9. oktoober 2002

Pinge alles kerkib

Eesti kulturismi ja fitnessi meistrivõistlusteni on veel päevi-tunde, kuid kohtudes ühe või teise osavõtjaga, märkad ootusärevust. Jah, tõsi on. Ka meie oma meistrivõistluste-eelne aeg krussitab närve, paneb südame kiiremini põksuma.
Esmaspäeval presenteeris kolmekordne Eesti absoluutne meister, viimatistel MMidel käinud Ott Kiivikas Reval-Spordis Robocopi vahendatud uudistooteid. Sealses klubis käib palju rahvast. Toidulisandite vastu oli huvi elav. Ühtlasi aitas see seanss tallinlasel mõtteid treeningult ja võistluselt mõneks ajaks kõrvale tõrjuda.
Mida aga tartlane, viiekordne Eesti karikavõitja Marek Kalmus praegu teeb, pole täpselt teada, sest tema telefon polnud levis. Küll oleme kursis Kalmuse osavõtusooviga. Samuti teame varasemast, et jõudu-vaimu aitas tal ammutada oma naise Signessa vanemate pool maatöö murdmine. Tänavu on Marek olnud tähele pandav kevadisel Tallinnas peetud fitnessi jõuproovil ja suvel tiitlivõistlustelt saadud seitsmenda kohaga.
Sellesse ritta sobiks veel paigutada tartlane Imre Vähi. Kaitsejõudude veebelgi on võtnud nõuks end pjedestaalile võidelda, miks muidu üldse treenida
Viimane nädal on kulturistidel teadagi karm. Võistluste eel on toiduhulgad minimaalseks kärbitud.
Süsivesikud maas, valk kõrgel nagu nad ise väljendavad.
Aga kannatagem pisut.
See ootusnädal hakkab otsa saama.
Pühapäeval kell 15 Sakala Keskuses.
Võitja esindab Eesti kulturismi aga peagi Kairos MMil.

Autor: Aare Kreilis