Persoon

Mariusz Pudzianowski

Teda tuntakse hüüdnimede järgi nagu Pudzian, Dominator, Super Mariusz (Super Mario), Pyton (Python) and Pyton (Big Python).

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod: {picture_author}  |  9 kommentaari

Nimi: Mariusz Pudzianowski
Sünniaeg: 7. veebruar, 1977
Elukoht: Poola
Tegevused: rammumees, näitleja, laulja
Pikkus: 1.80 m
Kaal:130 kg
Koduleht: http://www.pudzian.pl (poolakeelne)

Teda tuntakse hüüdnimede järgi nagu Pudzian, Dominator, Super Mariusz (Super Mario), Pyton (Python) and Pyton (Big Python).

Rammumehe karjäär

Jõuspordi juurde tuli mees üldse 13 aastaselt, täpsemalt 1990 aasta detsembris. Proovisime minu 12 aastase sõbraga üksteist tõsta, mina teda tõsta ei jõudnud, aga tema vinnas mind üles ja lennutas õhku mitme tolli võrra. Ta oli tugev. See motiveeris treenima ja saama Maailma Tugevaimaks Meheks.

Mais 1999 tegi Mariusz kaasa oma esimese rammumehe võistluse, mida peeti Poolas, Plockis. Suurem tuntus ja läbimurre rahvusvahelisel areenil saabus 2000 aastal, kui ta lõpetas oma esimesel Maailma Tugevaima Mehe võistlusel neljandana. Ta läks uuesti ja võitis oma esimese MTM tiitli 2002 aastal, mida kaitses edukalt suurima ülekaaluga selle võistluse ajaloos ka järgmisel aastal. 2004 aastal sai temast ka Strongman Super Series Maailma Meister. Maailma Tugevaima Mehe võistlustel sai ta 2004 aastal algselt kolmanda koha, kuid diskvalifitseeriti keelatud ainete kasutamise pärast. Ta tagastas International Federation of Strength Athletes föderatsioonile oma auhinnarahad ning sai aastase võistluskeelu. Ta ei vaidlustanud oma keelatud ainete kasutamist ja naases 2005 aastal, et võita Maailma Tugevaima Mehe tiitel kolmandat korda.

2006 aastal tuli mees Maailma Tugeva Mehe võistlusel ameeriklase Phil Pfister´i järgi teiseks. Viimati hoidis ameeriklane Maailma Tugevaima Mehe tiitlit 1982 aastal. Pudzianowski juhtis võistlust kuni viimase alani Atlase kivide tünnidele tõstmine - Pfister pani viimase kivi kohale kõigest sekund (isegi vähem) kiiremini ja võitis tiitli.


Varasemad tegemised...

Mariuzs üritab olla koguaeg heas vormis ja reibas. Ta tegeleb Kyokushin´i karatega, mida ta õppis aastatel 11 13 ja hiljem 26 27 selt. 1992 1999 tegeles ta ka 7 aastat poksiga ja seda päris tõsiselt võistlustasemel. Mängib aeg ajalt meelsasti ka rugby´t ja jalgpalli. Esindab nii mõnigi korda Poola Budowlani meeskonda.

Pudzianowski isa oli samuti suurtkasvu tõstja ja võitis nooruses Poola Meistrivõistlused. Nähes nooruses oma poja potentsiaali ja suurust, hakkas ta ta Mariuzst vaikselt jõutreeningute osas suunama ja nõustama. Ja selline hea suhe on neil praegugi, Mariuzs peab praegugi oma isa oma treeneriks.

Vastupidiselt enamusele rammumeestest üritab Mariuzs olla vormis ja säilitada madalat rasvaprotsenti, mis annab talle kiirust ja vastupidavust.

Mariuzs on favoriit igal rammumehe võistlusel, millel ta osaleb. Kaotusi on mehel vähe!

Sarnaselt Arnold Schwarzeneggerile on ka Pudzianowski öelnud, et pärast rammumehe karjääri kavatseb edasi näitlejana tegutseda. Ta on kaasa teinud kuues Poola filmis.

Mõõdud:

* Pikkus - 186 cm (6' 1")
* Kaal - 130 kg (287 lb)
* BMI - 38.4
* Rind - 145 cm (57 in)
* Kael - 54 cm (21 in)
* Talje - 94 cm (37 in)
* Reis - 80 cm (31 in)
* Käed - 56 cm (22 in)
* Künnarvars - 45 cm (18 in)
* Jalanumber 45

Isiklikud rekordid:

* Surumine - 606.3 naela (275 kg)
* Kükk - 793.7 naela (360 kg)
* Jõutõmme - 903.9 naela (410 kg)

Muusiku karjäär

2005 aastal lõi Mariuzs ansambli nimega Pudzian Band, kus mees ise laulab. 2006 aastal tegi Pudzian Band oma esimese turnee ja anti välja plaat. Ansambli teised liikmed on Krystian Pudzianowski (Mariusze vend), Anna Brzozowska ja Ross Tweedy.

