Persoon

TEGIJATE TREENING: Christina Alev

Teeme kerge soojenduse veloergomeetritel, nii umbes 10 minutit. Sellele järgnevad kiired venitused ja soojendavad liigutused enne tõsisemat trenni. Esmalt alustame õlgadest ja valime istudes masinal surumise

Persoon  |   |  tekst:  |  fotod: {picture_author}  |  13 kommentaari

Christina Alev- seda nime võis esmakordselt lugeda 2008. a EKV nimekirjast. Kategooria-bodyfitness +163 cm. Kes ta on? Nendelt oma esimestelt võistlustelt lahkus Christina tubli 2. kohaga.

Treeneri Raivo Piiberiga, kes on ühtlasi Pärnu spordiklubi Tervisex tegevjuht, tuli juba suvel jutuks, et võiks teha Christinaga ühe treeningu. Peab mainima, et mul oli juba ammu ka teatud isiklik huvi asja vastu- olles kevadistel võistlustel Christinat lava taga jälginud ning näinud ka mitmeid pilte interneti vahendusel, tekkis tahtmine teada saada, kellega on tegu ja kuidas ta treenib.

Ühel septembrikuisel esmaspäeval kohtumegi Pärnus Christina koduklubis Tervisex. Kuna Christina alustas juba valmistumist novembrikuiseks EMV-ks, siis hoiatab treener Raivo juba aegsasti ette, et tuleb pikk ja raske trenn- õlad, selg ja kõht.

Teeme kerge soojenduse veloergomeetritel, nii umbes 10 minutit. Sellele järgnevad kiired venitused ja soojendavad liigutused enne tõsisemat trenni. Esmalt alustame õlgadest ja valime istudes masinal surumise. Raivo lappab kohe 10kg- sed kettad peale, et noh naised, hakake tuld andma! Mis muud üle jääb. On päris raske ja selgub, et meil mõlemal on vasak käsi nö nõrgaks kohaks, mis väsib lõpus tunduvalt kiiremini ära. Lükka enne parem üles, siis vasak järgi kui korraga ei jaksa, õpetab Raivo. Seda nõuannet kasutame viimaste korduste puhul, kui jõud juba otsas on. Umbes 12 kordust peab välja tulema ka viimasel, 3. seerial. Tulebki.

Esimene harjutus kurnab suhteliselt korralikult ära. Sellele järgneb kohe seistes hantlitega lendamine, 3 seeriat. Christina valib 8kg hantlid. Kordused jäävad ikka 12 kanti. Pausi on vaid senikaua, kuni treeningkaaslane seeriat sooritab, seega tempo on üsna intensiivne.

Harjutus tehtud, jätkame koheselt õla tagaosale lendamisega ettekummardunult 4 seeriat, raskuseks sedakorda 5kg hantlid.

Selg-selg-selg! Üks tähtsamaid kehaosi naistel, mille olemasolu võistlustel hinnatakse. Christina peab selga enda juures tugevamaks kehaosaks. Noh, ega mulgi väga viga pole, aga alati saaks paremini J Seega selga meeldib meile mõlemale teha. Kavas seisab kokku 4 harjutust. Treener Raivo uurib, et noh kuidas tunne on. Vastame, et täitsa okei. Selle peale teatab ta, et nüüd läheb alles TÕSINE andmine lahti!

Esimene harjutus on istudes ploki tõmme kuklale laialt. Christina paneb raskuse 40 peale ja teatab, et tema rohkem VIST ei jaksa. Esimese seeria teemegi siis nii. 12 kordust ja 40-ga. Järgmise seeria jaoks panen 45 peale ja ütlen et nüüd ei jää muud üle kui Christial samaga teha. Raivo utsitab kõrvalt takka. No ja Christina teebki. Ja veel kolmanda seeria ka. Ütleb pärast, et järgmine kord paneb vist isegi juurde. Varu on.

Teine harjutus seljale- ühe käega hantli tõmme vastu kõhtu. Christina räägib, et massiperioodil suurendas ta raskusi üsna jõudsalt, kuid nüüd on taas tunduvalt vähendanud, et anda enne võistlust seljale nö viimast lihvi. Hantlite rivist valib ta tänaseks välja 27,5kg raskuse. Sellega tuleb suuta teha 4 seeriat. Hakkame pihta. Esimesed seeriad on täitsa okei, aga alates 3. seeriast hakkab asi veidi raskeks kiskuma. Liigutus tuleb sooritada väga kontsentreeritult, hea oleks soorituse ülemises faasis teha ka väike paus ja siis alles võimalikult alla tagasi lasta, et selg maksimaalselt töötaks ja veniks. Selle harjutuse ajal hakkavad meie suust tasapisi ka karmid treeninghäälitsused kostma, mille peale saali teises otsas paiknev noormeeste seltskond oma trenni unustab ja huviga jälgima jääb. Treener Raivo muigab- et vaadake poisid jah, ja õppige, meistrid teevad trenni.

Järgmiseks asetab Christina 10kg- sed kettad kangile, mis teeb kokku 40kg, ja alustab seistes kangi tõmbeid vastu kõhtu. Selg on selleks ajaks juba päris väsinud ja kange, aga need 3 seeriat 12 kordust tuleb ära kannatada, kuna trenni lõpp juba paistab.


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 

Tunne Eesti tegijat- Marlen Heldemeel

Persoon | 

Nimi: Marlen Heldemeel Pikkus: 173cm Kaal: 65kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Jõudsin treeneri ameti juurde läbi sõprade…


Tunne Eesti tegijat- Olga Savelieva

Persoon | 

Nimi: Olga Savelieva Pikkus: 160 Kaal: 53 Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Hakkasin 5a.tagasi treenima Thai poksis, hobiks oli ka…


Tunne Eesti tegijat- Kregor Hermet

Persoon | 

Nimi: Kregor Hermet Pikkus: 205 cm Kaal: 109 kg Kuidas jõudsid oma spordiala juurde? Esimeses klassis toodi kooli palju trennikutseid…