Varia

Tallinn-Helsingi jõutõstmises aastast 2001, tore meenutada!

Tallinn oli esmakordselt partnerist üle.

Varia  |   |  tekst:  |  fotod: {picture_author}  |  Kommenteeri

Eesti Jõutõsteliit valis eelmisel talvel, vahetult enne linnavõistlust põhjanaabritega, oma ala juhtkangid. Otsustati, et Arnold Tokko, kes on ka atleetvõimlejate“isa, peab jääma edasi jõutõstjate eestvedajaks.

Jaanuaris oli selle ala tegijate esimene hooaja katsekivi Tallinn-Helsingi linnnavõistlus jõutõstmise kolmevõistlusel. Rihtisime võitu meeskondlikus konkurentsis. Olime ju kaotanud eelmise kohtumise napi kolmekümnendikulise punktiga.

Tallinna meeskond oli vastastikusel kokkuleppel soomlastega koostatud Eestimaa parimatest. Meie viieliikmelises esinduses tegi kaasa selle kapten Margus Silbaum Järvamaa klubist AI-Petri. Tema kõrval startisid politseimeister Erik Teder, saarlane Kosmar Lempu, tallinlased Idakeskusest Nikolai Nekrassov ja Pavel Kossenko. Varusse jäi veel üks kõva mees, kohtunik-assistendina kaasa löönud Valdo Leps.

Jõutõstmise kolmevõistlus kätkeb endas alasid, nagu kangiga kükkimine, lamades rinnalt surumine ja jõutõmme (maast sirge seljaga pealtpoolt põlvi asendisse).

Meie koondise kuldtegijaks sai paratamatult Silbaum. 84,9 kilo kaaluv järvamaalane kükkis 270 kiloga, surus rinnalt 190 (jättis kolmanda katse õhku) ja tegi jõutõmmet 303 kg. Viimane sai ka Eesti rekordiks ja oli Margusele tema karjääris 121. rekordiparanduseks üldse. Ka 500 punkti piiri ületamine tähendas talle rahvusvahelisse eliiti jõudmist.

Tunnustussõnu lausus meie meeste kohta Heikki Orasmaa. Soomlaste juhendaja arvas, et Eestil on häid võimalusi tippu jõuda nii põhjamaades kui ka kaugemalgi. "Sorry," jäi meil talle vastata, kui selgus masendavalt suur numbrivahe Tallinna kasuks. Meestest jäi siis seis nende aastate vältel esmakordselt Tallinna kasuks 2146,27 –: 1951,40. Naistest 2 : 1 edu (meil vaid Katrin Laanemaa Kohtla-Järvelt) Helsingile 670,39 : 279,91.

Jõutõsteliidu president Arnold Tokko on sedameelt, et paralleelselt saavad praegu edenemise rohelise tule nii kulturismiarendusselts kui ka jõutõsteliit. Heikki Orasmaa, kelle õlule jäi tänavu EM-võistluste läbiviimine Soomes, andis oma kolleegile kindla toetuse: "Saate hakkama küll! Meie aga oma EMiga ka."”


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Eesti kulturismi ja fitnessi ajaloolised hetke

Varia | 

1918Georg Lurich võidab Petrogradis korraldatud kehailu võistluse. 1937 – Sündis kulturismipisiku levitaja Eestis…


"Treeneritest"

Varia |  (4)

Ei ole just palju vaja vaeva näha et leida keegi kes reklaamib toitumiskava/treeningkava selle ja selle hinnaga. Mida aeg edasi, seda populaarsemaks…