Varia

Infrapunasaunaga XXI sajandisse!

Teie tervis on Teie kätes!

Varia  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  Kommenteeri

Teie tervis on Teie kätes!
Infrapunasaun vähendab stressi, lihaspinget, tselluliiti …


Infrapunasaun on 21 sajandi saun

Kui 20-ndal sajandil oli elektrikerisega sauna võidukäik, siis infrapunasauna võime julgesti nimetada 21. sajandi saunaks. Puuküttega saun on traditsioon, mis oli, on ja jääb. Infrapunasaun on aga uus, täiendav ja mõjuvam saunatüüp, ning selle sauna kasutamine võtab vähe aega. Puuküttega sauna ja infrapunasauna ei saa vastandada - üks ei asenda teist.

Infrapunasauna kasutamine

Infrapunasauna korpus on valmistatud aromaatsest ja tervislikust kanada punasest seedrist. Optimaalne higistamine saavutatakse juba õhutemperatuuril 45C ning kasutusajaga 25 min. Infrapunasaun sobib oma värskendava mõju tõttu ka hommikuseks kasutamiseks, mis on kindlasti üks erinevus tavalisest saunast.
Infrapunasaunas puudub elektrikerisele omane õhu ionisatsioon ja küttekehad ei hõõgu: õhku ei kuumutata ja auru ei kasutata. Tehnoloogia on välja töötatud Jaapanis ning uuringuid jätkatakse Hollandis Tventi linna meditsiiniülikoolis. Valmistajateks on USA-Hollandi ettevõtted. Muusika saatel lõõgastumiseks on infrapunasauna kamber varustatud audiosüsteemiga. Infrapunasaun on digitaalselt häälestatav: õhu temperatuuri vahemik on 35…75C ja seansiaeg kuni 1 tund. Algsoojendamiseks kulub ainult 7 minutit ja elektrienergia kulu on 1300…2500 W.

Kuidas infrapunasaun toimib?

Oluline erinevus tava saunast on see, et suhteliselt madala õhutemperatuuri juures on higistamine intensiivsem, sest infrapunasaunas soojenevad koed sügavuti, mistõttu keharakkude temperatuur tõuseb kuni 38,5C. Sügavsoojenemine saavutatakse spetsiaalsete 10 aastase garantiiga küttekehadega, mille soojuskiirgus on näiteks kamina soojuskiirgusest madalama sagedusega - pikema lainepikkusega (4,5…5,5 mikromeetrit). Samas on see aga ikkagi täiesti kahjutu soojuskiirgus, sest igasugune radioaktiivne vm. kiirgusfoon puudub. Ehted näiteks ebameeldivalt ei kuumene. Õhku soojuskandjana, nagu tavasaunas, ei kasutata.

Infrapunasauna mõju tervisele

Sügavsoojenemisel (kuni 4...5 cm) vabanevad koed mitmesugustest mürgistest jääkainetest, nagu näit. toksiinid, alkohol, nikotiin, kolesterool ja raskemetallidest: k.a. plii, tsink, nikkel, elavhõbe, kaadmium. Infrapunasaun leevendab kroonilist väsimust ja lihasevalu, elavdab autonoomse närvisüsteemi tööd, tõstab kasvuhormoonide taset, parandab lihaste toonust ja kasvu. Infrapunasauna mõju ja keha soojenemissügavus on individuaalne, sõltudes mitmesugustest teguritest.

Vähendab tselluliiti ja põletab kaloreid

Infrapunasaun on tõhus tselluliidi vähendaja ja naha toonuse tõstja, aidates mitmel füsioloogilisel viisil kudedest välja viia rasva, vett ja jääkaineid. Inimene põletab infrapunasaunas  600 kcal umbes 30-minutilise seansiga. Seda on rohkem kui kulub energiat sama kaua joostes.
Infrapunasauna on soovitav kasutada püsivalt tervendava mõju saavutamiseks organismile vähemalt 3 korda nädalas seansipikkusega 30 min. ja seda vähemalt kuu aja jooksul.


Sihtgrupid

Lisaks keskklassi kodutarbijale on infrapunasaun kasutatav spordiklubides, ilusalongides, hotellides ja büroodes. Haiglates ja sanatooriumides kasutatakse infrapunasauna liigesepõletike, nahahaiguste, hingamisteede ja veresoonkonna haiguste raviks. Infrapunasauna kasutatakse ka spordimeditsiinis ja taastusravis.

Lähemat ifot saab Viimsi Tervisekeskuse vabaajakeskuse telefonilt 6061100


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 


Goldensand klmpressitud kookosli

Kas valida nutikell või nutivõru?

Varia | 

Nutivõru on kiiduväärt trennikaaslane! Nutivõrud on lihtsamad nii oma välimuselt kui kasutamisvõimalustelt. Erinevalt puutetundliku…


Treener soovitas...!?

Varia | 

Kahjuks ei ole see ulmekirjandus, vaid viimasel ajal minuni jõudnud väljaütlemised meie bikiinisportlastelt. Ei usu, et selliseid soovitusi…