22. detsember 2006

Spordikuulsuste Jõuluturniir

Eelmise aasta 25. detsembril peeti esmakordselt Rakvere Spordihallis Spordikuulsuste Jõuluturniir Kuma Kange”.

Võistluse idee pärines motomees Juhan Laansoolt, programmi aitas kokku panna ja üritust läbi viia Ervin Runnel. Kaheteistkümne osaleja hulgas pälvis üldvõidu eelmise aasta parim jalgpallur Tarmo Neemelo, teise koha sai Pavo Raudsepp ja kolmas oli Indrek Pertelson. Järgnesid Riho-Bruno Bramanis, Tanel Leok, Ain-Alar Juhanson, Urmo Aava, Kristjan Rahnu, Andrus Värnik, Aleksei Budõlin, Juss Laansoo ja Hanno Velt.

NBA viskevõistluse võitis Aivar Kuusmaa, jättes seljataha Rauno Pehka , Tallinna linnapea Jüri Ratase, Martin Müürsepa ja Heino Endeni.

Eelmise aasta suur publikuhuvi ja positiivsed järelkajad innustasid võistlusega jätkama. Võistluse aeg jääb samaks, 25.detsember kell 13.00 Rakvere Spordihoones. Jõuluaeg on valitud seetõttu, et see on peaaegu ainus kord aastas kui erinevate alade tegijad kodus viibivad.

Tänavu on andnud nõusoleku kaasalöömiseks maadluse maailmameister Heiki Navi, karate maailmameister Marko Luhamaa, odaviske maailmameister Andrus Värnik, selle aasta juuniorite maailma parim kergejõustiklane Margus Hunt, autoralli MM hõbemedalimees Urmo Aava, selle aasta eesti parim triatleet Ain-Alar Juhanson, olümpiamedalivõitja judos Aleksei Budõlin, Eesti kõigi aegade kuulsam jalgrattur Jaan Kirsipuu, Eesti esikulturist Ott Kiivikas. Siia nimekirja lisanduvad veel kolme spordikuulsuse nimed, kes selguvad lähiajal.

Samuti toimub NBA viskevõistlus „Kuldkäsi 2006” kus osalevad Martin Müürsepp, Aivar Kuusmaa, Priit Lokot¨evski, Gert Kullamäe ja Tanel Tein. Rekordiületajale on auhinnaks uhiuus Honda CRV.

Aladeks on joonejooks, raskuse hoidmine, seina ääres istumine, korvpalli viskevõistlus, sõudeergomeeter ja rippumine.

Püsti pannakse näitus kus eksponeeritakse osalejate väärikamaid trofeesid ja võistluse rekvisiite (ralliautod, mootorrattad, jalgrattad, liidrisärgid jne.)

Toimuvad autogrammi jagamised, intervjuud ja koos sportlastega pildistamine. Ürituse patroon on 1980. aasta olümpiavõitja Mait Riisman. Tegemist on heategevusüritusega ja osa ürituse tulust annetatakse Rakvere lastekodule.

Autor: Toimetus