28. oktoober 2007

Eesti kulturistide telgitagustest!

Kirjutama ajendas mind vaenulikus ja seljataga rääkimine, mis valitseb praegust Eesti kulturisimaastiku.
Kuidas on võimalik arendada üheskoos kulturismi ja läbi lüüa mujalgi maailmas kui pole mingit koostööd vaid selle asemel valitseb õelus, kurjus, viha, tagarääkimine, süüdistamine ja enesekiitmine.

Mõnes mõttes on otsa lahti teinud siin portaalis salapärane Dr.Balancer artikliga Dr.Balacer : Soovitused Vend Vähile.

Ma ei soovi selle artikliga tekitada uut viha vaid tahaks panna teid mõtlema kallid kaasvõitlejad. Toon siinkohal välja müüte ja legende, mis ajapikku mu meeli ja kõrvu piinanud on. Toon siinkohal välja mõned ”jutud” telgitagustest, millega meie suured ja tugevad kulturistid väljaspool treeninguaega jutustavad. Kes julgeb võib seda nimekirja täiendada. Minu artikli mõte on selles – saagem täiskasvanuks ja hoidkem rohkem kokku!

Kordan veelkord – need pole siin minu mõtted, aga need on jutud, mida päevast päeva kuuleb meie, ka võistlevate kulturistide ringkondades ja 90% pole see mingi uudis vaid teate seda kõike räägite isegi!

1. Eestis on kaks suurt treenerit sel alal. Fred Antson ja Indrek Otsus. Miks on nii, et räägitakse üksteist taga, naeruvääristatakse teineteise treeningmetoodikaid ja toitumisnõuandeid?

2. Miks laimatakse tihti jõusaalides Eesti esikulturisti Ott Kiivikat – küll on ta steroidie täis pumbanud, küll on tal olematud biitsepsid, küll on ta rohkem ärimees kui nõuandja, miks pole ta viimastel aastatel võistluskaal üldse tõusnud. Aga saalis kõik need tagarääkijad poevad ja miilustavad Oti ees?

3. Miks Argo Ader ei loobu võistlusspordist, sest sellise ”raamiga” ei jõua ta kuhugi. Ja miks Argo selle asemel, et treenida naisterahvaid ajab neile hoopis käsi püksi aj on maganud kõigi oma naisklientidega? Ühele 40 a-le olevat isegi lapse teinud taha hiljuti.

4. Vend Vähk on ju teada tuntud edevusehunnik. Pole ju saladus, et päevad ja ööd istub ta igasugustes erinevates Ratedes ja annab oma piltidele kõrgeid hindeid. Liiguvad ka jutud, et Vähk olevat Mr.Droni käest päris põhjalikult uurinud keelatud rasvapõletaja klenbuterooli kohta ja soovind seda osta. Miks Vähk peab oma dieete nagu ta peab. Teeb ju täiesti valesti. Ei söö, ei joo, sööb kummikomme ja rääkimata ta treeningust, mis on ju põhjani vale jne. Samuti on ka jutud, et Marek Kalmuse ees teeb ta head nägu ja kiidab teda taevani, aga selja taga ”sõprade ees” mõnitab ja alandab Marekit. Jutte on ju veel …

5. Marek Kalmuse kohta liigub ka palju toredaid jutte meie kaasvõitlejate suudes. Kalmus oleks hoopis parem kui ta seda ratast nii palju ei sõidaks. See on ta jalgadele halb olnud ja sellepärast ta jalad nii kehvad ongi. Samuti olevat Marek ikka väga kõva steroidide laksu pannud kui ta WFF maailmameistrivõistlused võitis ja profi-litsensi sai. Sest puhtalt pole võimalik niisugust vormi teha ju. Samuti liiguvad imelikud jutud, et tema poeg polevat üldse tema oma ja mingid ”kandid” ei jätnud talle valikuvõimalust ja käskisid ta lapse üles kasvatada. Rääkimata sellest, et suurel Kalmusel on hiiresüda sees ja isegi suvaline rullnokk võib talle hirmu nahka ajada. Ja viimase vormi, mis Kalmus tegi on Hr Otsuse isiklik kätetöö ja Marek tänu selle tegi kehva vormi ja kaotas palju lihasmassi.

