9. oktoober 2023

Avène termaalvesi ja teised trennijärgsed kosmeetikasoovitused

Miks võiks trennikotis rätiku kõrval olla ka Avène termaalvesi ja mõni toitev seerum? Ja samal ajal, miks võiks kooriva dušigeeli hoopis koju jätta? Kui sa pole vastustes kindel, loe edasi, et saada teada, millised iluharjumused on toetavad ning mis rutiinid on hoopis kahjulikud.

Keha vajab vedelikke ja mineraale

Enamik inimesi on kogenud, et palaval suvepäeval soovime juua rohkem vett. Ka väsitava trenni lõppedes käsi suisa haarab veepudeli järgi, et ennetada vedelikupuuduse teket. Nendes olukordades on ühiseks nimetajaks higistamine, mis viib kehast välja nii vajalikke mineraalaineid kui üldisemalt vedelikku.

Kui aga veepudeli haaramine ning keha seespidiselt toetamine tuleb juba loomulikult, siis naha välispidine toetamine trennijärgselt piirdub paljude jaoks lihtsalt kiire pesuga. Ja see on kõik. Mida aga nahk päriselt vajab?

Avène termaalvesi niisutab ja värskendab

Higistamisega kaotab nahk omajagu niiskust ning kui sellele järgnev veel põhjalik pesemine, on tulemuseks kuiv kiskuv nahk. Korralik niisutav kreem tundub olevat täpselt vajalik toode, ent tegelikult võib selle pealekandmine mõjuda vastupidiselt ning tuua kaasa erinevaid nahaprobleeme.

Keha ei lõpeta higistamist sekundipealt ning sisemusest hõõguva kuumuse nahasse lukustamine on vale samm. Seda nii pärast sporditrenni, saunaskäiku kui päevitamist. Näosprei või Avène termaalvesi on vastupidiselt tummisele kreemile piisavalt kerge, pakkudes nahale niisutust ja seda poore ummistamata.

Avène termaalvesi on looduslik allikavesi ja sisaldab tasakaalustavaid mineraale, mis aitavad naha muuta pehmemaks, värskemaks ja üldiselt tervemaks. Kuna Avène termaalvesi, nagu ka mitmed teised Avène tooted, ei sisalda säilitus-, värvi- ega lõhnaaineid, sobib see ka neile, kellel on allergiad või kelle nahk on eriliselt tundlik.

Kas tõesti parim aeg iluprotseduurideks?

Õhetavad põsed, kõrgem pulss ja hea enesetunne näitavad, et trenn kulges meeldivalt ja läks asja ette. Ehk võiks ennast veel eriliselt poputada, hakata nahka koorima ja küürima? Kuigi omaette meeldivad ja vajalikud kosmeetikaharjumused, siis trennijärgsesse rutiini need ei sobi.

Nahk on lihtsalt tavapärasest õrnem. Just seetõttu tasub kõik koorivate koostisosadega näopuhastustooted jätta mõneks muuks ajaks. Trennijärgne näonahk vajab õrnu võtteid ning õrnu tooteid.

Õiged tooted ja korrektsed võtted

Higistamine ja trenni käigus nahale kogunev tolm ja mustus kogunevad ajas. Sel põhjusel on esimene samm näo kerge puhastamine ja seejärel naha toetamine. Eelpool mainitud Avène termaalvesi on üks nendest toodetest, ent millele veel mõelda?

Seerum on üks kosmeetikatoode, mis võiks leida endale trennijärgses kosmeetikakotis koha. Apotheka Beauty veebipood on laia apteegikosmeetika valikuga, nii et kindlasti leiad endale sobiva seerumi: niisutamiseks, aknejärgsete laikude ja iluvigade vähendamiseks, kaitseks sinise valguse eest, vananemismärkide vähendamiseks, naha rahustamiseks või kaitsebarjääri värskendamiseks.

Ning kui on aeg trennisaalist päikese kätte astuda, ära unusta kasutamast päikesekaitsekreemi. Aga ka siin vali nahasõbralik ja võimalikult kerge toode, mis lubaks nahal siiski hingata. Võid kasutada ka toonitud päikesekaitsekreemi või SPF faktoriga kerget jumestuskreemi, et saavutada soovitud ühtlane jume ilma liigsete meigikihtideta. See sobib ka neile, kelle jaoks on tavaline treeningujärgne punetavate laikudega näonahk.

Õigete võtete ja toodete abil ei ole ka kõige suuremal trennihundil probleeme karta. Füüsiline aktiivsus teeb head nii meie kehale kui vaimule, kuid ei ole mingit vajadust ohverdada oma näonahka. Nii et Apotheka Beauty apteegikosmeetika seerum, Avène termaalvesi ja päikesekaitsekreem kotti ja aeg aga trenni minna!

Illustreeriv pilt: © yacobchuk, Getty Images via canva.com