2. mai 2005

XX Eesti karikavõistlused kulturismis ja fitnessis

XX Eesti karikavõistlused on nüüdseks möödanik – tore on tõdeda, et Eesti kulturismi ja fitnessi tase ning populaarsus võistlejate näol hakkab näitama tõusu tendentsi.

Võistlused avas alaliidu president Arnold Tokko, kes ise võistles viimati täpselt 20 aastat tagasi esimestel karikavõistlustel Tartus 1985a, kus absoluutkategoorias võitis ise seekord kohtunikuna tegutsenud Oleg Andla.

Peale avasõnu anti järg üle sportlastele, alustati nagu ikka noored -67,5kg ja +67,5kg kuna kumbaski kategoorias oli üks osavõtja, siis tulid lavale võistlejad koos. Kergemas kategoorias juba sügisel võidutsenud Artur Schotter, kes oli ka võistluste kõige noorem osavõtja 15 a. ja esimest korda võistlenud Alo Nurmsalu Planet Spordis. Mõlemad noored tulid loomulikult ka kaalukategooria võitjateks.

Järgmisena tulid lavale juuniorid 72,5kg. Kolme võistleja seast võidutses esmakordselt võistelnud Richard Lant Planet Spordist. Raskemate juuniorite +72,5 seas oli juba tõsisem rebimine, sedakorda TÜ SK esindaja Aleksander Azanovi ja Planet Spordi esindaja Oscar Edela vahel, võitis napililt viimane. Olgu mainitud, et kõigi kolme kategooria võitjate treener on Ott Kiivikas, kes ise meeste raskekaalus osales. Nende noorte arengut said Amazon.ee lugejad jälgida viimaste kuude vältel tuleviku kulturistide rühma nime all ja nagu aeg näitas kroonis seda gruppi võistlustel edu.

Peale kaalukategooriate võitjate selgumist oli kord juuniorite ja noorte absoluutse võitja selgitamiseks, võitis veenvalt Alo Nurmsalu Planet Spordist.

Edasi oli järg naiste seas, keda sedakorda oli ka rohkem kui varasemalt oleme harjunud nägema. Kadri Kuusikule Planet Spordist oli tulnud konkurentsi pakkuma Siiri Nuutmann Viimsi SPAst, sedakorda võidutses suuremate kogemustega Kadri Kuusik, kuid Siirist võib kasvada tõsine konkurent tulevikus.

Naiste bodyfitness oli kavas esmakordselt ja võistlejaid osales kaks – Christiane Alavee ja Davy Berg – mõlemad naised olid võistlustules esimest korda, võitis Cristiane Alavee.

Naiste kulturismis võidutses TÜ SK esindaja Merike Sula, kes on olnud viimastel aastatel selles kategoorias korduvalt võidukas.

Meeste fitness ja bodyfitness olid võistluskavas samuti Eestis esmakordselt, fitnessis tegi ilusa etteaste mõned kuud tagasi samuti fitnessi vabakalassi meistritiitliga pärjatud Riho Halgma, kahjuks sedakorda tal konkurente ei olnud, kuid loodame, et just fitnessis ja bodyfitness on just kategooriad kus tulevikus saab olema rohkearvuline osavõtt.

Bodyfitnessis oli kolm võistlejat, see ala on esmakordelt kavas rahvusvahelise suurvõistlusena juba sellel nädalavahetusel Rumeenias Brasovis Euroopa MV. Kategooria võitis veenvalt TÜ SK esindaja Janer Rückenberg, teise ja kolmanda koha peale käis tihedam rebimine Planet Spordi esindajate Kaido Voogla ja Erik Jässi vahel, mõlemad mehed võistlesid esmakordselt sedakorda jäi peale Voogla, olgu märgitud, et Erik Jässi on tavaliselt olnud organisaatori rollis ja võttis selleks võistluseks maha 20kg.

Peale fitnessi oli järg meeste kulturismi käes, lavale tulid korraga 70kg ja -80kg, kuna -70kg oli üks võistleja Valju Jagomäe RevalSpordist ja 80kg, Louis Pullano ja vanameister Indrek Otsus, kes tähistab sellel aastal oma 50 sünnipäeva. Ei saanud ka seekord noored mehed Otuse vastu, kes võitis veenvalt kategooria.