Treening

Mariuzs treenib kaks korda päevas, viis päeva nädalas. Järgnevalt väike katkend tema paarist päevast. Nii treenis mees vähemasti 2004 2005 aastal.

Ärge üritage seda järgi teha, kava on väga raske, isegi Mariuzse hea sõbra, samuti ühe Poola rammumehe, jaoks.

Püütoni treening:

Esmaspäev hommikune trenn kell 9.00:

Kükid kang turjal: soojendus: 8 seeriat, püramiidib üles 60 kg 160kg. Tööseeriad: püramiidib üles 160 280 kg, kükib kordusvahemikus 2 6.
Sääre painutamine lamades 6 x 20.
Sääre sirutamine istudes: 2 x 20
Lõuatõmbed kaela taha: 6 x 15
Lõuatõmbed rinnale: 6 x 10
Allatõmbed plokil istudes kaela taha: 4 x 15
Tõmbed ettekallutades kangiga: 4 x 15
Kõht: esinevad harjutused 6 x 30 (istesse tõus, jalgade tõstmine)
Barbell Rows: 4 sets of 15 reps

Esmaspäev õhtune trenn kell 19.00 rammumehe spetsiaaltreening:

Liivakoti kandmine seljal (130 kg) 3 x 170 m
Meremehe kõnd (290 kg) 3 x 2.5 pööret
Kummi kantimine 3 x 10 kantimist

Teisipäev hommikune trenn 9.00:

Eeskükk, püramiidib üles välja 250 kg ni.
Säärele erinevad päkale tõusud: 6 x 15
Surumine seistes kangiga: soojendusseeriad 7 seeriat 60 100 kg, tööseeriad: 6 seeriat kuni 140 kg ni välja, millega teeb 4 5 kordust.
Jõutõmme: soojendusseeriad 6 seeriat kuni 200 kg ni, tööseeriad püramiidib üles kuni 300 kg ni.
Good Mornings: 8 seeriat 100 kg ga.

Teisipäev õhtune trenn 19.00:

Bushmani kõnd: 300 kg 3 x 15 meetrit
Surumised spetsiaalsel masinal, mida võistlustel kasutatakse: 3 x 10 120 kg - ga
Parallel Crucifix (tõlkijalt: ei suuda leida täpset kirjeldust): hoitakse 40 kg seid raskuseid 30 sekundit.

Kolmapäev hommikune trenn 9.00:

Surumine lamades: soojendusseeriad: püramiidib üles kuni 150 kg ni, tööseeriad: 150 220 kg, teeb seeriaid vahemikus 2 8.
Triitsepsi sirutamine kangiga: treenib kuni 80 kg ni.

Komapäev õhtune trenn 19.00:

Sama, mis esmaspäeval + raskuste tõstmine trepiastmetel.
See on vaid katkend Mariuzse treeningkavast. Enne igat trenni hüppab mee hüppenööriga 15 minutit, mis on ilmselt sisse jäänud tõsisematest poksiaegadest. Pärast igat trenni teeb ta reeglina ka kõhtu. Kaks korda nädalas on tõsisem karate tund ning aktiivse taastumise eesmärgil käib mees ka ujumas. Samuti meeldib Mariuzsele teha aeg ajal ka pikamaa jooksu.

[/u]

Väike intervjuu Mariusz Pudzianowskiga, mis ilmus "Zycie Warszawy" (Warsawi Elu) 2005 aastal. Originaalartikkel oli muidugi poola keeles ja üritan selle teieni tuua nii kuidas oskan. Artikkel pärineb juba 2005 aastast, kuid kuna Pudzianowskist suurt midagi ei kirjuta, intervjuusid on ajakirjanusest vähe leida, siis arvan, et väärtuslik lugemine seegi.

Laupäeval Mokotowskie'l (Poola Rammumees) olid jälle võitmatu. Kas pole igav koguaeg võita? Kas vastased siis tõesti nii palju nõrgemad?

Igav? Inimestele on tõesti raske meeldida! Ma võidan, kuna võtan seda tõsiselt, millega tegelen. Valmistusin selleks hooajaks ja ei kavatse ühtegi võistlust vahele jätta. Pealegi, võitmine siin Poolas ei ole sugugi kerge. Meil on siin maailma ühed tugevaimad võistlused, palju tõsiseid ja väga tugevaid võistlejaid ja alale palju kaasaelajaid. See, et ma koguaeg võidan, ei tähenda, et oponendid oleks nõrgad.

