Rammujad

Tartu Ülikooli rammumees 2012 on Erkki Laiv

Rammujad  |   |  tekst:  |  fotod:  |  Kommenteeri

Reedel, 25. mail Tartu Ülikooli spordihoone parklas toimunud Tartu Ülikooli Rammumees 2012 võistlusel võitis esikoha Erkki Laiv. Teisele kohale platseerus Romet Velt ning kolmandaks tuli Indrek Bahcmann.

Võistlust alustanud 14 mehe seast selgitati esimese kahe alaga välja kümme finalisti. SEB 110kg kaaluvate rahakohvrite kandmise ja seejärel 120kg kaaluva liivakoti poodiumile tõstmisega sai kõige kiiremini hakkama Kalev Arbus. Teise ala, Kangadzungli meremehekõnni, võitis Erkki Laiv läbides etteantud vahemaa 8,1 sekundiga.

Kümme finalisti selgitasid võitja nelja alaga. Suurima raskuse Fitness.ee palgiga surus Erkki Laiv, kes jõudis pea kohale tõsta 130 kg kaaluva palgi. Alvar Kraav oli 125kg teine ning Andero Tani ja Günther Siimenson jagasid kolmandat-neljandat kohta 120kg.

Korduste peale tehtud Nissani auto jõutõmbe võitis Elar Kraav, kes suutis raamile paigutatud autot üles tõsta 18 korda. Olerexi kütuseauto vedamisel oli kiireim Indrek Bahcmann, kel kulus kütuseveoki liigutamiseks 25,27 sekundit.

Lõppseisu osas otsustavaks alaks sai Saku õllekasti hoidmine ning kõige kauem suutis täis õllekasti sirgetel kätel hoida Romet Velt – 41,4 sekundit. Kalev Arbus oli 39,6 sekundiga teine ning Erkki Laiv kindlustas üldvõidu 39,15 sekundi pikkuse hoidmisega.

Lõplik rammumeeste paremusjärjestus oli:
I Erkki Laiv 19 p
II Romet Velt 23,5 p
III Indrek Bachmann 25,5 p

4. Kalev Arbus 25,5 p
5. Günther Siimenson 29,5 p
6. Elar Kraav 30 p
7. Alvar Kraav 36 p
8. Andero Tani 45 p
9. Tanel Kurisoo 47 p
10. Kaur-Mikk Pehme 52 p

Võistlusprotokoll saadaval siin.

Finaalist jäid välja Sten Karro, Tambet Artma, Tarmo Ottender ja Taavi Merisalu.

Ka pealtvaatajatel oli võimalus Saku õllekasti hoidmise võistluses osaleda ning kõikidele rammumeestele tegi silmad ette meie tõstmislootus Alex Edward Raus, kes suutis õllekasti hoida 53,1 sekundit.

Võistluse käigus selgus ka Tartu Ülikooli üliõpilasmeister ning selleks oli üldarvestuse kolmas Indrek Bahcmann. Kalev Arbus oli üliõpilaste arvestuses teine ning Elar Kraav kolmas.

Tartu Ülikooli Rammumees 2012: Üliõpilasmeistrid
I Indrek Bachmann 25.5 p Õigusteaduskond
II Kalev Arbus 25.5 p Kehakultuuriteaduskond
III Elar Kraav 30 p Sotsiaal- ja haridusteaduskond

4. Tambet Artma 24 p (kval) Matemaatika-informaatikateaduskond
5. Taavi Merisalu 27 p (kval) Kehakultuuriteaduskond

Tartu Ülikooli Rammumees 2012 toetasid: Kangadzungel, Fitness.ee, SEB, Olerex, Autospirit, Saku, Red Bull, Võrumaa Raskejõustiku klubi, Club Tartu, Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi ja Kristjan Saar.

Korraldajad tänavad ka kohtunikke Rauno Heinlat ja Lauri Nämi!


Samal teemal:
Tartu Ülikooli lahtised rammumehe-võistlused


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Eesti kulturismi, jõutõstmise ja tõstmise ajalugu FB grupp

Rammujad | 

Kunnar Remmelga poolt ellukutsutud FB grupist [b][url=https://www.facebook.com/groups/eestikulturismijoutostmisetostmiseajalugu]"Eesti kulturismi,…


RagnaRÖCK & Wrestling 2020 supershow

Rammujad | 

Metsatöll on tõusnud rahvuvahelisel tasandil ja kogunud populaarsust viimastel aastatel ning saavutanud ikooni staatuse Eesti metal muusika…


Rakver Rammumees 2020 TV saade!

Rammujad | 

[url=https://play.tv3.ee/rakvere-rammumees-2020-10988507?fbclid=IwAR06kb8w3kFA4pcdobkmBzJg5v8bJtK9LsGMa9miIpQxLEiEUXc_7lNertw]Telesaadet Rakvere…