26. juuli 2007

Rinnalt 100 kg – vähe võitu – või mis???

Tegemist siis programmiga, mis võiks olla üheks võimaluseks neile, kes ajavad taga surumise tulemust ja on rinnalt 100 kg 1 korra ära surunud. Samas tuleb kuidagi ju edasi minna. Eks võimalusi on ju tegelikult mitmeid ja see kuidas keegi oma tulemusi parandada üritab on individuaalne on olemas nõndanimetatud süsteemi inimesed ja inimesed, kes armastavad talitada lihtsalt tunde järgi ehk siis teha koguaeg tavalist püramiidi. See programm võikski olla just süsteemi inimestele, kellele meeldib, kui igaks trennis on konkreetsed raskused ees ja on teada, millega midagi tegema peab, aga üldjoontes – proovida võivad ju loomulikult kõik.
Kindlasti tekib päris palju küsimusi. Esiteks raskused, millega tuleb teha. Ütlengi ära, et enne kui selle süsteemi juurde minna, peaks jõusaalis olema kindlasti 1.25 kg sed kettad. Lisaks tuleb teil minna ehituspoodi ja osta sealt ketti justnimelt ketti kõige parem oleks kui see oleks selline paksemate lülidega, siis saate lühemate juppidega hakkama. Ostke sellised jupid (tehke kolm 0.5 kg st ahelat), mis kaaluvad täpselt 0.5 kg (kaaluge poes kohe välja). Ps. ostke spetsiaalseid karabiine, mille abil saate keti kaks otsa omavahel hõlpsasti ühendada. Ühendanud selliselt keti kaks otsa ongi teil justkui olemas 3 poolekilost ketast seda siis ainult kettide näol. Neid kette läheb teil selle programmi teostamiseks kindlasti vaja. Mõni võib olla naerab, et oleks võinud ju raskused ära ümmardada, kuid mina arvan, et ümmardades see süsteem ehk nii kindlalt ei toimi, võib olla toimib ka, kuid mina usun täpselt sellisesse skeemi nagu naeltest ümber teisendasin. Programm on niigi naeladest teisendatud ja ümmardatud niipalju kui vähegi võimalik. Et kui teisend naeltest annab raskuseks 46.5 kg, siis mina ei ümmardaks seda enam kuhugi poole. Ka 1 kg ne ja 1.5 kg ne juurdekasv on ikkagi juurdekasv ja oluline. Ütleme siis nii, et kes viitsib ja tahab võib selle programmi edasise modifitseeimisega tegeleda ka, kuid mina toon ta teieni sellisel kujul. Pealegi selline „mäng nende poole kg ste ketikestega on päris põnev. Näiteks kui raskuseks on 55.5 kg, siis panete kangile 55 kg + kangi keskossa ümber kangi nn. toru keerate ja kinnitate karabiini abil ka selle 0.5 kg se ketikese.
Mis siis veel mingeid garantiisid loomulikult anda ei saa, et programm igaühe peal toimib. Raskused peaks enam vähem kasvama 15% võrra. Kusjuures see, kui suure „sammuga kellelegi meeldib üles liikuda, on ka individuaalne. Mõnele sobib see 15%, teisel nii suured „hüpped seerialt seeriale võib olla ei meeldigi. Igal juhul eesialgu otsustasin selle 15% kasuks. Kust see programm pärineb? Ma ei üritagi au selle leiutamise eest endale võtta. Tegemist on tegelikult 5 x 5 ühe variandiga. Programmi tegin valmis spetsiaaalse 5 x 5 kalkulaatoriga. Teisendused naeltest tegin ise. Milline võiks üldine splitting programmi kasutades olla? Ausalt öeldes ei hakkakski mingisugust konkreetset ettekirjutust siin tegema. Programmi algses versioonis on mõeldud, et I päev on esmaspäeval ja II päev on reedel. Ülejäänud päevad jätaksin teie enda valida. Siiski soovitan, et sel programmil olles võiks treeningpäevade arv nädalas jääda 4 5 piiresse, vastasel korral läheb taastumisega raskeks. Samuti ei soovita ma treenida selliselt, et nt. laupäeval pärast II rinnapäeva teete õla ja triitsepsi ning siis pühapäev vahet ja esmaspäeval jälle I rinnapäev. Kui, siis soovitaks seda, et üks rinnapäev võiks olla nt. õlaga või triitsepsiga koos rind, õlg, triitseps ja sel päeval teetegi vaid selle surumise. Teise päeva siis teete kas siis rinna üksi või ka mõne teise lihasega kompleksis, kuid siis juba rinnale ka peale surumist midagi peale, et kokku ütleme seal 12 15 seeriat rinnale tuleks.


Lõpetuseks rõhutaksin veelkord, et loomulikult ega midagi garanteerida ei saa. See kui palju kellelgi tuleb on individuaalne. Samas, kui kõik läheb nii nagu vaja, siis programmi viimasel nädalal peaksite 100 kg ga tegema 5 korda, loogiga ütleb, et siis 110 – 115 kg 1 kord oleks ju ka reaalne!!!

Ps. nende ketikeste kasutamine on edaspidi väga efektiivne ka erinevate käte programmide (harjutuste) korral, mis nõuavad tavaliselt just sellist väga väikest progresseerumist!!!
Ja söömist ärge unustage!!!

Autor: Janar Rückenberg