Varia

Surm Kõrbes osa 2

Kohtuprotsessil avaldatavad ülestunnistused ja presentatsioonid toovad kindlasti avalikkuse ette midagi muud.

Varia  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  Kommenteeri

Vaidlust tekitanud küsimused

….sellest hetkest alates muutusid detailid segasteks..Tituse, Ryani ja teiste ülestunnistused 13. detsembri 2005 kohta moodustasid sündmuste aheliku, mida ei saanud võtta tõesena. Kohtuprotsessil avaldatavad ülestunnistused ja presentatsioonid toovad kindlasti avalikkuse ette midagi muud.

Järgnevalt on toodud mõned faktid, mille uurijad avastasid seoses auto ja Melissa Jamesi surnukeha leidmisega.

*** Melissa ema Maura James, kes elab Lambervilles New Jerseys, rääkis viimati oma tütrega 13. detsembril 2005 kell 11:42 umbes 5 minutit. See oli tema viimane kontakt oma tütrega. Ta korraldas tütre vastuvõtmist Newarki lennujaamast, mis pidi aset leidma järgmisel päeval. Marua ootas lennujaamas, kuid tütar ei saabunudki.
*** 13. detsembri pärastlõunal oli laetud elektroshokirelva 6 korda ajavahemikus 14:10:20 kuni 14:11:59. 22. detsembril andis Megan Pierson Foley (25) Ryani sõber, oma advokaadi juuresolekul Las Vegase mõrvauurijale Dean O´Kelley´le üle Nike spordikoti, kus oli must plastikkott, mis sisaldas M-18 tüüpi elektrishokirelva, kahte pardunikesta, plastiknõud, milles oli kaks pardunit, nahkkattega nuia (sama tüüpi, mida kasutab politsei) ning kahte suurt treeningrihma.

Kohtus antud tunnistuste kohaselt on nimetatud relv arvele võetud oktoobris 2005 Ryan Chastaini nimele, kes on Tituse üürnik ja fitnessisti ning Ryani treeningkaaslase Amanda „Mandy Polki boyfriend. Laskemoon oli samuti tema nimele samal ajal registreeritud. Mõlemad avaldused olid markeeritud Las Vegases. Chastaini tunnistuse kohaselt ostis ta relva Titusele ja see pidi pärast ümberregistreeritama Tituse nimele.

*** Mobiiltelefoni kõneeristused näitasid, et Titus helistas 14. detsembril 2005 korduvalt Anthony Grossile, Tituse ja Ryani sõbrale, keda on süüdistatud kolmanda astme süütamise kaasosaluses;
*** 14. detsembri hommikul kell 3:31 otsis Ryan oma krediitkaardiga supermarketist 7 pudelit süütevedelikku, jooki ja grillimistarvikuid. Uurijad väidavad, et poes olevate turvakaamerate salvestistelt on näha tumedajuukseline punaseid riideid kandev naine—sarnased riided leiti 5. jaanuaril 2006 Melissa Jamesi toast Tituse ja Ryani kodust. Teine salvestis näitab, kuidas arvatavasti sama naine lükkab poest ostukäru koos kottidega välja. Parklakaamera salvestisel on näha sama naist punase auto juures, ning meesterahvast aitamas kotte autosse tõsta. Pagasiruumi lahti ei tehtud. Mees istus rooli taha ja naine kõrvalistmele.
*** Uurijad usuvad, et Gross sai Tituse ja Ryaniga kokku 14. detsembril 2005 ühes bensiinijaamas kell 4:12:59 varahommikul. Politseis antud tunnistuste kohaselt sai Gross paarikesega seal kokku Tituse palvel. Gross täitis seal pisikese punase kanistri kütusega ja asetas selle oma auto pakiruumi. Seejärel instrueeris Titus teda mobiiltelefoni teel, kuhu sõita. Gross rääkis politseile, et ta sõitis umbes 25 minutit Pahrumpi suunas, Titus ja Ryan talle punase Jaguariga järel sõitmas. Kui nad jõusid sellele kohale lähemale, kust Jaguar hiljem leiti, helistas Titus Grossile ja andis uusi instruktsioone. Ryan astus autost välja ja võttis istet Grossi auto kõrvalistmel. Ta palus Grossil auto ringi keerata. Titus võttis Grossilt kütusekanistri, ning hetk hiljem jooksis Grossi sõnul tema autosse, karjudes „Sõida! Sõida! Mees viis paarikese nende koju.

