19. juuli 2014

PILDID JA VIDEO: Spordiklubide Spartakiaadi võitjaks tuli teist aastat järjest Reval-Sport!

Kolmas spordiklubide spartakiaad on selleks korraks läbi. Osales viis spordiklubi – Orissaare Sport, Soome spordiklubi Põdrad ja kitseke, Reval-Sport, Sparta ja TÜ ASK.

III Spordiklubide Spartakiaadi võitis spordiklubi Reval-Sport, kes tuli võitjaks, olles parim sangpommi tõukamises, köieveos, Armliftingus ja võimlemiskavas.

Meeskondlik arvestus: (võitis vähim punkte saanud võistkond)

1. Reval-Sport – 10p
2. TÜ ASK – 13p
3. Soome spordiklubi Põdrad ja kitseke – 21p
4. Sparta – 22p
5. Orissaare Sport – 24p

Spordiklubide Spartakiaadi alad:

1. Meestel 32kg-se sangpommi tõukamine ja naistel 12,5kg-se hantli tõukamine.
Arvesse läks viie sportlase kogusumma (3 meest + 2 naist). Reval-Sport võitis 195 kordusega. Teine koht Põdrad ja kitseke 102 kordusega, kolmas spordiklubi TÜ ASK 99 kordusega, Sparta 93 kordusega neljas ja Orissaare Sport kogus 78 kordust ning jäi viiendaks.

Üksikutest parim mees oli Reval-Spordist Jalmar Mäe 32 kordusega ja naistest Laura Laan 65 kordusega.

2. Rahvastepall.
Rahvastepalli võitis TÜ ASK, teiseks jäi Reval-Sport, kolmandad olid Soome spordiklubi Põdrad ja kitseke, neljas Sparta ja rahvastepallis oli viies Orissaare Sport.

3. Köievedu.
Esmakordselt spartakiaadi ajaloos anti Reval-Spordile loobumisvõit. Valdavalt raskejõustiklastest koosnevale meeskonnale ei tahtnud ükski teine klubi vastu minna. Köieveos üllatas teise kohaga Orissaare Sport, kes vaatamata väiksele kehakaalule näitasid head meeskondlikku sitkust ja saavutasid teise koha. Kolmas oli TÜ ASK, neljas Sparta ja viiendad soomlased.

4. Armlifting (3 meest + 2 naist).
Alavõidu võttis siit Reval-Sport kogusummaga 307,5kg, teine oli Orissaare Sport 302,5kg’ga, kolmas TÜ ASK 282,5kg’ga, neljas koht kuulus Spartale 270kg’ga ja viiendaks jäid soomlased 203,5kg’ga

5. Meeskondlik teatejooks erinevate ülesannetega.
330m pikk distants, mille jooksul tuli sooritada erinevaid sooritusi: lõuatõmbed, slaalom, kätekõverdused, tõkete alt pugemine, kükk (M- 50kg, N- ca 20kg), judo mannekeeni vedamine, erinevate raskustega pallide teisaldamine ühest kohast teise, hüpitsaga hüppamine, ketta rebimine pea kohale, tõkete alt pugemine, käsivarte kõverdamine, kolm tirelit ette, slaalom tõkete vahel ja lõpetuseks vee pähe kallamine iseendale.

Teatejooksus võidutses ülekaalukalt TÜ ASK. Teine oli Sparta, kolmas soomlased, neljas Reval-Sport ja viies Orissaare Sport.

6. Võimlemiskava, mis lõppes püramiidiga.
Erakordsete koreograafiliste oskustega suutis Natalia-Nazarenko Kiivikas panna Reval-Spordi karud tantsima ja viis nad võidule. Teise koha saavutas TÜ ASK, kolmandaks jäid soomlased, neljas koht kuulus Spartale ja viies Orissaare Spordile.

III Spordiklubide Spartakiaadi eriauhinna sai sitkuse ja parima kostüümi eest Taavi Merisalu (TÜ ASK).

Täname kõiki toetajaid: Fat Burner, Germund, Fast, FitShop, EKFL ja Novelle.

Neljas spartakiaad toimub 17. juuli 2015 Orissaares – hakake valmistuma!