Treening

Kui ma saaksin valida ainult ühe harjutuse...

Niisiis, järgnevalt harjutused, mida teeksin, kui saaksin valida vaid ühe harjutuse iga lihase või lihasgrupi kohta:

Treening  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  14 kommentaari

Kui ma saaksin valida ainult ühe harjutuse lihase (lihasrühma) kohta, siis mida valida? Hea küsimus. Nii küsiti minult ühel päeval, kui rääkisin jõusaalis, kus treenin, selle omanikuga. Jagan oma mõtisklust ka teiega. Niisiis, järgnevalt harjutused, mida teeksin, kui saaksin valida vaid ühe harjutuse iga lihase või lihasgrupi kohta:

Harjutused, mida valiksin:

Jalad:

Ilmselgelt kükk. Kükk ei ole mitte ainult parim jalgade harjutus, vaid kõikide harjutuste kuningas, nagu seda palju räägitud on. Kükkimine mõjutab igat teie keha lihast. Ei ole võimalik, et te kükite, teie raskused kasvavad ja te ei arene.

Rind:

Lamades surumine hantlitega. Hantlite kasutamine nõuab ka stabiliseerivate lihaste tööd, mida vaja hea surumise asendi kindlustamiseks. Samuti võimaldavad hantlid lihasele suuremat liikumisamplituudi ja kätele mõnevõrra loomulikumat liikumistrajektoori. Pealegi, hantlitega surudes on sunnitud ka keha nõrgem pool töötama sama tugevalt kui tugevam pool.

Selg:

Lõuatõmbed. Mitte ükski teine harjutus ei tee teie selga paremini laiemaks kui lõuatõmbed. Kahjuks ei tehta neid piisavalt ja vähesed teevad neid. Paljud teevad küll allatõmbeiid plokil (kas rinnale või kaela taha), kuid need pole pooltki nii efektiivsed kui lõuatõmbed.

Sääred:

Siin ei ole just väga palju valikuid. Mina valiksin päkale tõusmised seistes.

Õlad:

Surumine istudes kangiga. Isutudes surumine välistab jalgade kasutamise surumise ajal (kui raskeks läheb).

Biitseps:

Biitsepstõste hantlitega istudes kaldpingil. Armastan seda harjutust. Selle harjutuse ajal on biitsps tõsiselt isoleeritud ja töötab sõltumatult. Võite teha seda harjutust vahelduvalt, kasutada langevaid seeriaid, negatiive jne.

Triitseps:

„Kolbapurustaja hantlitega. Paljud kasutavad selle harjutuse korral kangi, mina eelistan hantleid. Jällegi, mõlemad triitsepsid töötavad teineteisest sõltumata, samuti on liikumisamplituud suurem kui kangiga harjutust tehes.

Trapets:

Rasked õlgade tõsted 1 2 sekundilise tippkontraktsiooniga. Selleks, et trapets kasvama saada, peate liigutama suuri raskusi!!!

Küünarvarred:

Raskete kangiketaste hoidmine ja näppude vahel vedamine. Tean tean, enamus oleks pakkunud randme painutused ja sirutused, kuid minu arvates ei pane ükski teine harjutus küünarvarre lihaseid rohkem „põlema kui ketaste hoidmine.

Kõhulihased:

Jalgade tõsted rippes. Väga mitmekülgne ja erinevaid võimalusi pakkuv harjutus. Te saate ja võite neid teha aeglaselt, kiiresti, lisaraskusega ja pööretega. „Rooma tool´il seda harjutust sooritades isoleeritakse kõhulihased täielikult ära. Pealegi, see harjutus on hea ja sobiv neile, kel alaselja probleeme ja kes istesse tõusmisi ja „crunches´eid teha ei saa.

Niisiis, mida arvate. Nõustute või ei nõustu minu poolt valitud harjutustega? Kommenteerige ja avaldage arvamust, mida teie valiks iga lihase korral oma ainsaks harjutuseks???

