1. november 2002

IFBB Euroopa Meistrivõistlused kulturismis Minskis

International Federation of Bodybuilders ja Belorussian Federation of Bodybuilders poolt korraldatud meeste ja paaride Euroopa Meistrivõistlused kulturismis langesid kokku I Euroopa Kulturismi ja Fitnessi Föderatsiooni kongressiga, kus moodustati nimetatud föderatsioon, valiti selle juhtkond ja määratleti lähimate aastate tegevuskava.
Võistluste korraldus oli suurepärane. Võistlused toimusid Minski kesklinnas asuvas äsjavalminud Vabariigi Palees, mis mahutas 4000 vaatajat. Palee oli väga sobiv kulturismivõistluste läbiviimise koht. Suurepärane lava ja valgustus, väga head ja mugavad tingimused pealtvaatajatele. Samuti omaette ruumid koos dushiruumiga võistlejatele võistlemiseks valmistumisel ja grimmist vabanemisel. Võistlejad ja delegaadid olid majutatud linna esindushotellidesse. Toitlustamisel oli arvestatud võistlejate erisoovidega. Turvameetmed olid ranged, autoritaarsele riigikorrale vastavad. Võistluste kogu korraldus ja transport sujus tõrgeteta.
Võistlustel osales 109 sportlast 30 Euroopa riigist. Kõik sportlased olid oma maa meistrid ja nende tase ühtlaselt tugev. IFBB võistlustel praagitakse juba kaalumisel tasemele mittevastavad sportlased välja. Meilt läks võistlustulle Ott Kiivikas, äsjane Eesti Karikavõistluste absoluutne võitja. Euroopa Meistrivõistlustel osales ta juba neljandat korda. Varasem parim saavutus oli jõudmine poolfinaalis 15 parema hulka. Nüüd, võisteldes kehakaalus kuni 90 kg, oli Oti edasiareng tuntav. Pärast pingelist heitlust tuntud 19 kulturistiga platseerus ta lõpuks 8. kohale, saades kohtunike poolt teda edestanud Austria atleedi Roland Ullramiga sama arvu punkte. Kaalukategooria võitjaks tuli nimekas Ukraina atleet Alexandre Bilous. Järgmised Euroopa Meistrivõistlused toimuvad 2003. aastal Peterburis ja siis loodame Otilt juba pääsemist 6 finalisti hulka. Eesti kulturistidest võiks Euroopa tugevamate atleetidega rinda pista ka meie teine tuntud raskekaalu kulturist Marek Kalmus.
Allakirjutanu ja Indrek Otsus proovisid kätt proovikohtunikena, saamaks rahvusvahelist kohtunikukategooriat. Me mõlemad tunnetasime omal nahal kui raske oli järjestada peaaegu võrdsel tasemel atleete. Hindamisel arvestati ilmselt ka sportlase varasemaid tiitleid.

Oleg Andla
EKFL peasekretär

Autor: Oleg Andla