15. mai 2006

Lõuna-Eesti Vägilane 2006 protokoll

Mödunud laupäeval 13 mail toimus Elvas juba neljandat korda rammumehe võistlus “Lõuna – Eeesti Vägilane 2006” ning teist korda võistlus naistele “Lõuna – Eesti Tugevaim Naine 2006”. Osalemas oli kokku18 sportlast, 12 meest ja 6 naist. Naiste võistlusaladeks olid Kohvrite kandmine, traktoikummi kantimine, liivakotiga jooks ja kivide laadimine alusele. Meeste võistlusaladeks oli kohvrite kandmine , kummagi käe otsas 125 kg, kombaoni kummi kantimine kaaluga ca 380 kg, nelja erineva raskusega palgi sirgetele kätele tõstmine (100 – 130 kg), meremehe kõnd (300 kg) – viimane võistlusala siis meenutabkonstruktsiooni poolest kaelakookusid millega naised vanasti kaevul käisid. Ja viimaseks alaks oli betoonmunade laadimine (100 – 160 kg)Võistlus oli väga tasavägine nii meeste kui ka naiste arvestuses. Naistest tuli võitjaks Milja Mikitalo napi eduga Ülle Miili ja Kaire Kaska ees. Meestest tuli võitjaks juba test aastat järjest võistluse peakorraldaja Peeter Aan ülinapi eduga Meelis Pungitsa ees. Komanda koha saavutas Gert Gor¨anov.

Suured tänud võistluse peakohtunik Lauri Nämi, abikohtunik Urmas Treier ja ürituse läbiviijale Margus Pärsikule.

Tänud sponsoritele: Elva Linnavalitsus, AS Plasmet, Tavamets, Lõuna Politsei Spordiklubi, Elva Kultuurikeskus SINILIND”, OÜ Puhja Ettevõtted, Elva Tarbijate Ühistu, AS RPM, A´Le Coq, As Respom, Kummix, Mare – Pleks, AS Estiko, Tartu Maavalitsus, Puhja Vallavalitsus, OÜ Powerman, OÜ Sportlab