7. mai 2004

Pressiteade – 07.05.2004.

EKFL juhatus karistas Marek Kalmust võistluskeeluga

Täna ennelõunal koos olnud Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu juhatus, otsustas karistada teist korda keelatud ainete kasutamiselt tabatud Marek Kalmust kahe aastase võistluskeeluga.
Liidu Presidendi Arnold Tokko sõnul seisab liit hea ausa mängu põhimõtete järgimise eest ning ei saa seepärast suhtuda leebelt keelatud ainete korduvasse kasutamisse Eesti ühe tuntuima kulturisti poolt.

Koos olnud üheteistkümnest juhatuse liikmest hääletas Kalmusele kaheaastase võistluskeelu määramise poolt kaheksa. Kolm liidu juhti toetas leebema kuuekuulise karistuse rakendamist.
EKFL kuulub IFBB rahvusvahelisse alaliitu, mis ainsa rahvusvahelise kulturismiühendusena on tunnustatud ka ROK-i poolt. Kõigis IFBB liikmesliitudes on regulaarsete dopingukontrollide korraldamine kohustuslik.

Marek Kalmuselt peale 3.aprillil toimunud Eesti Karikavõistlusi võetud uriiniproovist, avastas Helsingis asuv laboratoorium diureetikumi. Ravimi toimeaineks on hüdrokloriid, mis kiirendab vee eritumist organismist. Diureetikumi kasutatakse teiste dopinguainete varjamiseks.

Marek Kalmus on 2002. aasta WFF maailma ja euroopa meister fitnessis, ta on tulnud 1995. aastal absoluutseks Eesti meistriks kulturismis ning viiel korral Eesti karikavõitjaks.
Eelmine Kalmusega seotud dopinguskandaal vallandus peale 2001. aasta Eesti Meistrivõistlusi, kui sõltumatu laboratoorium tuvastas tema organismis samuti jälgi keelatud aine kasutamisest. Tookord karistas EKFL juhatus teda aastase võistluskeeluga.

Kalmus treenib Tartu klubis Arctic.

Lisainfo:
Ivo Parbus
EKFL pressiesindaja
5062845

Autor: EKFL