Agne Kiviselg võistleb 1. aprillil Oslo Grand Prix võistlusel

Kulturism 31.03.17, 19:35 EKFL

1. aprillil toimub Oslos suurejooneline kulturismi ja fitnessi võistlus Oslo Grand Prix. Eestit esindab võistlusel Agne Kiviselg.

Agne Kiviselg võistleb Oslo Grand Prix võistlusel bikiinifitnessi pikkuskategoorias -169cm. Kui eelmisel nädalavahetusel tõi Pärnu sportlane, Spa&Sport spordiklubi esindaja, Agne, Rootsist koju kuldmedali, siis ka selleks võistluseks on…

Pudix valgupudingu degusteerimised aprillis MyFitnessi klubides

Klubid 03.04.17, 14:01

Aprillikuus toimuvad Pudix valgupudingute degusteerimised MyFitnessi klubides üle Eesti.…

EOK kulturismi- ja fitnessi- ning jõusaalitreeneri tasemeeksamile registreerumie kuni 8. aprillini!

Kulturism 03.04.17, 01:09

Eesti Olümpiakomitee kulturismi-, fitnessi- ja jõusaalitreeneri kutsekvalifikatsiooni tasemeeksam…

Algas kogu aprilli kestev fitnessikuu

Kulturism 03.04.17, 10:56

Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee liige, liikumisharrastuse komisjoni esimees Helir-Valdor Seederi sõnul on teemakuud nagu fitnessikuu üks osa…

Fitmodeli projekti lõppvõistlus toimub 2. aprillil Butterfly Lounges

Kulturism 31.03.17, 21:19

2. aprillil algusega kell 15.00 toimub Butterfly Lounges projekti "Fitmodel" lõppvõistlus. Jaanuari lõpus startis Eesti suurim…

articles content main
small articles grid
NB! Teie brauseris on keelatud JavaScript.
Palun lubage skriptid, et kasutada selle lehe kõiki omadusi.

Tervis

Artiklid

Nokk kinni saba lahti ... Eestis elava steroidikasutaja pihtimus

Arvan, et järgnev kirjutis on fitness.ee portaalis esimene julge katsetus rääkida steroididest läbi kellegi otseste kogemuste.

Tervis  |  23.02.19  |  tekst:  |  fotod: {picture_author}  |  9 kommentaari

Arvan, et järgnev kirjutis on fitness.ee portaalis esimene julge katsetus rääkida steroididest läbi kellegi otseste kogemuste. See avameelne ülestunnistus pärineb minu healt sõbralt ja tuttavalt, kel pole minu ees saladusi ning olen temaga neil teemadel palju diskuteerinud. Loodan ka seda, et portaali omanikud avaldavad artikli, kuna tema avameelsuse eesmärk on ergutada kõiki sportlasi mõtlema. Igal juhul kindlasti ei ole kirjatükk keelatud aineid propageeriv otse vastupidi loodame noori kangitõstjaid (sportlasi tervikuna) ärgitada mõtlema ja kaalutlema, kas asjal on ikka mõtet.

Niisiis, hoidke alt. Otse ja avameelselt. Anonüümsuse huvides ei räägi ma midagi tema jõunäitajatest. Kehakaal ei ole saladus, kuna sellises kaalus tegelasi on meil siin küllalt. Võin vaid öelda, et tema pilte fitness.ee rate s ei ole nähtud. Ka ei räägi ma tema konkreetsest spetsialiseerumisest raskejõustikumaailmas, kuid mees on heas vormis, ka väljanägemist ei pea ta häbenema. Et mul kergem seda lugu kribada oleks, kirjutan edaspidi MINA vormis.

Jutumärgid algavad...

Minu steroidide kasutamise staaz sai alguse 2001 aastal. Esimesed kuurid olid ainult tablettide peale üles ehitatud, ilmselt nagu kõigi alustajate kuurid. Süstimist miskipärast väga kardetakse, see tundub midagi väga võigast, nii oli see ka minu puhul.

