21. juuli 2023

Milleks on vaja jõusaalis personaaltreenerit?


Personaaltreeneri roll jõusaalis on mitmel põhjusel äärmiselt oluline, lisades treeningule igakülgset efektiivsust. Toome välja olulisimad momendid, mida personaaltreener spordisaalis tagab, toetab ja koordineerib.

1. Ohutus: Personaaltreener peab silmas, et teie harjutuste kava ja treeningtehnika on teile sobivad ja õiged vähendades vigastuste ohtu ning tarbetut ülekoormust. Treener jälgib teid kogu treeningu aja, assisteerib harjutuste ettevalmistamisel, parandab vajadusel vigu ja annab tagasisidet just teie kehale kõige otstarbekamaks ja ohutumaks ent tulemuslikuks treeninguks.

2. Efektiivsus: Personaaltreener loob igaühe eesmärkidele vastava treeningukava, aidates optimeerida treeningute intensiivsust ja mahtu. Ta keskendub koostööle, et soovitud tulemused oleksid saavutatud kiiremini ja tõhusamalt.

3. Individuaalsus: Meie kõigi füüsilised võimed, eesmärgid ja tervislik seisund on erinevad. Personaaltreener kohandab treeningkavad vastavalt igaühe eripärale, vajadustele ja eesmärkidele, aidates saavutada maksimaalset võimalikku edu.

4. Motivatsioon: Treenimine võib olla väljakutseid esitav ja tuua ka tagasilööke. Personaaltreener on abiks kui motiveeriv partner, innustades edasi liikuma ja ületama treeningraskusi, toetades positiivset treeningmeeleolu ka madalseisude ajal.

5. Teadlikkus: Personaaltreener annab lisaks ka väärtuslikku nõu tervisliku toitumise, igapäevase liikumise vajaduse ja elustiili kohta laiemalt. Ta koostab teie treeningprogrammi üldise parema tervisliku seisundi ja emotsionaalse heaolu seisukohalt, võttes arvesse treeningu mõju kehale tervikuna.

6. Progressi jälgimine: Personaaltreener jälgib teie arengut ja edusamme igas treeningus, fokuseerides end teie eesmärkidele ning muutes ja kohandades treeningplaani vastavalt vajadusele ja juba saavutatud tulemustele.

7. Ajaline efektiivsus: Neile, kes ei soovi või ei saa jõusaali külastada mitmel korral nädala, pikema treeningava raames, aitab personaaltreener maksimeerida treeningute efektiivsust, et saavutada soovitud tulemused lühema aja jooksul, milleks võib ka olla keskendunud treeningtegevus vaid kord nädalas.

Personaaltreener on oluliseks ja kindlaks abiks, et aidata teil saavutada jõusaalis paremaid üldfüüsilisi tulemusi, vältida vigastusi ja läheneda teie treeningu vajadustele individuaalselt, sõltumata sellest kas olete alles alustamas või juba suurema treeningkogemusega jõusaali külastaja. Koos pühendunud personaaltreeneriga muudate oma elustiili igas mõttes tervislikumaks.

Eesti Personaaltreenerite Liit