15. mai 2003

BodyPump – mis see on

Les Millsi treeningsüsteem

Les Millsi treeningsüsteem on midagi enamat kui lihtsalt koreograafiasse seatud programm. Saanud alguse Uus-Meremaalt, on Les Millsi organisatsioon jõudnud juhtivate liidrite hulka rahvusvahelises fitnessis. Les Mills on spetsialiseerunud tootma kvaliteetseid, turvalisi ning tõhusaid treeningtunde.

Juba valmis seatud koreograafiaga treeningtunni ülesehitus on üks põhjustest, miks Les Millsi treeningprogramm on saavutanud sellise suure edu ja poolehoiu. Harrastajatele on taoline tund kasulik: nad teavad juba ette, millisesse tundi nad tulevad ning neil on lihtne tundi jälgida. Kolme kuu tagant vahetuv programm annab siinjuures hea võimaluse jälgida oma füüsilise vormi arengut.

Les Millsi treeningsüsteemi osad moodustavad mitmekülgse terviku. Siia alla kuuluvad: BODYATTACK™, BODYBALANCE™, BODYCOMBAT™, BODYJAM™, BODYPUMP™, BODYSTEP™, BODYVIVE™, RPM™, CXWORX™, SH’BAM™ ning LES MILLS GRIT™ PLYO, LES MILLS GRIT™ STRENGTH ja LES MILLS GRIT™ CARDIO.

Mis on BodyPump

BodyPump on läbi aegade üks levinumaid jõutreeningu programme, mis tugevdab, toniseerib ning vormib keha kõiki lihaseid. BodyPump treening ei koorma liigeseid, vaid keskendub jõu- ja vastupidavusharjutustele, mida sooritatakse reguleeritava raskusega kangidega. BodyPump kang ise kaalub 2 kg, ketaste raskused on vastavalt 1 kg, 2,5 kg ja 5 kg. BodyPump tunni eeliseks on ka see, et igaüks saab just endale sobiva raskusega kettad valida, mis teeb treeningtunni vastuvõtlikuks ka kogemusteta harrastajale.

Milline näeb välja Body Pump treeningtund?

Treeningtund algab soojendusega, millele järgneb väga tõhus lihastreening. Kõiki tähtsaid lihasgruppe treenitakse erinevate harjutuste, kükkide, tõstmiste, painutuste ja surumiste abil. Harjutusi tehakse reitele, rinnale, seljale, kätele(biceps ja triceps), tuharatele, õlgadele ja kõhule. BodyPump treeningtund mõjub ideaalselt ka rasvapõletusena.
Treening lõppeb venitusharjutustega.

Kellele sobib Body Pump?

Body Pumpi treeninguga võib alustada ka siis, kui puudub eelnev kogemus jõusaalist või aeroobikatundidest. Body Pump sobib erineva treenitusetasemega inimestele, olenemata soost ja vanusest.

BodyPump treeningut saab harrastada enamustes Eesti klubides.

Autor: Koostanud: Mo