10. jaanuar 2012

Alfa 2012 sõudevõistluse võitis Tõnu Endrekson (lisatud tulemused ja galerii)

Täna Tallinnas toimunud sisesõudmise aasta tippsündmuse Alfa 2012 võitis meeste võistlusklassis Tõnu Endrekson lätlase Dairis Adamatise ees.

Endrekson asus sõitu kohe alguses juhtima ning suutis edu hoida lõpuni. 1000 meetri distantsi lõpetas pärnakas ajaga 2:42,5. Teisena lõpetanud juunioride maailmameister Adamaitis kaotas sekundiga , kolmandaks platseerus Pavel Šurmei Valgevenest ajaga 2:45,1. Poodiumilt jäi esimesena välja Allar Raja.

Et Kaisa Pajusalu on treeninglaagris Hispaanias, võttis naiste klassis esikoha leedulanna Elza Gulbe.
Alfal osales üle 500 harrastaja ja tippsportlase. Järgmisel aastal toimub võistlus juba 20.korda.

Võistluste tulemused saadaval: [url=http://www.alfarace.ee/tul_alfa/tul_alfa_2012.pdf]siin[/url]
Pilte võistlusest leiab [url=http://gallery.fitness.ee/main.php?g2_itemId=530129]siit[/url]

Postimees kajastab sama uudist nii:

Tallinnas toimunud rahvusvahelisel sisesõudmise võistlusel Alfa 2012 võidutses meeste arvestuses olümpiahõbe Tõnu Endrekson.

Endrekson läbis 1000 m distantsi 2.42,5ga. Teise koha saavutas lätlane Dairis Adamaitis 2.43,5ga ning kolmanda valgevenelane Pavel Šurmei 2.45,1ga.

«Võidu üle on hea meel küll. Konkurentidest kartsin kõige rohkem Adamaitist. Praegu on mul hea seisund. Tuleb välja, et olen treeningutest välja puhanud,» sõnas Endrekson.

Ülejäänud Eesti neljapaadi liikmetest sai Allar Raja 2.46,6ga neljanda, Kaspar Taimsoo 2.49,2ga kuuenda ja Andrei Jämsä 2.49,3ga seitsmenda koha.

Naiste arvestuses võidutses lätlanna Elza Gulbe 3.16,5ga.

[url=http://sport.postimees.ee/711452/endrekson-naitas-sisesoudmise-voistlusel-voimu/]Positimees[/url]

Üle 500 tippsõudja ja harrastaja stardib laupäeval sõudeergomeetrite võistlusel Alfa 2012, meeste võistlusklassis läheb võitu kaitsma Tõnu Endrekson.

Alfa võitmine ei ole Eesti hetke edukaimale ergomeetril sõudjale lihtne ülesanne, sest sel aastal on kohal ka Alfa rekordiomanik Pavel Šurmei Valgevenest. Šurmei pole viimastel kordadel Tallinnas võistlemas käinud ja tema hetkevormist pole täpsemat ülevaadet.
Meeste võistlusklassis stardib kokku 48 sõudjat. Kohal on kõik Eesti koondislased, kes saabusid just olümpia-aasta esimesest veelaagrist. Suurde mängu sekkuval kindlasti ka Läti tipud Dairis Adamaitis ja Lauris Sire.

„Kõik nimekad külalised, kes tulla lubasid, peaksid hetkeseisuga laupäeval stardis olema,“ ütles võistluste peakorraldaja Mihkel Klementsov. „Lätist ja Soomest tuleb lisaks väga palju noori, ainuüksi poiste A-klassi sõidus on 30 võistlejat välisriikidest“.

Soomlaste hulk on muljetavaldav veteranide sõidudes. Nii näiteks võib 45-50 aastaste võistlusklassis oodata võistluste uut rekordit, sest esmakordselt stardib selles vanuserühmas ergomeetrisõudmise kunagine maailmameister Klaus Geiger Soomest.

Et võistlejaid on niivõrd palju, tuleb korraldajatel Alfale üles panna esmakordselt 16 võistlusmasinat. Sõutakse sõudeergomeetril Concept2, mis on väga levinud spordiklubides üle Eesti.

Võitlused peetakse sel laupäeval Tallinna Spordihallis. Eelsõidud algavad kell 11.00 ning finaalid kell 15.00. Publikule on võistlus traditsiooniliselt tasuta.

Lisainfo: [url=http://www.alfarace.ee]www.alfarace.ee[/url]
Stardiprotokolli näed [url=http://www.alfarace.ee/teade/startlist_alfa_2012.pdf]SIIN[/url]

Kohtume Alfa 2012-l!

Autor: Mihkel Klemetsov