2. veebruar 2000

Toode HMB

HMB toimib jõu arendajana kõige paremini algajatel. Sportlastel, kes on juba edasijõudnu staatuses, preparaat enam oma täit eesmärki ei täida, seda eriti massikogumise perioodil.

Oma kõrge hinna tõttu kasutavad kulturistid seda enamasti ajal, kui toidust saadakse vähe kaloreid ja treeningkoormus on suur, seda siis võistluseelsel perioodil. Sel juhul aitab HMB lihast säilitada, mis ongi selle preparaadi põhiline hea külg. On kindlaks tehtud, et lihase katabolism väheneb tunduvalt, kui veres leidub HMBd.

Doktorid Seven Nissen ja John Rathmacher Iowa ülikoolist on kindlaks teinud, et algajate, kes tarvitavad kolm grammi HMBd päevas, lihasmass suureneb ühes kuus 0.4 kg võrra võrreldes nendega, kes HMBd ei kasuta. On täheldatud isegi väikest rasvakadu. Ei tasu ära unustada, et eelpool mainitud doktorid omavad HMB patenti ning preparaadi edu mõjutab nende finantsolukorda. Siiski on HMB toimet kinnitanud ka teised Ameerika Ühendriikide ülikoolid. Niisiis on HMB mõju tuvastatav eelkõige algajatel.

Suure treeningstaažiga sportlased selle preparaadiga reeglina selliseid tulemusi nagu algajad ei saavuta. HMBd testiti Aeerika profijalgpallurite peal ning kuu ajaga ei olnud märgata mitte mingeid tulemusi.

Kokkuvõtteks võib öelda, et HMB mõju on märgatud ainult algajate puhul. Edasijõudnutele soovitatakse seda võtta vaid dieedi ajal, et vältida süsivesikute vähesusest tingitud katabolismi.

PS! Ei ole välistatud, et edasijõudnutele hakkab HMB mõju avaldama siis, kui doose mitmekordselt suurendada. Sellisel juhul läheb aga preparaadi maksumus ühes kuus nii kalliks, et tema tasuvus on küsitav.

Autor: FLEX (tõlkinud Mikk-Alvar Olle)