisaks palju abistavat tööd.

Kui teil on pikad käed, siis selleks, et triitseps ja biitseps korralikult kasvama hakkaksid, peate tegema just neile lihastele suunitletud harjutusi, tunduvalt rohkem, kui lühikeste kätega indiviidid.

Kangikompleks tervele kehale

Võtke stopper ja seadistage see timer´i peale, täpsemalt 100 sekundi peale (1 minut ja 40 sekundit). Meetod, mida kasutame ei nõua kangile väga metsikut raskust, nii 40 – 45 kg oleks alustuseks paras. Kui raskus on kangil, sooritage järjestikku järgmised harjutused:

Kätekõverdused toetudes kangile 20 x
Jõutõmme sirgete jalgadega 20 x
Surumine kangiga seistes 20 x
Tavaline kükk 20 x
Tõmme kangiga ettekallutades 20 x

Kätekõverdused toetudes kangile tehke nii, et võtategi tavalise toenglamangu (kätekõverduste lähteasend), kuid toetute kätega kangile. Allalastes puudutab kang vastu rinda.

Kas see 40 – 45 kg ei ole liiga kerge?

See võib algul tunduda nii, kuid see mõte kaob kiiresti. Katsuge kogu see lugu ühele poole saada 100 sekundiga ja te näete, kui raske see on. Soovitav on valida selline raskus, millega need 100 kordust üldse suudate reaalselt ka ilma ajata ära teha. Kui valitud raskusega teete oma 100 x 100 sekundiga ära, pange järgmisel korral raskust veidi juurde ja hakake uuesti üritama.

Tõlkijalt: väljakutse põhimõte on super...püstitada aeg, mille jooksul teha valitud raskusega teatud arv harjutusi ja korduseid. Tasub igal juhul proovida, kuid see konkreetne väljakutse sellise aja jooksul on minu arvates igasuguse utoopia tipp, no tippude tipp. Võib – olla olen sedasorti väljakutsete alal võhik, kuid see tundub tõesti ebareaalne :). Isegi oma tippjõunäitajate korral ei julgeks ma arvata, et see 40 – 45 kg on liiga kerge. Ma pakun, et ma ei teeks seda kompleksi ka tühja kangiga läbi... 5 harjutust, 100 kordust 100 sekundiga.

Mõistes väga hästi, et selline väljakutse on pigem neile, kes soovivad kulutada kaloreid ja ajavad taga „conditioning“ tüüpi treeninguid, kardan ma, et sellise kiirustamise juures ükskõik, mis raskusega ei jääks enam tehnikast midagi alles. Hetkel siin kirjutades ja proovimata, mis oleks reaalne raskus, et ma need 5 harjutust nüutava korduste arvuga ära teeksin? Julgeksin selle asja ette võtta võib olla 20 – 25 kg – ja minimaalset aega sooviksin 3 minutit :). Aga MMA mehed, proovige, teie treeningud peaks aeg – ajalt sellist intensiivsust isegi sisaldama.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

4 parimat treeningjaotust naistele (III osa) push-pull-legs

Treening | 

Eelmises artiklis rääkisime eraldi ülakeha ja alakeha treenimisest. Kui soovid teada, kas naistele sobib selline treeningjaotus, siis artikli…


4 parimat treeningjaotust naistele (II osa)

Treening | 

Eelmises artiklis rääkisime "bro-split" tüüpi kavast ehk treeningjaotusest, kus erinevaid lihasgruppe treenitakse erinevatel päevadel. Kui…


4 parimat treeningjaotust naistele (I osa)

Treening | 

Kuidas valida endale õige treeningjaotus? Mõned küsimused mida endalt küsida: [b]Mis sobib minu graafikuga? Kui tihti ma saaksin…