Varia

SPARTAS STARDIB UUS KAALUKATE JOOKSUGRUPP

Teisipäeviti ja neljapäeviti kell 17.30 toimuvad Kaalukate jooksugrupi treeningud, mis on mõeldud inimestele, kes pole varem sportinud, kellel on spordiga tegelemisest möödunud palju aega või probleeme kehakaaluga.

Varia  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Uue jooksugrupi juhendaja, kogenud treeneri Toomas Tarmi sõnul saavad kõik grupiga liitujad teha treenerite ja nõustajate juhendamisel esimesi turvalisi samme tervislikuma ja liikuvama eluviisi suunas.

"Tutvustame jooksutreeningu põhialuseid, teeme jooksjale vajalikke venitus- ja jooksuharjutusi. Osalema on oodatud nii juba kogemustega harrastusjooksjad kui ka algajad - leiame kõikidele sobiva koormuse! Kohapeal olemas riietusmis-ja pesemisvõmalus," kõneleb Tarm.

"Treeningrühmas üritame läheneda kõikidele võimalikult individuaalselt. Esimese sammuna selgitame koostöös spordiarstiga välja võimalikud vastunäidustused. Seejärel vaatame üle toitumise ja päevareziimi, vajadusel soovitame nendes valdkondades muudatusi. Kolmandaks suuname need inmesed liikuma, alustades kergemast saalitreningust või metsas jalutamisest, jätkates mõne aja pärast juba lühemate ja kergemate jooksudega. Pearõhk oleks väljas liikumisel," kiikab Tarm uue grupi köögipoolele.

Üheks eesmärgiks võiks Tarmi sõnul olla saavutada tase, mis lubaks algajal treeningrühmaga liitujal aasta pärast, järgmisel sügisel läbida joostes SEB Tallinna maratonil vähemalt 10 km distantsi.

Tarm: "Tähtis on sütitada huvi liikumise vastu"
"Kes areneb kiiremini, sellel võib olla jõukohane juba ka pikema distantsi - poolmaratoni või maratoni läbimine. Ajalistest eesmärkidest me esialgu ei räägi ja kedagi ülejõukäivat trenni tegema ei pane - oluline on seni passiivsemates inimestes sütitada huvi ja armastus liikumise vastu ning saavutada seeläbi parem vorm ning elukvaliteet."
Üheks grupiga kindlaks liitujaks on kirjanik Sass Henno, kes soovib Kaalukate jooksugrupi abil langetada kaalu ning viia ennast paremasse sportlikku vormi.

Kes on teemast huvitatud või kellel on sõpru-tuttavaid, kes vastavad antud kirjeldusele ja võiksid olla huvitatud sellises grupis osalemisest, palun edastage neile see info.

Treeningud toimuvad alates 13. septembrist teisipäeviti ja neljapäeviti kell 17.30 Järve metsas. Kogunemine kell 17.15 Spartasse. Kuutasuks 36 eurot. Lisaväärtusena pakume ka nõuandeid spordijalatsite- ja riiete valikul.

Rohkem infot loodava Kaalukate grupi kohta jagab treener Toomas Tarm telefonil 5078820 või meiliaadressil toomas@sparta.ee.

Kohtume trennis!


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Kuidas piisavalt vedelikke tarbida?

Varia | 

Kliima muutub isegi põhjamaistes piirkondades ülikuumaks ja see põhjustab erinevaid probleeme. Lisaks põuale kannatavad inimesed ka…


Võistlusärevuse mõjust sportlikule sooritusele

Varia | 

Võistlused tekitavad enamikul sportlastel teataval määral ärevust, mõnel rohkem, teisel vähem. Mõnikord on see seotud pigem põnevuse,…


Kuidas valida, milline elektritõukeratas osta?

Varia | 

Sellega jõuate lihtsalt punktist A punkti B, väldite liiklusummikuid ja ei reosta loodust. Elektritõukerataste pakkumine on eriti lai: võite neid…