Persoon

Paul Anderson

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod: {picture_author}  |  6 kommentaari

Olümpiavõitja, Rammumees ja Filantroop, sündinud 17. oktoobril 1932, suri 15. augustil 1994. Pikkus 173 cm (5'9"), kaal 150 164 kg, reie ümbermõõt 91.5 cm.

Parimad tõsted

Lamades surumine: 285 kg
Kükk: 548 kg
Jõutõmme: 373 kg, spetsiaalsete rihmadega, mis olid ümber randme ja metallist konksudega on tõmmanud 454.5 kg. Selle viimase tõmbe tunnistajaks on olnud Tommy Kono.
Tõukamine: 218 kg, mitteametlik
Surumine rinnalt seistes nõksuga („svungimine): 273 kg, tunnistajaks oli Bob Hise
Ühe käega õlalt hantli surumine: 172.5 kg, 136.5 kg ga 10 x. See 172.5 kg, mida ta ühe käega tõukas (surus) on ühtlasi ka suurim raskus, mida inimene on ühe käega suutnud üles tõsta. Mõlemate tõstete tunnistajaks oli Paul Magistratte.
Raskuse tõstmine jalgadega, mis toetus platvormina seljale (Backlift): 2850 kg, see on ka Guinness´i rekord. Tunnistajateks Kara Whitfield ja Maurice Payne.

Veel tõsteid, millel on tunnistajad olnud

Kükk: 409 kg 10 x, tunnistajaks John Grimek.
363.5 kg 10 x, kaks seeriat, tunnistajaks Pat Casey.
409 kg 1 x (3 sekundilise pausiga), see tuli väga kergelt (1956), tunnistajaks oli Iron Man´i ajakirjanik.
Olympic Press (tõlkijalt: täpselt ei tea, kuid videode järgi peaks see olema nagu tõukamine, kuid kang surutakse pea kohale sirgetele kätele ilma nõksuta): 193 kg 3 x (kolmas kordus jäi poolikuks), Peary Radar oli tunnistajaks. See oli 1958 aastal Venemaal.
Samas tõstes (Olympic Press) tegi ta 182 kg 7 x (1957)

Näide Olympic Press´ist: http://www.youtube.com/watch?v=vs8svOg9c9o

Paul Andersoni elust...

Järgnev informatsioon on ainus, mis internetist leiduvatest juttudest tõele vastab. Tänud siinkohal Paul Andersoni õemehele Mr. Julius M. Johnsonile, kes meile selle informatsiooni andis.
Paul Anderson sündis 17. oktoobril 1932 Toccoa´s Georgia osariigis. Paljude senilevinud kuuldumuste järgi hakkas Anderson raskuste tõstmisega tegelema, kui ta läks Furman´i Ülikooli. Mr. Johnsoni kohaselt hakkas Anderson tegelikult raskusi tõstma juba varem, oma kodu hoovis, ajal kui ta käis alles Toccoa Keskkoolis. Tal oli sel ajal paar 11 kg seid hantleid ning mõned jõutreeningu ja tervise ajakirjad. Neil algusaastail töötas Paul välja oma treeningtehnikad ja meetodid. Selleks ajaks kui mees Furnan´i jõudis oli ta kaalus kosunud juba ca. 45 kg võrra ja suutis teha tõsteid, mis olid lähedased Ameerika rekorditele.

Põhjus, miks ta raskuste tõstmist alustas oli lihtne. Kui ta keskkooli läks, tahtis ta jalgpalli mängida, kuid ta ei olnud selleks piisavalt suur. Esmalt tõsteti kergeid hantleid, ent päris kiiresti tuli juurde hakata otsima järjest suuremaid raskuseid. Keskkoolis saigi temast esimese meeskonna blokeeriv kaitsja. Furmani Ülikooli saigi ta jalgpalli stipendiumi. Külastades ülikooli jõusaali, sai nii tema ise, kui ka kõik teised teada, kui tugev ta tegelikult on. See oligi hetk, mil meeltesse tuli mõte, et võiks ka rammumeest ja jõualasid proovida. Ülikooli aegadel hakkas ta proovima ka klassikalist tõstmist. Pärast aastat Furman´is lahkus ta sealt ja elas koos vanematega edasi Elizabethtownis, Tennessee´s. Ta kohtus peagi Bob Peeplesacuteiga, kes oli paadunud küki jünger. Oma algsetel treeninguaastatel treeniski Anderson peaaegu, et ainult kükki. Ent see oli ülimalt tark otsus, mis tagas ülihea baasjõu taseme, tänu millele ta tegi peagi maatasa kõik ametlikud klassikalise tõstmise rekordid ja muud jõutõstete mitteametlikud rekordid. Peeples tundis varakult Andersoni potentsiaali ära ning tutvustas meest jõutõstmise ringkondades.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…


Tunne Eesti tegijat- Olga Savelieva

Persoon | 

Nimi: Olga Savelieva Pikkus: 160 Kaal: 53 Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Hakkasin 5a.tagasi treenima Thai poksis, hobiks oli ka…


Tunne Eesti tegijat- Kregor Hermet

Persoon | 

Nimi: Kregor Hermet Pikkus: 205 cm Kaal: 109 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Esimeses klassis toodi kooli palju trennikutseid…