Toidulisandid

Riboos!?

Mõni väidab, et riboos koosvõetuna kreatiiniga annab palju paremaid tulemusi.

Toidulisandid  |   |  tekst:  |  fotod: {picture_author}  |  Kommenteeri


Sellised tulemused on peaaegu uskumatud, kuid mõned asjaolud vähendavad tekkinud entusiasmi. Nimelt pole teada, kas selline metaboolne kurnatus kasvatab lihaseid või arendab vastupidavust ning kui kaua saab inimene niimoodi treenida, et ei tekiks ületreeningut.

Hoolimata neist uusimatest uuringutest pole siiani tõestatud, et riboos suurendaks kuiva lihasmassi. Seoses hinnaga (10 grammi maksab Ameerikas u 4 $) ei taha keegi osta endale toidulisandit, mille toime on ainult teoreetiline. Küll müüakse tooteid, kus on segatud riboos kreatiiniga, kuid puhast riboosi ei paku enam keegi.

Riboos pole kindlasti oma hinna tõttu olema väärt kasutamist igapäevase toidulisandina, kuid on mõningaid olukordi, kus ta on omal kohal. Kulturistidele riboos mingit kasu ei anna, kuna nende treening ei kuluta nii palju TANi. Seda võivad kasutada poksijad, maadlejad ning mõne muu anaeroobse spordialaga tegelejad, sest nende treening võib TANi taset päris palju alandada.

Seni, kuni pole tõestatud riboosi head omadused, tuleks kulturistidel jääda ikka proteiinipulbri, kreatiini, glutamiini ja kompleksvitamiinide juurde.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Ilusad juuksed on iga naise kroon

Toidulisandid | 

Siinkohal rõhutan, et juukseid tuleks turgutada ja hooldada nii seest- kui ka väljast. Välispidistest nippidest kasutan järgmisi: üritan…


Kuidas valida ja kasutada rasvapõletajaid?”

Toidulisandid |  (3)

Mis on parim rasvapõletaja”?

[h3]Kõigepealt olgu öeldud, et mistahes “rasvapõletaja, õigemini termogeenne aine (aine, mis…


Kuidas targalt kasutada Vitargot?

Toidulisandid | 

Kuidas, miks ja millal mina Vitargot kasutan: Tavaliselt…