Kas plaanid ka sel aastal võistelda World's Strongest?

Loomulikult! Ma teen kõik, et võita. Rahvusvahelisele üldsusele ma üldiselt ei meeldi. Nad teevad üldiselt kõik, et Poolakas poodiumi tippu ei tõuseks. Eelmise aasta võistlustel juhtus alatasa mitmeid imelikke asju. Näiteks tõmbasin ma autot, millel oli käsipidur peal. Lõpetasin alles kolmandana. Ma arvan, et kõik see „juhtus, kuna oleksin võitnud muidu kolmandat korda järjest. Paljudele ei oleks see meeltmööda olnud.

Kuidas on lood steroididega?

Rammumees on profisport. Loomulikult on ka siin oma tugev „köögipool, mida ma väga hästi loomulikult tunnen, kuid loomulikult ei hakka ma midagi detailselt ajakirjanduses jahvatama. Mind testiti steroide pärast ja nad ei leidnud midagi. Kui edu rammumehes sõltuks ainult sellest, siis oleks võitjate nimistu tunduvalt pikem. Tõstan koguaeg tonnideviisi rauda, lisaks jooksen, venitan, tegelen karatega ja mängin vahest ka jalgpalli.

Kui palju peaks sööma, et sinusugune välja näha? Kulturistidel on täpne dieet, kus iga kalor on alati arvel, kuidas on lood sinuga?

Söön niipalju kui vaja. Kui te tahate mind kulturistidega võrrelda, siis korrutage nende toidukogus kahega. Kuid mulle ei meeldi, ku mind kulturistidega võrreldakse või üldse minu ja kulturismi vahel paralleele tõmmatakse. Minu arvates kulturistid on nagu naised. Milline mees võtaks küll oma riided seljast ja poseeriks kitsastes pükstes peegli ees?

Paljud fännid tahaksid kindlasti teada, miks sa ei osalenud/ei võtnud osa Arnold Classicust, mida peetakse väga preztiisseks ürituseks?

Selle ürituse tuntus tuleneb ainult sellest, et Arnold Schwarzenegger oli kuulus kulturist ja on kulturismilegend. Kuid tõsiseimaks ja karmimaks oli ja on ikkagi World's Strongest Man (Maailma Tugevaim Mees). Pöörake tähelepanu Classicu alalistele võistlejatele. Zyndrunas Savickas võitis Classikul kolm korda, samas viimase nelja aasta jooksul, kui oleme temaga võistlustel koos, siis 20 st seitsmeteistkümnel korral olen mina need võistlused võitnud.

Enamus informatsiooni pärineb 2004 2005 aastast ning tõenäoliselt on nii mõndagi muutunud. Kuid arvan, et hoolimata sellest on Pudzianowski tegemistest, treeningust, elufilosoofiast jne. huvitav aimu saada. Seda enam, et inglise keeles on tema intervjuusid ja artikleid võimatu leida, vaid mõni üksik ja väga lühike. See, mis ta ütles kulturistide kohta seda ei võtaks ma täie tõsidusega mees lihtsalt ütles midagi, kes teab, mis seda ajendas. Arvan nii, kuna netis võib Pudzianowskit ennastki trussikutes poseerimas näha!!! Treeningu osa on tõesti karm eks iga üks saab ise lugeda. Mis puutub steroididesse, siis see kontrolli asi, need vahelevõtmised tunduvad küll naljakad. On ju selge, et mehed manustavad (sel alal), enamuses mis kontrollidest seal veel räägitakse. Et huvitav, kas lihtsalt keegi tahtis kellelegi ära teha??? Pikkust olen lugenud tema kohta ka 186 cm, Wikipedia annab jällegi 180 cm. No võta nüüd kinni. Kehakaal on kindlasti tõusnud, selles pole kahtlustki, samuti kindlasti treeningraskused. Tundub üks tõsiselt karm ja samas ka mitmekülgne vend!!! Respect igal juhul!!!


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…


Tunne Eesti tegijat- Olga Savelieva

Persoon | 

Nimi: Olga Savelieva Pikkus: 160 Kaal: 53 Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Hakkasin 5a.tagasi treenima Thai poksis, hobiks oli ka…


Tunne Eesti tegijat- Kregor Hermet

Persoon | 

Nimi: Kregor Hermet Pikkus: 205 cm Kaal: 109 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Esimeses klassis toodi kooli palju trennikutseid…