Treening

Ülakeha kükk..

Treening  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Kuna lõuatõmbed, mida on sageli nimetatud ülakeha kükiks, on oluline harjutus, siis selle rääkimisest (nagu ka kükist) ei saa ilmselt kunagi küllalt. Järgnevalt erinevaid noppeid erinevatest lõuatõmmete artiklitest.

Miks lõuatõmbeid kardetakse ja välditakse, sellel on ainult üks põhjus: lõuatõmbeid ei ole kerge teha! Samas, see on parim harjutus terve ülakeha ja ühe ülakeha suurima lihase, seljalailihase, arendamiseks.

www.menshealth.com

Progressi, arengu ja edasimineku võti lõuatõmmetes on kindlasti variatiivsus, seda nii erinevate haarete kui treeningu sageduse suhtes. Tehke neid (lõuatõmbeid) erinevatel päevadel erinevate haaretega, mõnel päeval ainult keharaskusega, teisel päeval jälle lühemaid seeriaid ja lisaraskusega, tehke ka negatiive ja rakendage kõikvõimalikke erinevaid varieerimisvõimalusi. Kui lõuatõmmete sooritus erinevates variatiivsetes võimalustes hakkab paranema on oodata ka lailihaste massi kasvu.

Püstita eesmärk, mida sa sellelt harjutuselt ootad, soovid sa oma maksimaalset seeriat pikendada või on sinu eesmärgiks ülakeha ja lailihase mass ning areng. Kui soovid suutlikkuseni seeriat pikendada, siis piisab 2 – 3 suutlikkuseni seeriast päevas ja sagedus 4 – 6 korda nädalas töötab suurpäraselt.

Kui eesmärgiks rohkem seljalihaste mass, siis te ei pea lõuatõmmete treeningutel minema seeriatega niivõrd suutlikkuseni. Arendav on erinevate skeemide kasutamine suures mahus.

www.illpumpyouup.com

Lõuatõmbed on suurepärane võimalus kehalise võimekuse, iseäranis ülakeha fitness´i hindamiseks.

www.t-nation.com

Mis vahe on ingliskeelses kirjanduses „chin up“ ja „pull up“ terminitel? „Chin ups“ on lõuatõmbed kitsama althaardega, „pull ups“ on lõuatõmbed laiema (õlgadest hästi natukene laiema) pealthaardega.

www.theragear.com

Standartne haare traditsiooniliste pealthaardega lõuatõmmete korral on õlgadest veidi laiem haare. Mida laiemaks keskmisest haardelaiusest läheb haare, seda enam kandub rõhk lailihasele, ent liikumisamplituudi ja õlaliigeste vigastuste ohtu silmas pidades ei ole haaret siiski ka ülemõistuse laiaks otstarbekas venitada.

www.livestrong.com

Võimas seljalihaste mass ei korreleeru kaugeltki alati hea sooritusega lõuatõmmetes. Enamasti on pigem nii, et mida raskem on inimene (ka lihasmassi arvelt), seda raskem on lõuatõmbeid teha. Sama kehtib loomulikult ka keha rasva kohta. Mida väiksem on teie kehakaal, seda kergem on teil lõuatõmbeid teha ja tegema õppida. Lõuatõmmete korral, nende hea soorituse tagajateks on ka tugev kehatüvi ja tugev haare (küünarvarrelihased). Krooniliste õla – ja randmeprobleemide korral ei ole standartne pealhaardega lõuatõmme parim variant. Sellisel juhul on näidustatum neutraalne haare ja/või haarded erinevate nurkade alt tõmmatuna.

www.leighpeele.com

Lõuatõmbed kaela taha – võimaluse korral vältida, õlaliigestele liialt koormavad ja vigastuste ohtlik sooritusviis.

www.illpumpyouup.com

Miks naistel on lõuatõmbeid raskem teha? Enamasti sellepärast, et nende ülakeha suhteline jõud on meestega võrreldes väiksem. Samas, iga pühendunud naine on võimeline saavutama selles harjutuses meestega ligilähedase taseme.

blogs.smithsonianmag.com

Täiskasvanud heas vormis mees peaks suutma teha 10 – 15 korralikku lõuatõmmet. Selline sooritus oleks selles harjutuses hea näitaja.

www.livestrong.com

Programm läbi erinevate lõuatõmmete haarete, mida plaanin ise peale võistlusi kasutada:

Esmaspäev (TM – 50) – peopesad vastamisi laialt…Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Kuidas võib treening muuta hasartmängu tulemusi?

Treening | 

Kui paljud inimesed käivad jõusaalis, siis teevad nad seda sellepärast, et põletada kaloreid ja kasvatada lihaseid. Loomulikult on enamik inimesi…


10 soovitust rasva hävitamiseks ja keha vormimiseks ning lihaste säilitamiseks

Treening | 

Rasvapõletuse teemat on kindlasti käsitletud nii internetis kui ka naiste- ja kollases kirjanduses. Siiski pole keegi viitsinud lugejat kurvastada,…


Milline on ideaalne treening?

Treening | 

Milline on ideaalne treening? Vastus sellele küsimusele ei ole selge isegi mulle, kellel on seljataga 20 aastat uurimistöid ning…