Varia

Sportlased, kes on teinud koostööd online kasiinodega

Kas sportlaste kaasamine turundusse toimib? Uurides Barclays Capitali analüütiku Jeroen Verleuni ja Harvardi äriprofessori Anita Elberse uuringut, on vastus kindel jah.

Varia  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Keskmiselt suurendavad nad ettevõtte müüki umbes 4%.

Teades, et nende heakskiit on väärtuslik, saab enamik sportlasi suure palgapäeva, kaasa arvatud hasartmängukorraldajad. See tähendab, et erinevalt varasemast, kui kasiinomängud toimusid ainult glamuursetes kohtades, on tänapäeval tegevus levinud interneti avarustesse.
Arvestades, et sportlaste kaasamised turundusse toimivad nii hästi, siis peaksime küsima miks? Kas tuttava näo nägemine muudab toote atraktiivsemaks? Kas tunneme, et võime neid inimesi usaldada, sest usume, et tunneme neid? Allpool on väljatoodud sportlased, kes on teinud koostööd online kasiinodega.

Zlatan Ibrahimovic


2018. aasta alguses teatas Malta iGamingi ettevõte Bethard Group partnerlusest Rootsi jalgpallilegendi Zlatan Ibrahimoviciga. Ettevõte, mille platvormil on ka jõuline kasiinomängude valik, mis sisaldab kümneid live kasiinomänge. Seda tehti sammuna selle poole, et saada Euroopa suurimaks spordiennustusbrändiks.
Nüüd võivad paljud fännid küsida, miks keegi tahaks oma brändi saadikuks tunnustatud egoisti? Vastus on lihtne. Kuigi Zlatan pole võibolla kõige populaarsem jalgpallur, on ta ülekaalukalt üks kuulsamaid, kellel on üle 46 miljoni Instagrami jälgija. Kahe aasta jooksul aitas ta Bethardi kaubamärgil kümnekordistada tulu ja 2020. aasta märtsis teatas ta, et temast saab selle kaasomanik. Zlatan teatas, et üks põhjus, miks ta otsustas end Bethardiga siduda, tuleneb nende rootsi juurtest.

Shane Warne


Warne on üks suuremaid nimesid rahvusvahelises kriketis. Seda endist Austraalia koondise kaptenit peetakse laialdaselt kriketiajaloo suurimaks mängijaks. Pärast 2007. aastal rahvusvaheliselt võistluselt taandumist kolis ta Indiasse, kus mängis kolm hooaega nende esiliigas, enne kui lõpetas karjääri Melbourne Starsis. Pärast ametlikku pensionile jäämist 2013. aastal võeti ta sisse ICC kriketikuulsuste halli ning töötab nüüd meeskonna mentori ja kommentaatorina.
Hoolimata oma tuntusest kriketimängijana, on Warne kuulus ka oma pokkeriannete poolest. Ta korraldab teadaolevalt heategevusturniire ja 2005. aastal sõlmis ta lepingu tunnustatud hasartmängubrändiga 888poker, et esindada neid sellistel üritustel nagu WSOP, UK Poker Open ja Aussie Millions. 888 Holdings, seda pokkeriplatvormi haldav avalik ettevõte, haldab ka kasiino saiti - 888casino. See on üks vanimaid mängukohti, mis loodi juba 1997. aastal. 2013. aastal sai sellest esimene USA ametlikult litsentseeritud online kasiino. Warne'i leping 888 Holdingsiga lõppes 2015. aastal, kui need kaks sõbralikult lahku läksid.

Ott Tänak


Ott Tänak on Eesti rallisõitja. Praegu sõidab ta koos Martin Järveojaga ja võistleb autoralli MM-sarjas Hyundai eest. Hooajal 2017 ja 2018 saavutasid Tänak ja Järveoja sõitjate üldarvestuses kolmanda koha rivaalide Thierry Neuville'i ja Sebastien Ogieri järel. 2019 aastal tulid nad aga Toyota jaoks sõites maailmameistriteks.
Ott tänaks teeb koostööd brändiga nimega Betsafe ja koostöö paistab siiamaani toimivat. Ka praegu on mängukoha lehel näha kasiino boonused, kus Nublu ja Ott on plakatil ning samuti käib ka TV-s reklaam igapäevaselt. Uued kasiinod Eestis üldiselt ei tegele nii suurte kampaaniatega, aga on näha, et Betsafe on üks esimesi, kes on asja suuremalt ette võtnud.

Kokkuvõte
Kuigi teadaolevalt teevad filmistaarid ja lauljad ühekordseid etendusi ning osalevad kasiinode avamistel, sõlmivad nad hasartmänguettevõtetega lepinguid harva. Nad muretsevad, et see võib konkreetset osa nende jälgijatest häirida.
Sportlastel pole aga samu muresid. Nähes, et enamus nende fännibaasist on huvitunud hasartmängudele ja spordile panustamisest. Sportlastel on ka sotsiaalmeedia numbrid, mis on kaugelt paremad kui meelelahutajatel, seega on nende pikaajaline heakskiit hasartmängukorraldajatele palju väärtuslikum.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Kuidas piisavalt vedelikke tarbida?

Varia | 

Kliima muutub isegi põhjamaistes piirkondades ülikuumaks ja see põhjustab erinevaid probleeme. Lisaks põuale kannatavad inimesed ka…


Võistlusärevuse mõjust sportlikule sooritusele

Varia | 

Võistlused tekitavad enamikul sportlastel teataval määral ärevust, mõnel rohkem, teisel vähem. Mõnikord on see seotud pigem põnevuse,…


Kuidas valida, milline elektritõukeratas osta?

Varia | 

Sellega jõuate lihtsalt punktist A punkti B, väldite liiklusummikuid ja ei reosta loodust. Elektritõukerataste pakkumine on eriti lai: võite neid…