Mis juhtus 13.detsembril 2005? Sellele võib selgust tuua Ryani sõbranna Megan Pierson Foley kohtus antud tunnistus. Ta rääkis sellest, mida Ryan/Titus talle tol õhtul nende kodus rääkisid ja üle andsid- spordikoti, milles oli elektrishokirelv. See detail teeb Meganist kohtuasja peatunnistaja. Kaitsja tõstatab kindlasti esile, et Foley esimene ülekuulamisprotokoll politseis sisaldab detaile, mille sisu ta hiljem teisel ülekuulamisel politseis ja kohtus muutis, kuid Foley väitis, et tegi seda, kuna tahtis Ryanit kaitsta.

*** Kell 9 hommikul jättis Titus Foleyle mobiiltelefonile sõnumi. See ei olnud tavaline: Titus helistas talle väga harva.
*** Kella 10 ajal rääkis Ryan Foleyle, et tal on probleeme Melissa Jamesiga. Ryan väitis, et Melissa varastab tema ja Tituse tagant. Foley kuulis sellest esimest korda.
*** Kell 11 helistas Foley Titusele tagasi. Titus rääkis, mida ta oli leidnud Jamesi toast: lukustatud karp, milles olid krediitkaardid, krediitkaartide koopiad ning isikutunnistuste koopiad (arvatavasti Tituse ja Ryani omad). Foley sõnul oli Titus väga vihane ja rääkis talle: „On kolm asja, millega ei tohi jamada. Need on: pere, sõbrad ja raha.
*** Kell 14 helistas Foley Ryanile nende tavapärase kella viiese treeningu asjus, soovides ühtlasi teada saada, kas Ryan ühineb temaga, tähistamaks ta Nevada ülikooli lõpetamist. Kui Ryan tagasi ei helistanud, eeldas Foley, et Ryan täna trenni ei tee. Ta reserveeris endale ja oma kihlatule (Jeremy Foley, praeguseks Megani abikaasa) õhtusöögiks laua Green Valley´s.
*** 18.30-19.00 olid Foleyd õhtusöögil, kui Titus helistas oma kodust Meganile. Titus rääkis, et oli ostnud Jamesile lennupileti ja plaanib ta saata Floridase, samuti ka seda, et nad olid Jamesi varguste eest välja visanud ja jätnud ta ühte poodi. Uurijate sõnul ei näidanud poe, kuhu väidetavalt James jäeti, 13. detsembri 2005 valvekaamerate salvestised Titust, Ryanit ega ka Jamesi. Megan Foley sai õhtusöögi ajal kaks telefonikõnet Ryanilt: ühe, et arutada Jamesisse puutuvat ja teise, et kutsuda Foleysid nende juurde koju.
*** Kell 22.30 jõudsid Foleyd Tituse/Ryani koju. Titus näitas neile kotti, mis tema sõnul kuulus Jamesile. See sisaldas arvatavasti metadooni ja veriseid süstlanõelu. Nad läksid üles kontorisse, mis asub magamistoa ligidal. Megan Foley sisenes Ryani vannituppa, et Ryaniga rääkida, samal ajal kui too oma juukseid föönitas. Äkki ütles Ryan Foleyle vaiskelt, et Titus oli Jamesile võtnud hotellitoa ja läinud sinna 12. detsembril Jamesiga rääkima nende avastusest Jamesi kohta. Seejärel oli Titus Jamesi majja tagasi toonud. Kellegil neist oli elektrishokirelv- oli see James või Ryan, see on jäänud selgusetuks. Ryan uimastas Jamesi relva kasutades ja teda selja tagant kaela tulistades, seejärel helistas Titusele, kes tuli üles korrusele, võttis Jamesi, tõi ta alumisele korrusele ja hakkas teda lööma. Pärastpoole võttis James Xanaxit, et magama jääda. Kui James oli uinunud, käskis Titus Ryanil morfiini tuua. Ryan süsitis terve süstlatäie ainet Jamesile jalga. Hiljem, samal ööl demonstreeris Titus Foleydele, kuidas kedagi kägistada saab. See oli sama vestluse käigus, mil Titus avaldas, et oli tapnud Jamesi. Veidi aega hiljem hakkas Titus mõtlema, kuidas vabaneda Jamesi kehast. Ta tahtis sõita Jaguariga Red Rockini, pilduda riideid auto ümber laiali ja süüdata auto, nii et jääks mulje vägistamisest. Titus plaanis seda teha umbes kella 4 ajal varahommikul. Samuti rääkis Titus, et kui ta peaks küsima sealjuures kellegi abi, siis oleks see Gross, kuna ta oli viimasele laenanud 1000 dollarit.
*** Kell 01:30 kuni 02:00 14.detsembri varahommikul oli Jamesi keha auto pagasiruumis- Foley mäletamist mööda oli Titus see, kes talle seda rääkis.
*** Kell 02:00-02:30 lahkusid Foleyd Tituse/Ryani kodust. Titus andis Megan Foleyle kaasa koti, öeldes, et ta teab, et politsei tuleb järgmisel päeval nende majja. Megan Foley tunnistas, et Titus käitus nii, nagu ta mingi hinna eest ei tahaks, et politsei saabudes koti leiaks, misiganes see siis ka ei sisaldaks.
*** 16.detsember 2005. Foleyd kohtusid Tituse/Ryaniga, et Ryaniga hüvasti jätta, kuna paarike kavatses sõita Kreekasse, kus nad oleksid pääsenud tagasisaatmisest. Kui nad kohtusid, siis ütles Titus Foleydele: kui kaks tunnistajat väidaksid, et James süstis omale auto esiistmel üledoosi ainet, pääseksid nad süüdistusest puhtalt. Foleyd ei olnud asjaga nõus ja Ryan teatas, et nad ei mõelnud tunnistajate all neid. Umbes kaks nädalat hiljem andis Megan Foley politseile üle Tituse antud spordikoti.