Aine, mida esimesena kasutasin oli methandrostenolon. Esimene kuur läks välja kuni kuue tabletini päevas. See tähendab, et esimene nädal võetakse igal päeval 1 tablett, teisel nädalal igal päeval 2 tabletti jne, seega siis kuuendal nädalal jõutakse nii kaugele, et igal päeval võetakse kuus tabletti. Kuna üks tablett methandrosthenoloni on 5 mg, siis päevane kogus kuuri lõpus kasvas kuni 30 mg - ni. See selleks, eesmärk ei olegi anda mingeid konkreetseid kuure.

Mida ma tundsin. Loomulikult, kuna kuur oli esimene, siis tunne oli hea. Hea selles mõttes, et jõunäitajad kosusid, samuti kehakaal. Kehakaal tõusis esimese kuuri tulemusena 72 kg lt 80 kg ni ja uskuge või mitte, nii ta jäigi. Ei olnud nii nagu räägitakse, et võtate nn. metakat, mis seob kuuri ajal ainult hulganisti vett ja pärast kuuri kaal kukub endisele tasemele tolksti tagasi.

Ent oli ka negatiivseid tundmusi. Tajusin selgelt suurenenud vererõhku, sellist kerget peavalu aeg ajalt, tuli selle tõttu ka trenne katkestada. Samuti ajas paar korda jõusaalis seeria ajal oksele. Muud ei midagi. Igal juhul kaal kasvas, samuti ka jõunäitajad. Lamades surumine kasvas 115 kg lt 135 kg ni ja nii see jäigi, tol perioodil. Olgu öeldud, et tegin ainult nn. metaka kuuri. Selle mõttes noor ja loll, et ei söönud kõrvale vähimatki, isegi mitte iga kuuri ajal kasutatavaid maksakaitsevahendeid. Rumalus muidugi, kuid seonduvalt sellega, pole midagi negatiivset tunda olnud, ka pole hilisemad vereproovid halbu märke ilmutanud.

On huvitav, et palju räägitakse steroidide kasutamisega seonduvalt narkootikumidega sarnase sõltuvuse efekti tekkimisest. Kas olen mina niivõrd tugev ja mõistlik inimene või ma ei tea milles muus võib asi olla, kuid üldjoontes arvan, et see on jama jutt. Pärast esimest kuuri oli paariaastane vahe. Ei olnud mingit tahtmist isegi vahepeal midagi teha.

Ausalt öeldes ma ei mäletagi, milliste doosidega oli järgmine kuur, kuid ähmaselt on meeles, et need kogused võisid olla üsna samad, mis esimese kuurigi ajal. Aineteks olid nüüd juba winstrol ja methandrostenolon, kombineerituna. Endiselt kartus süstimise ees. Sedakorda sai tegutsetud juba targemalt ja maksakaitseks Liv 52 ja Carsilli kõrvale söödud. Mis on oluline, on see, et teine kuur ei andnud enam selgelt selliseid tulmusi nagu andis esimene kuur, seda nii jõu kui massi seisukohast, ka tunne trenni ajal ei olnud see.

Efekt oli hea, selgelt oli, kuid see ei olnud raudselt enam NII võimas. Konkreetset juurdekasvu ei mäleta, ent mäletan, et tajutavalt oli tuntav see, mida räägiti, et kui süüa metakat (ja winstrolit) üksi, siis oled suur ja tugev ainult kuuri ajal. Midagi jäi loomulikult ka külge, ent nagu ütlesin, juurdekasv oli oodatust tagasihoidlikum.

Järgmisele leheküljele »

Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee
Prindi Arutle foorumis
reklaam
reklaam Gasp
reklaam Fast
reklaam Gasp

Uudised

reklaam Fast
Unustasid parooli?

Sisesta oma kasutajanimi ja sama kasutajakontoga seotud e-posti aadress – saadame sinna uue parooli.

Registreeru

Vali meelepärane kasutajanimi ja sisesta oma e-posti aadress.

Teavita

Teavita administraatorit, et siin on midagi valesti!

Saada sõbrale

Saada see link sõbrale