13. veebruar 2008

Nädala treener – Mark Sermat

Viimsi SPA City SPA personaaltreener , bodypump treener
Marki sportlik eluviis pärineb juba lapsepõlvest, kui ta tegeles korvpalli, ujumise ja kergejõustikuga. Poisikese trennitamiste kõrvale sündis ka tõeline kirg – suured raskused. Kulturism ja jõutõstmine on Markile voolinud reljeefsed lihased. Kui sellise avatud pilgu ja suurepäraselt arenenud kehaga sõbralik noormees aitab sind teekonnal täiusliku vormini, siis innustus kohale jõuda kahekordistub.

25-aastane Mark on personaaltreenerina perfektselt mitmekülgne, sest TÜ kehakultuuriteaduskonna õpinguid (terviseteaduse bakalaureus 2005) täiendavad kursused füsioteraapias, mis fini¨eerusid suurepärase lõputöö kaitsmisega. Lisaks on Mark läbinud mitmeid koolitusi, mõistmaks veel paremini inimese biomehaanikat, füsioloogiat, motoorikat, kinemaatikat, patoloogiaid, et leida optimaalseim tee eesmärgini jõudmiseks ja kuidas seda hoida.

Mark on töötanud Tartus spordiklubis Tropic ja Sansaara tantsustuudios, Küprosel füsioteraapiakeskuses ning Tallinna Arctic Spordis. Nauditavad etteasted showtantsus jäävad vabasse aega TÜ kõrvalt.

Sirget selga ja kindlat rühti aitab hoida ka läbitud 8-kuuline sõjaväeteenistus Kuperjanovi üksik-jalaväepataljonis, kust auga on välja teenitud auaste kapral.

Mark töötab personaaltreenerina City SPA´s, viies läbi koormusteste, koostab personaalseid treeningplaane, viib läbi personaaltreeninguid. Ka paneb ta kokku isikliku toidumenüü, mis toetab treeningplaani ja nõustab inimesi teemal tervislikest eluviisidest. Viimsi SPA´s on Marki juhendada ka bodypump treeningud. Küllap on Mark oma igapäevategemistes nii hea seetõttu, et ideaalilähedaselt ühtivad siin hobid tööga

Mark armastab inimest tema füsioloogiliste eripäradega ja erialast kirjandust inimese toitumisest ja treeningutest alal.

Autor: Fitness.ee