26. jaanuar 2005

Võistlus Alfa 2005 toob Tallinna sõudmise tipud

Laupäeval, 29. jaanuaril toimub Tallinna Spordihallis 12. korda sisesõudmisvõistlus Alfa 2005, kus osaleb palju sõudemaailma tippe eesotsas olümpiahõbeda Jüri Jaansoniga.

Sõudeergomeetritel Concept 2 peetavale võistlusele tulevad Jaansoni läbi aegade üks suuremaid konkurente t¨ehh Vaclav Chalupa ning Alfa kahekordne võitja Pavel ¦urmei Valgevenest. ¦urmei on ka valitsev sisesõudmise maailmameister.

Kohal on kõik Eesti parimad sõudjad ning võistlemas saab näha ka noormehi, kes kandideerivad Eesti üksikaerukoondisse. Nimelt on ellu kutsutud projekt E8, mille lõppeesmärk on kaheksalise või mõne muu üksikaerupaadi jõudmine 2008. aasta olümpial kaheksa parema sekka.

Võistluse põnevaim külaline tuleb Kanadast kaheksapaadil kaks MM-kulda võitnud Kevin Light. Light on Eesti juurtega tippsõudja, siit on pärit tema emapoolsed vanavanemad. Algselt pidi Alfal osalema ka Lighti paadikaaslane, samuti maailmameister ja Eesti soost sõudja Adam Kreek, kelle vanaisa Aleksander Kreek oli 1938. aasta Euroopa meister kuulitõukes. Paraku haigestus Adam Kreek viimasel hetkel ja loobus Eestis võistlemisest.

Muuhulgas kutsub Aasta Kodanikuks valitud Jüri Jaanson Alfa pealtvaatajaid ja osalejaid toetama alatoitluse all kannatavaid lapsi. Alfa 2005 tulud annetatakse Heateo Sihtasutuse projektile “Igale söögikohale oma laps”.

Alfa näol on tegemist on ühe suurema osalejate arvuga sisespordisündmusega Eestis, maailmameistrite ja olümpiavõitjate kõrval saavad jõudu proovida ka tavainimesed. Viimastel aastatel on osalenud üle 500 huvilise.

Publikule alati tasuta toimuva Alfa tulud kogunevad sponsorsummadest ja osavõtumaksudest. Igal aastal on korraldajad annetanud osa tuludest ka heategevuseks, näiteks on juhitud tähelepanu HIV-viiruse levikule Ida-Eestis. Möödunud aastal kingiti Harjumaa Päästeteenistusele sõudeergomeeter Concept 2, et nii juhtida tähelepanu tuletõrjujate nappidele võimalustele enda vormis hoidmiseks.

Autor: Mihkel Klementsov