26. september 2013

Eesti meistrivõistlustel kulturismis astub üles Nõukogude Liidu ajal kulturismis ilma teinud Ain Paavo

18. oktoobril 60-aastaseks saav Ain Paavo üllatab kõiki kulturismivõistejaid. Ain Paavo võistleb sel sügisel Eesti meistrivõistlustel kulturismis.

Ain Paavo sündis 18. oktoobril 1953 Kiviõlis ning lõpetas kooli 1975. aastal Kehtna Näidissovhoostehnikumi maaparandustööde mehhaniseerimise tehnik-mehaanikuna. Pikka aega oli Paavo põhispordialaks klassikaline tõstmine. Selles on ta kolmel korral tulnud kogusumma arvestuses Eesti meistriks ja aastal 1982 ka rebimises ning tõukamises. Eesti rekordeid on ta püstitanud koguni 15. korral. 1978 tuli Paavo kehakaalus kuni 100 kg Nõukogude Liidu meistriks tõukamises tulemusega 212,5 kg. Paavo parim tulemus samas kehakaalus on kogusummas 382,5 kg (162,5+220 kg).

[pilt=9529]

Pärast käevigastust spetsialiseerus Ain kulturismile, milles tal läks väga edukalt.

1985 saavutas Ain Eesti karikavõistlustel kulturismis II koha, kuid aastatel 1987, 1990 ja 1991 krooniti Ain Paavo juba Eesti meistrivõistluste võitjaks kulturismis ning 1990 oli ta ka Eesti absoluutne meister kulturismis.

1990 saabuski karjääri tipphetk. Ain Paavo krooniti Leningradis toimunud IFBB Euroopa meistrivõistlustel Euroopa meistriks kulturismis nii individuaalses kui ka meeskondlikus arvestuses.

Seda võistlust meenutab Indrek Otsus: “Nõukogude Liidu lülitumisega rahvusvahelisse kulturismiellu ja sportlaste saatmisega tiitlivõistlustele avanes ka Eesti kulturistidel lõpuks põhimõtteline võimalus võrrelda võimeid maailma eliidiga, aga selleks tuli kõigepealt läbi murda Nõukogude Liidu koondisesse, mis polnud kerge ülesanne (nagu teatavasti teistelgi spordialadel, ikka selle onupojapoliitika pärast). Minul see ei õnnestunudki kunagi, küll aga Ain Paavol ja Inna Uitil. Ain sai oma MMi-kogemuse juba 1989. aastal Pariisis (15 parema hulka ei pääsenud), Innale oli aga 1990. aasta EM Leningradis alles elu kolmas võistlus, mille ta lõpetas koguni neljanda kohaga kergekaalus (kuni 52 kg)! Leningradi sõitsime suure delegatsiooniga, oli see ju ainulaadne võimalus näha oma silmaga kulturismi tipptaset. Kui Ain oma kategooria (kuni 90 kg) paarikümne konkurendiga lavale ilmus, ei osanud esimese hooga küll midagi loota, aga mida aeg edasi, seda rohkem hakkas ta võrdlustes teistega silma paistma. Tundus, nagu oleks konkurendid tasapisi “õhust tühjaks jooksnud”, Aini lihased ja veresooned aga järjest paisunud! Lõpptulemus oli igatahes rabav, mäletan, et võistluste lõppedes lava taha joostes olid mul pisarad silmas…”

[pilt=9531]

Ain Paavo astub 12. oktoobril Eesti meistrivõistlustel lavale kategoorias kulturistid kuni 90kg. Ain esindab neil võistlustel spordiklubi Reval-Sport ning treener on ta endale ise. Aini konkurent samas kategoorias on ka Ott Kiivikas.

45. Eesti meistrivõistlused kulturismis ja fitnessis toimuvad 12. oktoobril 2013 Salme Kultuurikeskuses algusega kell 15.00. Piletid müügil [url=http://www.piletilevi.ee/est/piletid/sport/kulturism_ja_fitness/?concert=132317]Piletilevis[/url] ja tund enne üritust kohapeal. Vaata lisaks: [url=http://www.fitness.ee/uudis/5287/45-eesti-meistrivoistlused-kulturismis-ja-fitnessis-voistlustele-registreerimine-kuni-28-september]45. Eesti meistrivõistlused kulturismis ja fitnessis[/url]

Autor: Toimetus