20. jaanuar 2023

Vince Gironda: õige kulturist mõtleb nagu skulptor

Vince’i on naeruvääristatud tema arvamuse üle, kuidas kulturistide keha peaks välja nägema. Treenimise osas oli ta nagu Michelangelo.

Vince on naeruvääristatud tema arvamuse üle, kuidas kulturistide keha peaks välja nägema. Treenimise osas oli ta nagu Michelangelo.
Ta vaatas oma õpilasi kunstniku pilguga. Ta analüüsis inimeste kehaehitust, tehes vahet nende kehaliste eripärade osas, seejärel määras õiged harjutused, et vormida ja voolida inimene meistriteoseks. Michelangelo kasutas haamrit ja peitlit, et luua savist või kivist meistriteos; Vince kasutas kangi ja hantleid, et luua “lihatükist” kunstiteos. See, kuidas Vince suhtus inimkehasse esteetika ja sümmeetria seisukohalt, eraldas teda kõigist teistest. Kui teised treenerid ja jõusaaliomanikud keskendusid lihtsalt lihaste kasvatamisele, ilma sümmeetria pärast tegelikult muretsemata siis Vince õpetas illusiooni loomist suuremast välimusest, säilitades samal ajal õige sümmeetria, arendama lihaseid konkreetsel viisil, et need paistaksid rohkem silma ja näeksid välja suuremad, kui nad tegelikult on.

Labiilse egoga inimestel oli seda tüüpi nõuannetega raske hakkama saada. Ebakindel kulturist tegeleb ainult suurte lihaste kasvatamisega, et varjata oma nõrka isikut. Niisugusele mehele öelda, et ta peab keha väljanägemise tasakaalustamiseks teatud lihasgruppi vähendama, on lootusetu ettepanek. Kuid Vince oli meisterskulptor ja tal oli kindel visioon, mida ainult tema nägi kuni teose valmimiseni. Siis ja alles siis kiitsid vasturääkijad tema teadmisi ja hakkaksid mõistma erinevust lihaste kasvatamise vahel suuruse huvides ja lihaste kasvatamise vahel õiges tasakaalus, et luua illusioon suurematest sümmetrilistest lihastest.

Kui vaatate kunagi mineviku klassikaliste kulturistide pilte, vaimustute nende kehaehitusest. Valgustus ja taust loovad keha määratlust, luues illusiooni massiivsetest lihastest; see kõik on optiline pete. Kui keha on õigetes proportsioonides vormitud, tuleb seda kunstiteosena eksponeerida. Kui vaatate Vince poseerimispilte, näete, kuidas ta kasutas õigeid valgusnurki, et välja tuua oma keha definitsiooni. Vince kaalus keskmiselt 79 kg, kuid piltidel nägi ta palju suurem välja. Ta oli meister looma illusiooni, et näha välja endast suurem.

Suuremate lihaste illusiooni loomise võti on lihaste arendamine nii, et see tõstaks esile keha fookuspunkte. Keha fookuspunktid on: rinnalihaste kuju ja suurus; reie nelipealihaste ja põlve suhe; selja lailihase vitaalsus; deltalihaste kuju ja suurse suhe; bicepsi vitaalsus; küünarvarre separatsion; kõhulihaste kuju ja proportsioon; ja säärelihaste suurus ja kuju. Neid kehaosi ei ole kerge arendada ja need, kes on lihtsalt “raskuste tõstjad”, sageli ei keskendu nendele lihasgruppidele eraldi. Tõelised kunstnikud-kulturistid teevad fookuspunktide arendamiseks kõik, mis on vajalik. Vince oli meister nende valdkondade arendamisel ja see eraldas teda kõigist ülejäänutest.

Arendage keha fookuspunkte ja looge meistriteos. Loo illusioon!

Allikas: https://darylconant.com/]https://darylconant.com/