1. veebruar 2000

Kaido Leesmann – 14kordne kabemeister…

Sel aastal on tõesti nii.
Mullu kiirkabes ja lamades surumises meistritiitli saanud 32aastane Leesmann on nüüd jõutõstmises taas eesmärgiks seadnud võita sügisel Eesti kuld. Mul oli võimalus teda esmakordselt võistlemas näha eelmisel suvel Robocop Cupil. Pirital Albatrosi klubi verandal konkureeriti absoluutkaalus ja Leesmann oli kuues. Katsed 175-185 ja lõpuks ka 195 kg. Võitja Aivo Nurmineseni jäi 15 kilo. Meistritiitel tuli aga Tartus aastalõpul kategoorias kuni 100 kilo.
Tänavu tahab enam ja oma kehakaalus 100 kg meistri mõtte teoks teha. Ise püüab ta püsida 99-100 kg mehena. Polevat lihtne. Vajab harjutamist ja nõuab dieeti.

Mis mehega on tegu?
Kasvas Õismäe üheksakorruselises. Sportis siin-seal. Ka kooli lõpetas just valgete majade linnas. Kabeklubisse sattus ka seal treener Koit Tanneri käe alla. Võidud tulid. Koolinoorte spartakiaadidel alates 1981st, hiljem juba suurte meestega kohtudes.

Eeskujuks hindab jätkuvalt hollandlasi, nende suurt meest Wiersmat ennekõige. Hindab mängu ilu ja seda, kui kiikab silmanurgast, kuis kümmekond kõrvalseisjat ahhetavad. Vaat kus mees ikka jõudis. Läbimõtelda ja ka äramängida. Ei teagi, kumb raskem on, tõstmine, kus ligi kakssada rinnal, ise pingil pikali, või 6-8tunnine päev kabelaua taga, jääb Leesmann mõttesse. Ütleb, et eks omajagu mõlemad. Kuid üks ala on aidanud teist. Teinud temast tõelise spordimehe.

Treenib aga Kaido Leesmann Fred Antsoni. Jah, tolle sama taliolümpiasangarist kiiruisutaja Antsu poja juures. Harjutab Reval-Spordis, kus nüüd jõumeestel varasemast rohkem ruumi ja uuest aastast ka ameerikaste Cybebxi tipp-topp masinavärk sees.

Kaaslasteks tuntumatest jõualategijatest on rammumees Andrus Murumets, kulturist Andres Barabanov, muidugi ka kolmekordne Eesti absoluutne meister kulturismis Ott Kiivikas jt. Treeningul jõuab palju. Mitte ainult tuimalt rauda rebida. Seal räägitakse nii lihastest kui naistest, toidulisanditest ja rasvkoest, linna loll-lumistest tänavatest ja kevadigatsusest.

Pühapäeval, 20. jaanuaril on Laki tänavas koos meie jõutõsteliidu mehed. Aastakoosolekul vaadatakse, et kuidas edasi minna. Tagasigi vaadatakse. Heal meelel, jõutõstmine on olemas. Nurmine, Silbaum, Leps, Zhdanov, Laiv – just need, kel nagu Kaidolgi üks lemmikuid lamades surumine.
Maailma tipus me pole. Veel?!

On arenguruumi?
Muidugi on. Ja aega õnneks veel ka.

Kabetaja-jõutõstja Kaido Leesmann asutas kaks aastat tagasi oma firma Secure Class. Tegevusala nagu nimest aimata võib turvaklaasid, läbipaistva toonimine nii sõidukeile kui ka hoonetele jne. Tööd jätkub. Talvel on rahulikum. Seepärast võib ülemus endale lubada paarinädalase ametireisi USAsse. Kaasa tuleb ka tema abikaasa Triin, kes juhuslikult samuti kabetaja.
Naastes aga ootavad Leesmanni taas töö ning tudeerimine Eesti-Ameerika kolledžis. Rahvusvahelise ärijuhi paberid ei ole enam mägede taga.

Jõudu hindavale mehele, kel tugevad vaimsed huvialad muusika ja lemmiklektüür piibel, pole miski võimatu. Siinkohal lisagem, et Kaido kuulub ka Tallinna Kristliku Vabakoguduse juhatusse.

Autor: Aare Kreilis