Agne Kiviselg võistleb 1. aprillil Oslo Grand Prix võistlusel

Kulturism 31.03.17, 19:35 EKFL

1. aprillil toimub Oslos suurejooneline kulturismi ja fitnessi võistlus Oslo Grand Prix. Eestit esindab võistlusel Agne Kiviselg.

Agne Kiviselg võistleb Oslo Grand Prix võistlusel bikiinifitnessi pikkuskategoorias -169cm. Kui eelmisel nädalavahetusel tõi Pärnu sportlane, Spa&Sport spordiklubi esindaja, Agne, Rootsist koju kuldmedali, siis ka selleks võistluseks on…

Pudix valgupudingu degusteerimised aprillis MyFitnessi klubides

Klubid 03.04.17, 14:01

Aprillikuus toimuvad Pudix valgupudingute degusteerimised MyFitnessi klubides üle Eesti.…

EOK kulturismi- ja fitnessi- ning jõusaalitreeneri tasemeeksamile registreerumie kuni 8. aprillini!

Kulturism 03.04.17, 01:09

Eesti Olümpiakomitee kulturismi-, fitnessi- ja jõusaalitreeneri kutsekvalifikatsiooni tasemeeksam…

Algas kogu aprilli kestev fitnessikuu

Kulturism 03.04.17, 10:56

Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee liige, liikumisharrastuse komisjoni esimees Helir-Valdor Seederi sõnul on teemakuud nagu fitnessikuu üks osa…

Fitmodeli projekti lõppvõistlus toimub 2. aprillil Butterfly Lounges

Kulturism 31.03.17, 21:19

2. aprillil algusega kell 15.00 toimub Butterfly Lounges projekti "Fitmodel" lõppvõistlus. Jaanuari lõpus startis Eesti suurim…

articles content main
small articles grid
NB! Teie brauseris on keelatud JavaScript.
Palun lubage skriptid, et kasutada selle lehe kõiki omadusi.

Kulturism

Uudised

Eesti Maaülikooli meistrivõistlused Fitness Five

Kulturism  |  14.02.12  |  tekst:  |  fotod:  |  1 kommentaar

Pühapäeval, 12. veebruaril toimus Eesti Maaülikooli meistrivõistluste sarja raames järjekorras kuues võistlusala, milleks oli Fitness Five

Esmakordselt meistrivõistluste kavva lülitatud ala osutus nii õppejõudude kui tudengite seas väga populaarseks, sest kohale tuli koguni 26 mees- ning 8 naisvõistlejat kõigist maaülikooli instituutidest. Sellega löödi kindlalt ka Eesti senini kõigi aegade osavõturohkeim Fitness Five võistluse rekord.

Eriti kõrgetasemeline ja pingeline oli võistlus meeste arvestuses. Kuigi meeste võistlusel oli kõige vanem osaleja 43. aastane metsandus- ja maaehitusinstituudi teadur Allar Padari, kasutati kõigi osalejate puhul noorte raskusi (rinnalt surumine 60%, biitseps 30% ja kükk 100% keharaskusest). Meeste võitja, metsandus- ja maaehitusinstituudi üliõpilane Jüri Juurikas, kes igapäevaselt tegeleb aerutamisega, oli täiesti omaette klassist. Juba avaalal, kangi rinnalt surumises, suutis Jüri 75 sekundiga suruda 50 kg kangiga uskumatud 109 kordust. Hiljem lisas ta biitsepsi tõstetes 42 ning kükis 43 kordust, millega ta oli kolme alaga sisuliselt esikoha juba taganud. 30 lõuatõmmet ning 50 rööbaspuudel surumist andsid lõpuks kokku suurepärased 274 punkti!

Fitness Five protokoll - mehed

Kuna Finess.ee oli iga ala parimale välja pannud eriauhinnad toidulisandite näol, siis oli Jüri Juurikal piisavalt motivatsiooni, et pingutada kõigil aladel maksimaalselt. Näiteks kükkimises õnnestus tal tänu meeletule lõpuspurdile saavutada ühe võrra parem tulemus kui järgneval konkurendil. Seega kõik viis alavõitu ning väljapandud eriauhinnad kuulusid Jüri Juurikale.

