18. oktoober 2004

AerobicFest 2004

AerobicFest 2004 aeroobikakuninganna tiitli pälvis Elis Naumanis.

16. oktoobril Eesti Näituste Spordihallis toimunud AerobicFest 2004 pälvis kuninganna tiitli Elis Naumanis (21) Põlvast. Teise koha saavutas tartlanna Rica Varul (23) ja kolmandaks tuli tallinnlanna Dagmar Neem (24).

Üheteistkümnendat korda toimunud aeroobikapeol pürgis kuninganna tiitlile 33 võistlejat, kellest ¸ürii valis kolme vooru järel kaheksa finalisti. Võistlejaid juhendasid Skandinaavia tipptreenerid Jorge Mix, Lina Andersson ja Silja Siller.

Tase oli kõrgem kui kunagi varem. ´ürii hindas parimat sportlikku vormi, harjutuste tehnilist täitmist ning lisaks naiselikkust ja väljenduslikkust, oma osa mängis ka visuaalne väljanägemine,” põhjendas ¸ürii esinaine Kadri Liivak-Riisalo tehtud valikut.

Võit oli täielik üllatus, ei osanud ise küll aimata, et nii ühtlase tasemega võistlejatest just mina ¸üriile silma hakkan,” tõdes õnnelik võitja Elis Naumanis, kes on 17 aastat harrastanud võistlustantsu.

Võitjatele kingiti hulgaliselt auhindu sponsoritelt, sealhulgas kuningannale esimese seeria BMW kasutusõigus BMW Keskuselt.

Võistlusele eelnes ligi 300 osavõtjaga non-stop aeroobika kõigile, mida juhendasid T¨iili päritolu Jorge Mix, Lina Andersson Rootsist, Silja Siller Taanist ning Riina Suhotskaja, Kaja Tuisk, Helja Aas ja Kristiina Noor Eestist.

Tänavusel üritusel selgitati ka Eesti meistrid sportaeroobikas, kus üksikvõistlejatest pälvis meistritiitli Marina Muravjova Kotree Spordiklubist.

Võistlusvoorude vahepeal sai näha kaasakiskuvaid esinemisi vabariigi parimatelt aeroobika- ja võimlemisrühmadelt ning põnevust lisasid ka uute aeroobikastiilide ja vahendite tutvustamine.

Eesti Võimlemisliidu korraldatud ürituse peasponsorid olid Alldays ja Adidas; suursponsor Tere AB; ja sponsorid Aktaprint, Nivea body, Powerade, Uuno Raadio ja Polar. Üritust toetab Eesti Kultuurkapital.

Autor: EEVL