8. mai 2008

Nädala treener – Monica Lauri

Usun täna siiralt, et kõik need väärtused, mis sulle väga meeldivad, tulevad varem või hiljem sinu ellu… Olen alati armastanud kõike, mis on seotud tervise ja liikumisega, kuigi täielikult pühendusin sellele alles mõni aasta tagasi.

Kooli läksin tänase nimetusega Pelgulinna Gümnaasiumi, kus tegutses laste- ja noorte ansambel Pähklipureja. Sealt vist saigi alguse minu piiritu armastus liikumise vastu – ballett, karaktertantsud ja rahvatantsud kuulusid minu ellu 11 aastat. Alles hiljuti meenus mulle, et lapsena tahtsin saada kultuurimaja töötajaks, sest minu arust oli nõukogude ajal just kultuurimaja see, kus inimesed käisid koos tantsimas ja igasuguseid põnevaid asju tegemas. Klassikalisi spordiklubisid siis veel ei olnud…
Peaagu 15 aastat tagasi tundus mulle, et mõistlikum on õppida midagi tõsist ja keerulist ning seetõttu otsustasin ülikoolis edasi õppida insneriks.

Kuna mind on huvitanud kõik, mis on uudne ja eriline, võtsin kõhklematult pärast Tallinna Tehnikaülikooli lõpetamist vastu pakkumise töötada intellektuaalse omandi valdkonnas. Leiutised ja kaubamärgid kuulusid minu tööellu üle 10 aasta kuni otsuseni, mille tegin paar aastat tagasi. Töötasin lisaks põhitööle erinevates klubides rühmatreenerina (Keila Tervisekeskus, Arctic Sport Club, PlanetSport, Kalevi Veekeskus), kuid ühel hetkel tundus mulle, et kahes erinevas valdkonnas kogu aeg väga hea olla on järjest raskem. Küsisin siis endalt mis on minu jaoks see töö, mida ma teeksin ka siis, kui selle eest töötasu ei makstaks. Vastus oli ilmselge – mitte kuidagi ei saaks ma läbi ilma igapäevaste treeninguteta ja inimesteta, kellel on soov ennast tugevamaks ja tervemaks treenida.

Tegin kannapöörde, jätsin maha turvalise töö ning alustasin fitnessmaailma sisseelamist. Tänaseks olen jõudnud Arigato Spordiklubisse, kus minu päevi täidavad erinevad tegevused, mis on seotud inimeste treenimisega ning suunamisega tervislikuma elustiili poole, aidates kõigil leida oma rõõm liikumisest.

Lisaks igapäevastele rühmatreeningute juhendamisele ja konsulteerimistele olen pühendunud personaalse treeneri vastutusrikkale ja töömahukale tööle nähes iga päev, kui tähtis on inimeste jaoks elukvaliteedi säilitamine ning enda tervise eest hoolitsemine läbi tervisesportimise. Täna ma enam ei usu, et lihaste vormimine ja aeroobse võimekuse arendamine on treeningutes kõige tähtsam. Inimese jaoks on võrdse tähtsusega nii tugev keha kui ka tugev vaim. Maailmas on palju liikumisi, mis tasakaalustavad ja aitavad sul taastada sisemist energiat, need tuleb ainult enda jaoks üles leida. Üks nende seas on Hiina vanim hingamistreening Qi Gong. Qi Gongi treeninguid Arigatos juhendades tunnen, kuidas kõik sinu elus tasakaalustub ning sinusse tekib järjest rohkem energiat.
Tugev pere; mugav kodu; töö, mida armastan; rahulolu iseendaga; inimeste aitamine; oskus rõõmu tunda loodusest; võimalused uute asjade õppimiseks; sõbrad need on märksõnad, mis teevad minu elu ilusaks.

Kohtumiseni Arigatos!

Monica Lauri

Autor: Monica Lauri