Sarnaselt iga ala võidu eest toimunud pingelisele rebimisele, käis armutu heitlus ka viie ala kokkuvõttes. Enne viimast ala mahtusid Jüri Juurikale järgnevad kolm meest kõigest 8 punkti sisse ning kõik jäi otsustada triitsepsi surumisel rööbaspuudel. Marek Tšernjavski majandus- ja sotsiaalinstituudist suutis suruda 39 kordust, mis tagas talle 195 punktise kogusummaga hõbemedali, tehnikainstituudi üliõpilane Madis Vitsut sai kokkuvõttes 184 punkti ning kaela pronksmedali. Esimesena jäi auhinna saajate seast välja kokkuvõttes 180 punkti kogunud Mirko Ottis majandus- ja sotsiaalinstituudist.

Kuna võistlus oli suunatud eelkõige võimalikult paljudele maaülikooli tudengitele ja õppejõududele, siis oli korraldajate poolt väga õige otsus asendada naiste võistlusel nii lõuatõmbed kui triitsepsi surumine rööbaspuudel veidi kergemate harjutuste vastu: vastavalt rippumise ning kõhulihastele mõeldud istesse tõusuga. Kui meeste võistlus oli peamiselt Jüri Juurika show, siis naiste alavõidud läksid koguni neljale erinevale osalejale. Kaks alavõitu (kükkimine ja rinnalt surumine) ning ka üldvõidu saavutas Karmen Alnek metsandus- ja maaehitusinstituudist kogudes 170 punkti. Mitte kaugele ei jäänud võistluste vanim osaleja, spordiklubi klienditeenindusjuht Irina Vilipson, kes rohkem kui poole nooremate konkurentidega võisteldes võitis biitsepsi tõsted ning saavutas kokku 154 punkti, mis tagas talle hõbemedali. Kolmandaks võitles ennast viimase ala alavõiduga Liis Lõune veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudist 149 punktiga, jättes Merit Truusi spordiklubist kõigest 2 punkti kaugusele. Kokkuvõttes seitsmendaks tulnud Kaia Kask põllumajandus- ja keskkonnainstituudist võitis rippumise ajaga 2 minutit ja 15 sekundit.

Fitness Five protokoll - naised

Eesti Maaülikooli Spordiklubi tänab kõiki osalejaid, finess.ee auhindade eest ning võistluste kohtunikke Esta Pilt (TÜASK), Ants Varblane (Arctic Sport), Edmund Pilt (TÜASK).

Võistluste pildigalerii: SIIN

Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee
Prindi Arutle foorumis
  1. On ikka tegijad seal ülikoolis. Nimigi mehel Juurikas ja tulemused nimeväärilised.

    IVARK  |  14.2.2012 13:54

Logi sisse

Kommentaari lisamiseks logi palun sisse. Unustasid parooli?

Pole veel kasutaja? Registreerumine võtab vaid hetke! Lisaks uudiste ja artiklite kommenteerimisele, saad Fitness.ee kasutajana osaleda foorumi aruteludes, hinnata treenereid ja klubisid ning tellida mugavalt kaupa veebipoest. Registreeru kohe »

Püsi teemas. Hea tava on arvustada inimeste mõtteid, mitte neid endid. Keelatud on reklaamlinkide ja -tekstide postitamine, samuti teiste kommentaatorite, artiklites esinevate inimeste, artiklite autorite ja teiste halvustamine. Fitness.ee moderaatorid kustutavad sobimatud kommentaarid.
Kommenteerimist toetavad


reklaam
reklaam Olimp
reklaam Gasp Leader
reklaam gym uus 2013
reklaam gym uus 2013
Unustasid parooli?

Sisesta oma kasutajanimi ja sama kasutajakontoga seotud e-posti aadress – saadame sinna uue parooli.

Registreeru

Vali meelepärane kasutajanimi ja sisesta oma e-posti aadress.

Teavita

Teavita administraatorit, et siin on midagi valesti!

Saada sõbrale

Saada see link sõbrale