Persoon

Nädala treener - Ethel Otsason

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod: {picture_author}  |  Kommenteeri

Minu suhe spordiga on olnud väga mitmekesine.


Väikese tüdrukuna proovis ema mind siduda võimlemisega, kui tulutult, pidasin vastu seal vaid mõned korrad. Seejärel viis isa mind sulgpalli treeningutesse, kus vahelduva eduga pidasin vastu mitu aastat.

Sulgpallile järgnes jalgpall, mis samuti sai alguse isa initsatiivist!

Kuna sealsed kaasvõitlejad olid liiga agressiivse loomuga tegelased, siis otsustasin sellest loobuda.

Üheksandat klassi alustasin Otepää Spordikoolis, mäesuusatmise alal, kuid igatusus vanemate ja kodulinna järele tõid mind õigepea tagasi kodulinna Tartusse! Armastus mäesuusatamise vastu kestab tänaseni.

Olen õppinud Tartu Tamme Gümnaasiumis, Tartu Forseeliuse Gümnaasiumis, Tartu Ülikoolis Kehakultuuri teaduskonnas, eelmisel aastal asusin õppima Audentese Ülikooli Liikumise - ja Spordi erialale.

Aeroobikaga tegin algust 14 aastaselt spordiklubis Livoonia. Külastasin sealseid treeninguid praktiliselt iga päev - sattudes liikumisest, tantsimisest täielikku sõltuvusse, sain ma õige pea aru, kuhu pean tulevikus oma energia suunama! Üheksanda klassi lõpus teadsin kindlalt, et minu tulevik on seotud treeneri tööga, astumine kehakultuuri teaduskonda, tundus esimese õige valikuna sellel teel!

Kolmandal kursusle tõi mind eraelu Tallinnasse, kus oma suureks õnneks sain kohe treenerina tööle asuda Forum Sporti, sealsed treenerid Kristel Tamm ja Riina Suhotskaja aitasid mul kenasti sisseelada ja olid mulle toeks suhteliselt raskel esimesel aastal.

ForumSpordile järgnesid järgmised klubid:

Keila Tervisekeskus, SalongStuudio99, RevalSport, ArcticSport.

ArcticSport on praeguseni minu koduklubi.

Alustasin ArcticSpordis rühmatreenerina /aeroobika, vesiaeroobika, spinning/ 3 aastat tagasi, järgnes töö tugitreenrina ning 2007 aasta märtsis alustasin tegevust rühmatreeningute koordinaatorina.

Praguseks hetkeks on meie klubis aktiivselt tegutsemas üle kolmekümne treeneri, nädalas toimub 151 rühmatreeningut.

Olen Arcticu treenerite teamiga väga rahul ning õnnelik, et saan koostööd teha toredate ja loominguliste inimestega!

Olen läbinud ja oman:

EOK ja Kutsekoja poolt välja antud 3 kategooria kutsetunnistus,

EFTE jõusaaali põhikursus,

Bosu Balance Training System koolitus,

FAF aeroobika,

Sõudespinningu koolitus (Soome),

EFTE spinning,

EEVL vesiaeroobika koolitused,

Eesti Võimlemisliidu Aeroobikatreenerite koolitused.

Lisaks olen osalenud FitnesForumitel ja WorkShopidel Londonis, Moskvas.

Treenerina hindan kõige enam vabadust - ei ole olemas üht ainust tõde, millest kinni hoida!!! Hindan treenereid, kes omavad põhjalikke teadmisi inimese anatoomiast, füsioloogiast, kes õpatajatena on loomingulised ja suudavad ka kõige spordikaugemas inimeses tekitada armastuse liikumise vastu!

Suhtun kerge irooniaga treeneritesse, kes liialt oma arvamusi ja vaateid peale suruvad…

Armastan dünaamilsi liikuvaid treeninguid, enseväljendust läbi tantsu.

Treenerina pole ma kunagi proovinud meeldida kõigile, mul on oma kindel nägemus, kuidas treeninguid läbi viia, usun sellesse, kuid samaaegselt vajan võimalust arenemiseks ning uusi väljakutseid.

Minu eeskujud,lemmikmehedJ: David Van de Velde, Balazs Fuzessy, Steve Boedt.


Ethel Otsason

ArcticSportClub

Rühmatreeningute KoordinaatorFitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…


Tunne Eesti tegijat- Olga Savelieva

Persoon | 

Nimi: Olga Savelieva Pikkus: 160 Kaal: 53 Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Hakkasin 5a.tagasi treenima Thai poksis, hobiks oli ka…


Tunne Eesti tegijat- Kregor Hermet

Persoon | 

Nimi: Kregor Hermet Pikkus: 205 cm Kaal: 109 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Esimeses klassis toodi kooli palju trennikutseid…