Rammujad

Saaremaa Lahtised Käesurumis-võistlused 2013

Rammujad  |   |  tekst:  |  fotod: Kert Sarapuu  |  1 kommentaar

Saaremaal toimus laupäeval 12. jaanuaril 2013 Eesti esimene käesurumisspordi võistlus, mille organiseeris Eesti Käesurumisspordiliit ning seega sai teoks killuke spordiajalugu Eestis. Võisteldi WAF (World Armwrestling Federation) reeglite alusel.

Vaatamata kaugele võistluspaigale oli kohale tulnud palju publikut ning võistlejaid. Käesurujad sõitsid kohale Rakverest, Tartust, Tallinnast, Saaremaalt ning Soomest.

Võistlejad jaotati kahte kaalugruppi, samas võisteldi ka open (avatud) kategoorias, kus oli võimalus väiksema kaalugrupi võistlejal suruda kätt endast kaks korda raskema vastasega.

Võidud läksid küll Soome, kuid lahing kohtade pärast oli suur tänu eestlaste visadusele. Võistlusele olid registreerinud lätlased, kuid kahjuks nemad kohale ei tulnud. Ainsa eestlasena suutis ühe soomlase alistada Martin Malinovski, kes teenis väiksemas kaalukategoorias pronksmedali.

Järgmiseks võistluseks plaanib Eesti Käesurumisspordiliit korraldada Tallinna Lahtised Käesurumisvõistlused, kuhu oodatakse kõiki naaberrahvaid sh lätlasi, rootslasi ning leedukaid, kelle tase on isegi kõrgem kui soomlastel.

Võistlejad ning publik jäid üritusega rahule. Korraldajate hinnangul kogus käesurumissport tublisti tuntust juurde tänu Saaremaal toimunud võistlusele. Jääb üle vaid loota, et käesurumissporti ehk arm wrestlingut ei võeta kui meelelahutust, vaid aktsepteeritakse tõsise spordialana.

Vaata protokolli siit.


Loe lisaks:
Võistlusjuhend
Käesurumissport ehk armwrestling - tehniline ning mitmekülgne spordiala


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 


Goldensand klmpressitud kookosli

FitGames 2019

Rammujad | 

FitGames on üldfüüsiliselt proovile panev võistlussari, kus igal etapil sooritatakse erinevaid harjutusi erinevatele lihasgruppidele. Parim…


Mustamäe Kange Võistlus

Rammujad | 

Osalejatele tasuta & Kangetele auhinnad! Mustamäe Kange kava. Ettevalmistused alates kella 11.00-st. [b]Võistluse algus Männi…


26. novembril 2016 toimusid Eesti Meistrivõistlused käesurumises

Rammujad | 

Naiste kategoorias läks oma tiitlit kaitsma jala vigastusega Susie-Ann Viirg ning peale karmi võitlust saigi tiitel kaitstud. Susie-Ann…