23. veebruar 2023

Ideaalne telk matkamiseks

Soojad ilmad on ideaalne aeg võtmaks ette ühiseid matkasid koos sõprade ja perega. Kui sa soovid nautida loodusmõnusid täiel rinnal, siis ükski pikem matk ei möödu ilma telgita. Milline on aga sobiv telk matkamiseks? Millega tuleb selle valimisel arvestada? Jagame sinuga nõuandeid, kuidas leida sobiv telk, mis on loodud sinu järgmiseks matkaks. Pärast meie nõuannetega tutvumist saad selle välja valida laia tootevalikuga Kaup24 ja Hansaposti e-poodidest.

Telk lühikesteks matkadeks perega

Sinu peres kasvavad lapsed? Sa soovid nendega minna avastama maalilist Lõuna-Eesti kuppelmaastiku või Hiiumaa loodust? Pole paremat ideed, kui avastada koos oma perega kaunist Eestimaa loodust. Selle jaoks, et sinu matk mööduks sujuvalt ja olemas oleks koht, kus magada, vali parajas suuruses telk. Perele mõeldud telk peab olema ennekõike piisavalt suur, et mahutaks ära kõik sinu pereliikmed. Tutvudes erinevate toodetega saad vaadata, mitmele inimesele on telk mõeldud. Kas selleks on 2, 3, 4 või rohkem inimest? Kui lapsed on alles väikesed, siis võid läbi ajada ka natukene väiksema telgiga. Näiteks vali telk kolmele, kui sul on tegelikult kokku neli liiget koos kahe väiksema lapsega. 

Teiseks tasub veenduda selle ilmastikukindluses. Tihtipeale ei võeta väga ekstreemsetes ilmastikutingimustes perematkasid ette, aga arvestada tuleb siiski ettearvamatute muutustega, näiteks vihmaga. Seetõttu soovitame meie, et telk peaks pidama hästi vihma. Telgi muud ilmastikutingimused ei ole niivõrd olulised siis, kui sa ei plaani just iga ilmaga matkama minna. Ära unusta ka seda, kuidas telk kokku käib. Perega matkates ei ole tavaliselt kellelgi kannatust palju oodata, seega, mida kergemalt kokkukäiv sinu uus telk on, seda parem.

Telk jalgsimatkaks läbi Eestimaa

Kas teadsid, et sa saad läbi Eesti jalgsi matkata? Kui see on olnud ka sinu üks unistus, siis selle läbimiseks vajad kindlasti telki, kus vahepeal jalga puhata ja öö veeta. Pikkade jalgsimatkade puhul on oluline hoida oma kott võimalikult kergena, see tähendab seda, et kõik, mida kaasa võtad peaks olema äärmiselt põhjalikult läbimõeldud. Nii ka telk, see on küll asendamatu ese, mida kaasa võtta, kuid vaatamata sellele on ka telgi juures palju asju, mida meeles pidada. Pööra sellisel puhul tähelepanu telgi kaalule. Telk võiks olla võimalikult kerge ja väike. Kui sa matkad üksinda, siis valigi telk ühele inimesele, mitte ära vea kaasas kolmele inimesele mõeldud telki, sest viimane telk ei ole kerge ega ka väike. Nii samuti nagu ka muudel puhkudel on oluline ilmastikukindlus ja vihmapidavus, need on kaks lisa asja, mida pead kindlasti telki valides arvestama. 

Juhul, kui sa peaksid kaaluma telgi soetamist mõneks talviseks matkaks, siis tuleb vaadata, kas välja valitud telgid on selleks üldse mõeldud. Samuti vali ka korralik magamiskott, magamisalus ja muu varustus, mis on mõeldud matkamiseks jahedates tingimustes. Hansaposti kui ka Kaup24 e-poodides leiab õnneks väga erinevaid telke, mis võiksid rahuldada paljude inimeste soovid. Tutvu valikuga ja varusta end juba varakult kõige vajalikuga oma järgmiseks matkaks looduses.