Artikli allikas


Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 
   Kõigega nõus, peale selle mis mees selja kohta väidab, et lõuatõmbed selja laiusele parim oleks. Jama! Mina valiksin seljale hantli tõmbed küljelt. MIKS? Rakendab abs kõik selja vidinad töösse maxim määral. Ma võrdleks seda harjutust kükiga. On võimatu, et teie selg ei avaldaks peagi teistele muljet kui te teete korralikult hantli tõmbeid. KORRALIKULT ja KORRALIKU RASKUSEGA, mitte ei sipsi mingi pisikese hantliga. 70-100% kehakaalust, see on õige raskus selleks harjutuseks!!!
   kuidas need välja näevad? kõhuli pingil ja siis tõmbad hantleid üles?
   ma pole eriti l6uat6mmetega n6us ja samuti biitseps pingil . kuigi ma teen l6uat6mbeid, ei saa ma v2ita et see on parim harjutus . seda v6iks vabalt asendada j6ut6mme v6i kangi t6mbed ettekallutatult .
   Kui eesmärgiks on lailihase max massi arendamine ühe valitud harjutusega siis jõutõmme... mõelge nüüd natuke ise! Kui suur on lailihase liikumisamplituut selles harjutuses? MINIMAALNE! See on küll hea nn baasjõu arendamiseks, kuid kui valida üks harjutus lailihase massiivseks arendamiseks siis pole paremat hantli tõmbest. Või võrdle seda kangiga ettekallutatult tõmmetega. Liikumisamlituut on ka selles harjutuses hoopis väiksem kui hantli tõmmetes. Samas olen ma abs kindel, et kui ühe hantli raskus millega seda harjutust on võimalik teha korrutada kahega, siis ikka naljalt enam kangiga seda harjutust juba ei tee. Rääkimata liikumisamlituudist. Nii, et tehke siit omad järeldused.
   sry, 2x-p jäi puudu.
   Mina valiks seljale jõutõmbe ma usun
   Minu arust jõutõmme küll selga ei kasvata :) Seda teen ainult üldjõu ja alaselja tugevdamiseks .
   selg ei koosne yksnes lailihasest . :) ma ei vaidle et l6uat6mbed on yks parimatest harjutustest, aga sellel puhul j22b alaselg treenimata .
   Tundub, et siin lehel oma arvamust jagada on mõtetu, sest enamus rahvast on siin "teise kursuse arstitudengid". Ehk siis parimad südamekirurgid juba.)) Rumalust ja teadmatust loeb aga välja pea igast lausest.
   Kui ühe käega hantli tõmme on parim harjutus seljale, siis sama loogika järgi on jalale parim harjutus ühe jala peal kükk/press ja rinnale ühe käega surumine. Lõuatõmme on ja jääb nr. 1 seljaharjutuseks. Kui harjutus hakkab lahjaks jääma, siis ALATI saab ju raskust juurde siduda omale....
   Varem ma pidasin sinust lugu Hr. Balancer.) Sinu siinne kommentaar näitab aga sinu täielikku võhiklikkust sellest alast. Lepime kokku, sina mine tee oma doktori tööd ja las siin räägivad selle ala asjatundjad.) /hantli tõmbeid võrdleb tema ühel jalal kükkidega. See mees saab olla kulturismist nii kaugel kui üldse olla saab/.)))
  Kahtlemata on hantlitõmme väga hea harjutus seljale, aga kas ka nr. 1? Võibolla on ta nr.1 staazikamale kulturistile, kuna võimaldab hästi isoleerida ja lailihast tunnetada...Krt siit saaks ju hea doktoritöö teema tõesti :)
   ok vaielda on m6tetu .
  khm ma teeks lõuatõmbeid soojenduseks ja siis rebiks hantlit :-). hea lihtne kompromiss. sellised teemad on aga intrigeerivad ja rahvas tahab VERD! hantli tõmmet korraliku raskusega teha on ju tunduvalt käepärasem ja mõnusam, kui lisaraskustega lõuatõmbes sipelda (mitte et see halb harjutus oleks!). enda kogemus ütleb, et hantel töötab tunduvalt peenemalt selga läbi kui lõuatõmme. rahu ja rauda!

4 parimat treeningjaotust naistele (III osa) push-pull-legs

Treening | 

Eelmises artiklis rääkisime eraldi ülakeha ja alakeha treenimisest. Kui soovid teada, kas naistele sobib selline treeningjaotus, siis artikli…


4 parimat treeningjaotust naistele (II osa)

Treening | 

Eelmises artiklis rääkisime "bro-split" tüüpi kavast ehk treeningjaotusest, kus erinevaid lihasgruppe treenitakse erinevatel päevadel. Kui…


4 parimat treeningjaotust naistele (I osa)

Treening | 

Kuidas valida endale õige treeningjaotus? Mõned küsimused mida endalt küsida: [b]Mis sobib minu graafikuga? Kui tihti ma saaksin…