Retseptid

Kui palju süsivesikuid me tegelikult vajame… III osa

Retseptid  |   |  tekst:  |  fotod:  |  3 kommentaari


Kokkuvõte

Võtame eelneva jutu kokku. Meie eesmärk on erinevates tingimustes leida süsivesikute tarbimise praktiline miinimum ja maksimum. Illustratiivselt, pärast soovituslikku normi grammides ühe kg kehakaalu kohta toon ka välja, kui palju tuleks vastav päevane soovituslik summaarne norm 73 kg – se mehe korral. Eeldades, et see mees ei ole väga suure rasvaprotsendiga.Näeme, et süsivesikute nõudlus võib olla drastiliselt muutlik, olles väga suuresti spetsiifika poolt dikteeritud. Selle sama keskmise 73 kg – se mehe süsivesikute vajadus võib varieeruda niipalju kui 0 – st grammist kuni 1170 grammini päevas. Seega, pole ime, et inimesed on segaduses.

Sellele lihtsale küsimusele “Kui palju süsivesikuid me tegelikult vajame?” ei ole ühest ja lihtsat vastust. Eesmärgid, kehalise koormuse iseloom, maht, intensiivsus ja geneetika määravad kombineeritult selle, milline kogus süsivesikuid dieedis oleks ideaalne.

Kirjutis pärineb siit.


Seotud artiklid:
Kui palju süsivesikuid me tegelikult vajame… I osa
Kui palju süsivesikuid me tegelikult vajame… II osa


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 
    The Institute of Medicine reports that your brain uses roughly 117 to 142g of glucose daily. During prolonged periods of low carb intake or starvation, your brain derives roughly half of its fuel needs from glucose and the remaining half from ketones. Read more: http://www.livestrong.com/article/424820-minimum-amount-of-carbohydrates-for-brain-sugar/#ixzz2FZjeWKs2 Read more: http://www.livestrong.com/article/424820-minimum-amount-of-carbohydrates-for-brain-sugar/#ixzz2FZjPZJ8L
    Jumal tänatud, et ma seda juttu ise ei kirjutanud...
    Sõnumitoojaid on ennegi maha löödud. :-) Kui aega on, siis võiksid lingis toodud artikli ka ära tõlkida. Sogases vees pidi olema kergem kalu püüda.

PORGANDITOIDUD: Lihtsad maapähklibatoonid

Retseptid | 

Kogus: 6 batooni Koostisained * 160 g kaerahelbeid * 125 g maapähklivõid * 100 g kivideta datleid * 25 g …


PORGANDITOIDUD: Paleo ja toorvegan piparkoogid

Retseptid | 

Kogus: 1 päts Koostisained * 300 g kivideta datleid * 150 g indiapähklivõid * 2½ spl kookosjahu * 2 spl Rawsom…


PORGANDITOIDUD: Vegan piparkoogi proteiinipuder

Retseptid | 

Kahele Vaja läheb: * 100 g kaerahelbeid * kaerapiima * 5 spl kookoskoort (soovi korral) * 10 g…