1. veebruar 2000

Fitgirl 2001 Dagmar Neem mõtleb tiitlikaitsmisele

Meeldetuletuseks esimene esikolmik: Dagmar Neem, Kersti Ojalill ja Helja Aas.

Tartu maanteel Flexeris ajasime veidi juttu tipu vallutanud tallinlanna Dagmar Neemega.

Jutukaaslasel on hääl karvasevõitu. Kas on nii läbi talve?

”Paraku jah, mikrofoni tuleb muusika taustal kõvasti rääkida ja see häälepaelu just ei paita,” räägib ta. Veendume selles kohe, kui Dagmar rühma neidudega reede õhtupoolikul järjekordset Cardio-body tundi alustab.

Kas see, milleni 22aastane juhendaja nüüd jõudnud on, meeldis kohe alguses? Selgub, et hakatus oli talle šokeeriv. Kui väike Dagmar ema Sirje, tänase reisibüroo omaniku käekõrval treeningsaali sattus, ei löönud ta vaimustusest käsi kokku. Mõtles siis vaid, et ei iial. Aga võta näpust. Aeg läks. Treenerite Oti ja Simsoni sõnad aitasid temalgi sammu kindlaks seada.

Dagmar on tänasesse päeva läbi tantsu tulnud. Rahvatants, ballett, breik, enesekaitsekursused ja mida veel. Eriline koht on C-4 esinemistel Kaisa Teimanni juures. Aeroobikasse tulles ei mahtunud ta kohe kuningannakrooni alla. Oli esimene ja teine printsess. 2001. aastal läks aga täkke. Esimesel aeroobikafestivalil olnud fitgirlil jäid kõik konkurendid seljataha.

Nüüd on eesmärk muidugi üks, et saavutust korrata. ”Kuid teada asi, et tiitlit on raskem kaitsta, kui seda võita,” arvab asjaosaline aprillikuus toimuva finaali ettevalmistumise aegu nüüd, talvel. Treeninguid juhendab ta mitmes Tallinna klubis, ka Reval-Spordis ja Forum Spordis.

Erinevad klubid pakuvad talle vaheldust ja aitavad erinevaid seltskondi ühe ala külge liita. Oma lemmikstiiliks hindab Tallinna Pedagoogikaülikooli teise kursuse kehakultuuritudeng Neem nagu festivali peatreener Teimanngi Fankyt. Administraator Kristelilt kuulen, et Flexeris on juhendajad kõik väga energilised tublid inimesed. ”Dagmar meeldib mulle selle poolest, et ta on alati lõbus ja heatujuline” räägib ta.

Enne Dagmari on tol päeval olnud kaks Žanna tundi Stretching ja Lady-trim ning tulemas veel Merriti tund märksõnaga ”tantsuline”. Teeme fotograaf Tokkoga Olympusega pilte teadmises, et mõnigi saalis pildile jäänuist on seadnud endale sihiks osaleda aeroobika suurfestivalil 13.-14. aprillil Tallinnas.

Õnnelikku uut aastat nii Dagmarile kui ka kõigile vapratele harjutajatele!

Autor: Aare Kreilis