Mehed -90kg. kaks võistlejat Oleg Feodorov ja Imre Vähi (tuntud ka nime all Vend Vähk). Imre lõpetas sedakorda oma pika teise koha saamise jada, mis oli teda kummitanud kõik need viimased aastad ja võitis veenvalt selle kategooria.

Mida kaal edasi seda huvitavamaks asi läks, kõige osavõturohkem oli +90 kg kategooria, kus põhilise võistluse pidasid 6 x Absoluutne Meister Ott Kiivikas ja Aleksander Aleksejev, mõlemad esindavad RevalSporti. Võistlejad kutsuti veel eraldi ette, et võrrelda poose, võitjana väljus siiski kohtunike ühehäälse otsusega Kiivikas, kolmandaks platseerus Argo Ader.

Meeste absoluuti kutsuti sedakorda kuus meest – Jagomäe, Otsus, Ader, Vähi, Kiivikas ja Aleksejev. Lõppjärjestuseks kujunes Kiivikas, Aleksejev (seda algselt, kuid kuna mees keeldus dopingukontrolli minemast, siis tähendas see automaatselt positiivset testi tulemust ja diskfalitseerimist, millise karistuse Aleksejev saab otsusteb lähiajal EKFL juhatus), teiseks tõusis Otsus ja kolmandaks Imre Vähi.Klubide järjestuses oli parim Planet Sport, teine TÜ SK ja kolmas Reval – Sport.

Sisuka vaheetteaste tegid Planet Spordi treenerid, peeti meeles kõiki toetajaid ja anti üle treeneri kvalifikatsiooni tunnistused atesteeritud treeneritele. Oli tore ja sisukas võistlus, EKFL tänab veelkord kõiki võistlejaid, toetajaid ja pealtvaatajaid, ilma kelleta seda võistlust ei oleks olnud.

Rumeenias toimuvatel Euroopa Meistrivõistlustel esinadavad Eestit sportlastest Riho Halgma, Imre Vähi, Indrek Otsus, Ott Kiivikas ja delegaatidena Arnold Tokko ja Tambet Mägi. Võistlused toimuvad 6 9 mai Brasovis.

TULEMUSED

Noored -67,5 kg

1 – Artur Schotter – I

Noored +67,5 kg

4 – Alo Nurmsalu – I

Juuniorid -72,5 kg

7 – Richard Lant – I
9 – Jaan Lepp – II
15 – Ilja ¦morgun – III

Juuniorid +72,5 kg

26 – Oscar Edela – I
32 – Aleksander A¸anov – II
10 – Tanel Anton – III
5 – Robert Nool – 4

Juuniorid + Noored Absoluut

4 – Alo Nurmsalu – I
26 – Oscar Edela – II
7 – Richard Lant – III
1 – Artur Schotter – 4

Naised Bodyfitness

2 – Christiane Alavee – I
18 – Devy Berg – II

Naised Fitness

35 – Kadri Kuusik – I
33 – Siiri Nuutmann – II

Naised Kulturism

13 – Merike Sula – I

Mehed Fitness

16 – Riho Halgma – I

Mehed Bodyfitness

36 – Janar Rückenberg – I
3 – Kaido Voogla – II
20 – Erik Jässi – III

Mehed Kulturism -70 kg

12 – Valju Jagomäe – I

Mehed Kulturism -80 kg

22 – Indrek Otsus – I
19 – Louis Pullano – II

Mehed Kulturism -90 kg

30 – Imre Vähi – I
6 – Oleg Fjodorov – II

Mehed Kulturism +90 kg

37 – Ott Kiivikas – I
29 – Argo Ader – III
27 – Viktor Tkat¨henko – 4
14 – Lennart Männiste – 5
38 – Aleksander Aleksejev (disk.)

Mehed Absoluut

37 – Ott Kiivikas – I
22 – Indrek Otsus – II
30 – Imre Vähi – III
29 – Argo Ader – 5
12 – Valju Jagomäe – 6
38 – Aleksander Aleksejev (disk.)

[url=http://gallery.amazon.ee/view_album.php?set_albumName=album01″ target=”_blank]GALERII I [/url]

Autor: Toimetus