25. detsember 2004

Legendaarne Arnold – osa 8

„Arnold Schwarzenegger Education of a Bodybuilder by Arnold Schwarzenegger and Douglas Kent Hall

Raha oli mul parasjagu niipalju, et jätkus pileti ostmiseks kolmanda klassi vagunisse. Rong venis aeglaselt läbi Austria Saksamaale, peatudes igas väiksemas jaamas. Päev hiljem olin Stuttgardis.
See oli mu elu esimene võistlus. Olin närvis ning pikast rongisõidust kurnatud. Mul puudus ka selge ettekujutus kõigest toimuvast. Jälgides veidi meesteklassi, püüdsin üht-teist õppida, kuid nad tundusid mulle niisama kogenematute ja kohmetunuteta kui ma isegi. Mäletan, et mul tuli laenata kelleltki poseerimispüksid ning kelleltki teiselt õli, millega end määrida. Kordasin mõttes läbi kogu oma poseerimiskava. See oli kokku pandud kõikidest Reg Parki poosidest, mida ma olin ajakirjades näinuid. Hetkel, mil pidin kohtunike ette astuma, olin rahulik ega mõelnud enam millestki. Kuidagimoodi esitasin kohustuslikud poosid ja veidi hiljem kutsuti lavale tagasi pose-off-iks. Ma ei teadnud veel, kuidas see kõik välja kukkus, kui teadustati, et olen võitnud Arnold Schwarzenegger, Mr. Euroopa juunior.
Kui vaatan siis tehtud fotosid, meenuvad taas tollased tunded. Tundsin ennast King Kongina. Teadsin, et olen nüüd „keegi” ja mulle meeldis see äkiline tähelepanu, mille osaliseks olin saanud. Olin veendunud, et minust on saamas maailma tugevaim kulturist. Ja õigupoolest olingi üks maailma parimaid. Tõsi, ma polnud siis isegi maailma parima viie tuhande seas, kuid enda meelest olin parim. Olin ju äsja võitnud Mr. Euroopa juuniori võistlused.
Teenistuskohas ees ootavad ebameeldivused mind esialgu eriti ei hirmutanud. Laenasin tagasisõiduks raha. Mind võeti kinni kohe kui olin roninud üle väeosa müüri. Istusin seitse päeva külmas arestikambris peaaegu ilma toiduta. Kuid mul olid mu auhind ja tiitel ning ma poleks hoolinud ka sellest, kui nad oleksid mind kasvõi aasta otsa luku taga hoidnud.
Näitasin oma auhinda kõigile. Selleks ajaks kui arestist vabanesin, oli jutt minu võidust levinud üle väeosa. Juhtkond leidis, et minu võit lisas armeele prestiizi ja mulle anti kaks päeva puhkust. Minust oli saanud kangelane, kes ei peatunud millegi ega kellegi ees, et võita. Instruktorid tõid mind teistele eeskujuks umbes selliste sõnadega:” Teil tuleb võidelda oma isamaa eest. Teil peab jätkuma selleks vaprust ja mehisust. Vaadake, milleks oli Schwarzenegger valmis oma eesmärgi nimel.” Tõepoolest, minust oli saanud kangelane vaatamata sellele, et oma eesmärgi nimel olin rikkunud sõjaväes üldkehtivaid reegleid ja põhimõtteid. Kuid see oli ka ainus kod, kus juhtkond taoliste juhtumite puhul erandi tegi.
Kulturism oli suureks reklaamiks kogu mu isikule. Mr. Euroopa juunior tiitel andis ohvitseride silmis mulle erilise staatuse. Jätkasin teenimist tankibrigaadis. Mulle meeldis juhtida neid suuri ja võimsaid masinaid ja tunda seda jõulist tagasilööki, mis tulistamisel tekkis. Ilmselt sai just siin alguse see osa minust, mis on alati tundnud sügavat vaimustust kõiksugustest efektidest ja jõulistest aktraktsioonidest. Pealelõunati puhastasime ja õlitasime oma tanke. Paari päeva pärast vabastati mind täiesti ootamatult taolistest töödest. Ülevalt poolt oli tulnud korraldus, et tankide pühkimise asemel pean nüüdsest tegelema ainult treenimisega, oma keha arendamisega. See oli kõige meeldivam käsk, mida mul iganes on täita tulnud.

(Järgneb)

Autor: joker