8. detsember 2022

Steroidide ”kasulikkusest”

[url=https://www.vincegironda.com/]Vince Gironda[/url] oli anaboolsete steroidide kasutamise vastu. Ta ei leidnud sünteetiliste kemikaalide võtmisest mingit kasu. Kui ta sai teada, et keegi tema jõusaalis steroide võtab, ei läinud kaua aega, kui Vince ta tänavale viskas. Vince seisukoht oli, et steroide võtnud kulturistid on valetajad ja petturid.
Tema arvates olid steroidid lihtne lahendus, rikkudes pildi kuidas keha peaks välja nägema. Liiga suur ebavajalik lihase suurus moonutab keha sümmeetriat, muutes inimese keha kentsakalt imelikuks ja groteskseks. Vince jäi alati truuks oma filosoofiale, mille eesmärk on kujundada välja suurepärane kehaehitus, jäädes oma geneetilise ülesehituse piiridesse.

[url=https://darylconant.com/convinced]”ConVinced”[/url] autori [url=https://darylconant.com/]Daryl Conanti[/url] meenutus: ma mäletan korda, kui küsisin Vince’ilt steroidide võtmise kohta. Olin tol ajal steroidide suhtes naiivne. Vince andis mulle korralikult vastu kõrvu. Kogesin tema viha ja sellest hetkest peale pole ma seda enam kordagi tõstatanud. Mina, nagu ka Vince, pole kunagi steroide võtnud ja nõustun, et need põhjustavad rohkem kahju kui kasu. Lühiajaline hiilgus pole midagi võrreldes võimalike eluaegsete kõrvalmõjudega. Arvan, et kui mul oleks vaja keemiliste ainete abil lihaseid kasvatada, ei elaks ma tõelise loomuliku kulturisti, vaid narkomaani elu.

Toim: siin veel üks mõnus sageli esinev kaasnähtus [url=https://www.fitness.ee/artikkel/285/akne]AKNE[/url]
Anaboolsetel steroididel, mida kasutatakse lihasmassi kiireks kasvatamiseks, on samuti rasueritust suurendav efekt ning see võib viia raskele bodybuilder aknele. Pikaajaline neerupealisehormooni (kortisooni) sisaldavate ravimite kasutamine soodustab ka akne teket. Naissuguhormoonid (östrogeenid) takistavad androgeenide sünteesi ja seega vähendavad rasu teket.

Autor: Daryl Conant ”ConVinced”