Kohtuistung

18.juulil 2006 ilmusid Titus ja Ryan Clark County kohtusaali. Nende advokaadid Richard Schonfield, Steven C. Boozang (Tituse kaitsjad) ning Tom Pitaro (Ryani kaitsja) üritasid tulutult kohust veenda mitte arvestama paarikese politseis antud tunnistusi, väites et need tõendid ei ole piisavad röövimise süüdistuseks. Nende katsed lükati tagasi.
Kohtuasja alguseks määrati jaanuar 2007. Seni on süüdistajate tööks presenteerida Megan Foley ülestunnistust, määratleda kuriteo motiiv ning tõestada, et Titus ja Ryan lõpetasid Jamesi elu. See võib osutuda raskeks, kuna kohtumeditsiinilised tõendid, mis kinnitaksid asfüksia (lämbus kägistamise teel), tömbi esemega tekitatud trauma või narkootiliste ainete süstimise jälgede olemasolu, võisid hävineda tules. Seni üritab Titus tõestada oma süütust ja üritab ennast ning Ryanit vabasada kõigist süüdistustest. Nad veedavad aja kuni kohtuprotsessi alguseni Clark County kinnipidamisasutuses teineteisest eraldi.

Allikas: Flex


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Atarashii Naginata - uus spordiala?

Varia | 

Atarashii Naginata - kas uus spordiala? Eestis on spordialaga tegeletud kõigest paar aastat, kuid spordiala ise on juba mitme sajandi…


Kas valida nutikell või nutivõru?

Varia | 

Nutivõru on kiiduväärt trennikaaslane! Nutivõrud on lihtsamad nii oma välimuselt kui kasutamisvõimalustelt. Erinevalt puutetundliku…