Tervis

Keila Tervisekeskus: jõusaal tuleb suveks!

Laua ümber istub mitu tõsist meest.

Tervis  |   |  tekst:  |  fotod: {picture_author}  |  Kommenteeri

Laua ümber istub mitu tõsist meest. Tervisekeskuse projektis on veel paar tõsist valget laiku. On ruumi aeroobikahuvilistele, poole, kusagil 250 ruutmeetrit saavad endale aga jõusaali mehed-naised.

Tegevdirektor Madis Kareda võiks kõik klotsid kokku panna kinnisilmi. Nii tuttavaks on Eesti Veevärgi endine arendusdirektor selle Keila Tervisekeskuse elu saanud. Ometigi vajab iga samm põhjalikku kaalumist ning seepärast on nõuandjaks kutsutud mitmeid jõusaale sisustanud mees Arnold Tokko. Koos linnavolikogu aseesimehe Uno Koppelmaa ja ujulajuhi Tõnu Meijeliga vaadatakse tulevikku ja konstateeritakse: "Jah, see osa saab valmis küll, kuid suveks!"

Mis praegu olemas on, teab enamus keilalastest. Ujuda saab. Selgub, et tubli kolmandik käib siin suplemas Lasnamäelt. Neljakümmend kilomeetrit ei peeta paljuks (üks ots), et talvel poolteist tundi suves olla. Juhendaja Tõnu Meijel, enim tuntud vast olümpiamehe Indrek Sei treenerina, tutvustab oma siinset tiimi. Swim Clubi kuuluvad Sei kõrval Eesti praegune delfiini esinumber Nino Metsar, Raiko Pachel, Toni Meijel jt. Tingimused on viis pluss. Kahetsevad nüüd ilmselt vaid need, kes “rongist” maha jäid ja selle suutäie Kalevi suurseltsi endisele organisaatorile ja hiljutisele Spordilehe direktorile Meijelile jätsid.

Pilk üle saali. Lae alt. Kolm väikest omaette platsikest on tekitatud helerohelist hiidkardinat kasutades. Otse meie all harjutavad poisid korvpalli. Treener Kliimson õpetab uusi liikumisi. Et mida õpid noorest peast..

Palju rahvast kokku ujulast ja saalikestest päevas läbi käib? Tennisest lugupidav Kareda kibrutab mõtlikult kulmu ja arvab, et vast tuhande ringis. Esmaspäeval-teisipäeval on nagu elavam. Ka nädalalõppudel.
Vana lugu "Juba homme hakkan sportlikult elama" kordub, "huraa"- entusiasm on nagu peerutuli. Seda kuigi kauaks ei jätku.

Toonasel konsultandiga kohtumisel arutati läbi palju tähtsaid asju, mida tervisekeskusse tulija tavaliselt ei märka. Ei peagi märkama. Nii ongi mõeldud. Tunneb ta neid aga ära küll. Valgus ja kõrgus, värvid ja õhurikkus, ennekõike puhtus….
Rekordpäeval luges üks agar inimene keskuse külastajate arvu kokku: ligilähedaselt 1400.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

5 nõuannet külmetuste hooajal immuunsüsteemi tugevdamiseks

Tervis | 

Käes on külmetushaiguste levimise tippaeg, mil peaksime nii enda kui ka oma lähedaste tervisele rohkem tähelepanu pöörama. Viirustesse…


*Kristjan Port: Kui sa ei maga, oled idikas*

Tervis | 

“Tegelikult oled siis idikas, sest vaid juhul, kui inimene korralikult puhkab ja keha on piisavalt treenitud, suudab ta tööl keskenduda,…


Treenides ei tohi hambaid unarusse jätta

Tervis | 

Kuid on ka üks suhkur – ksülitool –, mis hoiab hambad terved ja kaalu kontrolli all. Treenides mõtleme lihastele ja liigestele, aga kindlasti…