28. jaanuar 2003

Korvpallur Imre Triisberg: pikk mees Kuusalust

Kesknädal. Pärastlõuna.
TTÜ/A.Le Coq´i korvpallur Imre valmistub järjekordseks mänguks. Sedapuhku on vastaseks Ehitustööriist/Kalev. Ütleb, et tunne on tugev, kaotama ei minda.
Just-Just on ajakirjanduses teatatud, et mõlema meeskonna read on saanud täiendust: Imre tiimi tulevad ameeriklane Stanley Blackmon ja Leho Kraav, tänasele vastasele lisandub Troy Coleman.
Puha võõrad nimed?
”Jah, ega neid trennis veel näinud ole,” kuulen sõnatasaselt Triisbergilt ühe lause kommentaariks.
Kuidas endal läheb?
Selgub, et Kuusalust pärit pikal poisil, kel noorust 21 aastat ja pikkust 204 sentimeetrit, just keskmängija tarvis, on sihid selged. Mängida, areneda. Tahtmist jätkuvat, vähemalt praegu. Ehkki kolmas aasta Tallinna Tehnika Ülikoolis nõuab oma jao. Mehhaanika teaduskonnas, erialaks tootmistehnoloogia.
Kuusalus sai nooremast peast ka oma lõbuks jalgpalli mängitud, kergejõustikku ja karateed proovitud. Ka kossu. Paar aastat tagasi tuli ta keskkooli mansas Harjumaa noorte meistrivõistlustel hõbedale. Kiili omad olid kibedamad.
Kaotused õpetavad. Praegu, mil trennis läheb paremini kui mänguväljakul, on suund üks – Eesti meistrivõistlustelt võtta tarkust nii palju kui võimalik.
Pika Terryga püüavad nad anda oma kohta mängides välja parima. Treener Andres Sõber ja teised on kohati kurja sõnagagi abiks. Oma alal peab Imre eeskujuks NBA valgeid mehi Euroopast, kodulähedasemalt muidugi praegu Kaasani Uniksis teenivat Mürkat. On temaga isegi koos treeninud.
Triisberg peab oma kreedoks, et oled koos ikka õigete meestega. Nii elus kui spordis.
Tai Kane taastusjoogile sattusid juhuslikult?
”Ei. Jõutreeninguid juhendanud Ants Kiisa soovitas. Maitses ja mõjus hästi.
Teistelegi meie poistele meeldib,” saan Triisbergilt vastusks.

Autor: Aare Kreilis