6. Üks meeldejääv kevadine võistlus kui Joker ei võistelnud ise oli aga valmis lava taga võistlema minema. Siis teadis igaüks, et Joker sai teada, et Hr Otsus tahab teda dopingukontrolli saata ja kuna ta oli nii keemiat täis, siis ta lihtsalt oli sunnitud loobuma.

7. Samamoodi minu Mr.Mesi kohta liiguvad jutud, et ma olen pätt, varastan ja tapan inimesi. Samamoodi arvatakse, et ma teen nalja kui räägin, et söön ”rahvameditsiini.” Samuti pole ma lits mees.

8. Miks ei saa läbi omavahel üldse Janar Rückenberg ja Vend Vähk. Legend räägib seda, et ühel kevadisel võistlusel kui Rückenberg Vend Vähki võitis, hakkas Vend Vähk süüdistama Janarit selles, et ta keemiat paneb. Siit ka suured tülid ja jagelemised. Samamoodi on igale ühele teada, et Janar Rückenberg Nandrolooni kasutab suurtes kogustes.

9. Arnold Tokko, kulturismiliidu president. Seda teab ju iga kulturist, et ta liidu rahad kõrvale sehkendab ja kortereid ostab selle eest. Samamoodi tänu temale on Ott Kiivikas võitnud nii palju meistritiitleid. Ehtne onupojapoliitika käib. Samuti joob ta liiga palju preidendi kohta ja on eesti kulturismi p-sse keeranud oma dopingukontrollidega.

10. Indrek Otsuse kohta on palju jutte, kuidas ta inimeste tervise lihtsalt oma mahutreeningutega ära rikub. Kui ta ise ratast ei sõidaks oleks ta lihtsalt paks oma tohutute süsivesikute söömisega jne jne.

11. Fred Antsoni rasvadieet sobib ainult talle, sest igaüks kes seda järgida üritab, rikub oma vormi ära. Seda olete näinud minu ja Jokeri peal. Samal põhjusel on just Fredi teenetest loobunud Marek Morozov, Argo Ader, Ott Kiivikas, Andrei Monzolo. Monzolol läks süda pahaks ja kaotas Fredi dieediga oma 20kg lihast,

12. Valju Jagomäe. See on teada, et pooled tiitlid on talle lihtsalt kingitud, sest on kategoorias üksi koguaeg.

13. Indrek Viska, ka Eesti kulturismimaailma tõusev täht. Aga kas mitte liiga kiire? Käivad jutud, et 2a tagasi rikkus ta oma tervise steroidide kasutamisega nii ära, et lamas pool aastat voodis. Samamoodi on ju imelik, et võistlusteks valmistudes hakkab ta kaal tõusma ja vorm läheb koguaeg paremaks. Nii pole ju naturaalselt võimalik. Ja naine petab teda ka koguaeg.

14. Ja lõpetuseks, miks meie tuntumad kulturistid kunagi ei saavuta kõvat tulemust, sest enamus on justkui hälbega.

Ott Kiivikas: väiksed käed, keskkoht on jäme ja õlad kiibakad. Argo Ader: liiga pikad jalad ja liiga jämedad jäsemed oma olematu ülakehaga. Marek Kalmus: liiga pikk, peenikesed jalad ja vana ka juba. Imre Vähi: see mees ei arene üldse, aastast aastasse mingit muutust pole ja selg puudub. Marek Morozov: ei oska nagunii vormi teha ja õlad on väga kehvad ja dieediga kaotab mõttetult palju lihaseid. Indrek Otsus: liiga vana. Ivo Pärle: pole ta mingi tulevikukulturist, sest ta on väike ja juba 26 aastane varsti. Argo Vaible: rind on olematu, aga ilma selleta ei saavuta kulturismis midagi ja õlad on ”liiga” head. Vootele Parts ei oska vormi teha ja on liiga kitsaste õlgadega. Kaido Voogla: lihtsalt peenike. Andrei Abrassimov: ilma onupojapoliitika Oleg Andlata ei jõuaks ta kuhugi. Valju Jagomäe: liiga laiad puusad ja raske eraelu. Ja loomulikult mina, mul pole eeldusi ja olen maadleja kehaga.

Autor: Mr.Mesi