19. oktoober 2010

Põhjamaade meistrivõistlused 2010 – MEDALISADU: tutvu galeriiga!

Helsinkis lõppenud Põhjamaade meistrivõistlused kulturismis ja fitnessis kujunesid Eesti sportlaste jaoks väga edukaks. Imre Vähi (spordiklubist Fittest) krooniti Põhjamaade absoluutseks meistriks klassikalises kulturismis. Enne seda võitis Imre oma pikkuskategooria -180cm. Varasemalt oli Imre saanud kõiki värvi medaleid, kuid Põhjamaade meistrivõistlustelt oli puudu, vaid kuld ja sedakorda õnnestus see võita.

Hästi esinesid ka meie teised sportlased. Ott Kiivikas (spordiklubist Reval – Sport) pidas maha tasavägise lahingu kulturismi kaalukategoorias -90kg ja pidi, vaid 1 punktilise kaotuse vastu võtma Norra selle aasta meistrilt Ayad Kasem Muzalt. Olgu öeldud, et Muza krooniti ka hiljem Põhjamaade absoluutseks meistriks kulturismis, seega võib öelda, et Otil jäi ka absoluutkategooria võidust väga vähe puudu. Kiivikale tasuks siis hõbemedal sellest kaalukategooriast – 90kg. Kokku on tema kollektsioonis nüüd 3 hõbe ja 2 kuldmedalit Põhjamaade meistrivõistlustelt.

Pronksmedalitega sõidavad koju veel kaks klassikalist kulturisti Mikk Raudsepp (Reval – Sport), kes võistles klassikalise kulturismi pikkuskategoorias -180cm ja Jüri Leinvald (Sparta Spordiklubist), pikkuskategoorias +180cm. Miku tulemus on seda hinnatavam, et ta ise on alles juunior ja põhieesmärk on selle aasta juuniorite maailmameistrivõistlused.

Finaali 6 parema sekka jõudis ka Indrek Viska (Reval – Sport) klassikalise kulturismi pikkuskategoorias +180cm.

Teised Eesti sportlased saavutasid vastavalt: Marti Taru (Reval – Sport) 7.koht klassikalise kulturismi -180cm, naiste bodyfitnessi +163cm oli võistlustules 3 meie sportlast ja kohad vastavalt Jaanika Saareleht(Reval – Sport)13.koht, Christina Alev (Kimeri Klubi) 14.koht ja Annika Summel (Sparta Spordiklubi)16 koht.

Kokku osales Põhjamaade meistrivõistlustel üle 100 sportlase kõikidest Skandinaavia maadest (Soome, Rootsi, Eesti, Taani, Norra, Island).

Järgmisena osaleb Ott Kiivikas 3-8 nov. Azerbaidzaanis toimuvatel maailmameistrivõistlustel.

EKFL tänab kõiki tublisid sportlasi, toetajaid ja fänne!

Eesti koondis pandi kokku EMV tulemuste põhjal ja koondisesse kuulusid: naised bodyfitness +163cm Christina Alev ja Jaanika Saareleht, mehed klassikaline kulturism -180cm Imre Vähi, Marti Taru, Mikk Raudsepp, mehed klassikaline kulturism +180cm Jüri Leinvald ja Indrek Viska ning meeste kulturismikategoorias -90kg Ott Kiivikas.

Varasematelt Põhjamaade meistrivõistlustelt on koondislastest enim medaleid ette näidata Kiivikal, kes on kaks korda tulnud Põhjamaade meistriks ja kaks korda hõbemedalile.

Seekordne jõuproov on viimane võistlus enne maailmameistrivõistlusi, mis toimuvad 3.-8. novembril Aserbaidžaanis Bakuus. Meeste klassikalise kulturismi MM toimub novembri keskel Budapestis.

Delegaatide ja kohtunikena saadavad sportlasi neil võistlustel EKFL president Arnold Tokko ja Natalia Nazarenko-Kiivikas.

[url=http://forums.fitness.ee/index.php?showtopic=31210&st=20&#entry279213]Täpsemad tulemused leidad FOORUMIS, klikates siia[/url]

Autor: Toimetus