27. aprill 2004

Vadak vs piim

Võiksin ma kasutada piima treeningjärgse joogina?!
Kindlasti, aga see poleks parim valik kust proteiini saada. Vadaku proteiin oleks parim valik sel ajal. Kuigi piim ja vadak on mõlemad piima tooted, siis piim sisaldab kaseiini – aeglaselt imenduvat proteiini (samuti sisaldab see mõningast rasva va. kui sa jood rasvavaba piima), seega pole see ideaalne jook kasutamaks teda treeningjärgse shakena.
Peale treeningut vali vadaku proteiin, mille sisaldus oleks umbes 1:1 ja 1:2 suhtes valk ja süsivesik. Piim on väga hea proteiin/süsivesik suhtega treeningjärgseks joogiks (3:4), see on hea asendaja, aga jällegi mitte parim esimene valik.

Joon vadaku proteiini peale treeningut, sest see on kiiresti imenduv. Aga kas see on halb valik juua seda enne magamaminekut?!
Flex

See on õige juua peale trenni kiiresti imenduvat proteiini. Enne magamaminekut peaksid aga hoolt kandma selle eest, et proteiin püsiks kauemat aega su kehas. Vadak pole nüüd aga parim valik. Vaata miksitud proteiini tooteid,.mis sisaldavad vadakut, muna ja/või piima proteiini. (või kasuta söögiks nagu näiteks kodujuustu või teisi loomseid valke : munad, kanarind, lahjat liha)
Aga proteiin on proteiin ja vadak on tunduvalt parem mõte kui üldse mitte midagi võtta enne magamaminekut. Siin mõned soovitused, et saaksid aeglustada vadakproteiini imendumist: Kui miksid jooki lisa sinna madala rasvasisaldusega piima; võta 15 min. enne oma jooki kiudaineid (lisandeid), lisa mõni eelpool nimetatud puhas proteiini toit, et aidata kehal aminohappeid kätte saada pikema aja vältel.

Autor: joker, Flex