25. jaanuar 2006

Kolmelinnavõistlusel jõutõstmises tehti rekordeid

21. jaanuaril toimusid Helsinkis järjekordsed kolme linna võistlused (Tallinn-Helsinki-Stockholm) jõutõstmises. Tallinna mehi esindasid seekord: Janar Kummits, Rain Karu, Aivo Nurmine, Kaido Leesmann ja Kalle Vall. Naistest võistlesid Inna Terasmaa ja Lilian Matonina.

Võistkondade arvestuses võitis seekord Stockholm Tallinna ees. Naiste arvestuses olid võitjad teist aastat järjest Eesti naised.

Individuaalselt tegi eestlaste parimad punktid Aivo Nurmine, kes kükkis 255kg., surus 192,5kg. ja tõmbas maast lahti 290kg. Kokku andis see 481 wilks’i punkti. See oli võistluste 3.kogusumma.

Kolmevõistluse lamades surumises said eestlased alavõidu. Võitis Kaido Leesmann, kes tegi 3 uut Eesti rekodit.

Parimaks tulemuseks ja ühtlasi uueks Eesti absoluutseks lamades surumise rekordiks surus ta 242,5kg. Kaido kogusumma oli 712,5kg.
Janar Kummits tegi isiklikud rekordid nii kükis (270kg.), kui ka surumises (200kg.). Kahjuks rikkus Janari hea kogusumma ebaõnnestumine oma lemmikalal jõutõmbes, kus ta sai kirja esimesel katsel 280kg. Janari kogusummaks oli 750kg.

Kalle Vall surus iskilikuks rekordiks 180 kg. ja tõestas sellega oma stabiilset arengut. Kalle kogusumma oli 645kg.

Rain Karu esines oma hetkevõimete piiril. Kahjuks jättis võistlustele eelnenud haigus jälje ka tema esitusele. Kogusummaks sai Rain 650kg.

Eesti naised Inna Terasmaa ja Lilian Matonina tegid mõlemad väga stabiilse võistluse. Vahe jäi 4 wilks’i punkti Lilian Matonina kasuks (vastavalt 397 ja 401 punkti). Lilian tegi jõutõmbes uueks Eesti rekordiks 200kg. Sellised kilod on kättesaamatud ka paljudele meestele.

Eesti Jõutõsteliit tänab võistkonna hooldemeest Jürgen Lipsu ja kaasas olnud asjamehi/naisi Ants Rosenbaumi ja Inge Vestrikku. Nende toetus ja abi oli hindamatu.

Järgmine kolme linna võistlus toimub 2007a. Tallinnas.

Autor: EJTL