16. märts 2005

Eesti MV Fitnessi vabakavas

III Eesti meistrivõistlused fitnessi vabakavas, toimusid sedakorda erinevalt eelmistest aastatest Tervex 2005 vabaaja ja spordimessi raames. Varem kahel korral on selline tiitel välja antud Fitgirl aeroobikavõistluse ajal.

Naiste osas olid esindatud paljud varasemate aastate erinevate aeroobikavõistluse võitjad ja medaliomanikud: (Helja Aas, Rica Varul, Elis Naumanis). Kokku registreerus võistlustel üheksa naist, lisaks tuntud aeroobikanimedele ka noorem põlvkond sportaeroobika võistlejaid, kes just oma raskete elementide sooritamisega lisasid võistlusele ilu. Ainsa mehena astus üles TTÜ spordiklubi esindanud Riho Halgma.

Suureks toeks just võistlejate leidmisel oli Eesti võimlemisliit eesotsas Kadri Liivak-Riisaloga, selle jaoks korraldati ka kaks korda varem fitnessi tutvustav õppepäev, kus räägiti nii ajaloost, kui sellest millised on reeglid ja kuidas toimub hindamine. Õppepäevadel pidasid loengut Arnold Tokko, Ott Kiivikas ja külalistreener, kes on ka varem seminari Eestis läbi viinud – Ukraina meister fitnessis ja iluvõimlemises meistersportlane Natalja Nazarenko, kes andis just ka praktilise osa soovitusi vabakavade osas.

Võistluste päevajuhi ametit pidas 6 x Eesti absoluutne meister Ott Kiivikas, kohtunikena olid esindatud: võistluste peakohtunik Arnold Tokko, Kadri LiivakRiisalo, Inga Neissaar, Merike Madar, Indrek Otsus, Kaja Tuisk ja Natalja Nazarenko.

Võistlejad esitasid võistlusnumbrite järjekorras oma vabakavad, alusatait naistega ja ilusa lõpuesitlusega pani võistlustel punkti Riho Halgma. Loodame, et just meeste fitness ja bodyfitness on alad, kus lähiaastatel peaks võistlejaid hakkama peale sirguma, kuna see ei eelda suure lihasmassi olemasolu. Peale vabakavade esitlust hakati kohtunike punkte kokku lööma ja võitjaks tunnistati Rica Varul spordiklubist Arctic Sport Club, teiseks ja kolmandaks jäid sedapuhku spordiklubi Kotree esindajad Kaia Küllik ja Marina Muravjova, neljandaks platseerus Galina Jonas, viiendaks Siiri Nuutmann, kuuendaks Helja Aas.

Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liit tänab kõiki osalejaid, kes nägid tublisti vaeva ettevalmistusega ja tulid võistlustel osalema. Olgu meeldetuletatud, et Eesti kariakavõistlused kulturismis ja fitnessis toimuvad 1. mail Tallinnas Salme kultuurikeskuses, täpsem info võistluste kohta pannakse välja võistlusjuhendiga.

TULEMUSED

NAISED

Koht – Nimi – Punktid
1 – Rica Varul – 14
2 – Kaia Küllik – 16
3 – Marina Muravjova – 19
4 – Galina Jonas – 30
5 – Siiri Nuutman – 32
6 – Helja Aas – 37
7 – Nastja Jaskina – 38
8 – Jevgenia Kondzatenko – 39
9 – Elis Naumanis – 43

MEHED

Nimi – Koht – Punktid
Riho Halgma – 1 – 6

Autor: Toimetus