Tervis

Milleks spordimassaash ?

Hoiab ära – Lihaste ja kõõluste vigastused, sporditraumad.

Tervis  |   |  tekst:  |  fotod: Anonüümne  |  Kommenteeri

Hoiab ära – Lihaste ja kõõluste vigastused, sporditraumad.

Leevendab – Treeningul tekkivat ülepinget ja ebamugavustunnet ning ülepingest tulenevaid kroonilisi vigastusi, võimaldades maksimaalse treeningukoormuse juurde kiiremini tagasi tulla.

Võimaldab – Sportlasel müofastsiaalsetest vigastustest kiiremini terveneda, vähendades võimalust krooniliste probleemide tekkimiseks.

Annab – Sportlasele psühholoogilist tuge, parandades tema valmisolekut paremateks saavutusteks.

Avaldab – Treeningu osana profülaktilist mõju, mille tagajärjel on pehmed koed vabad armkoest ja adhesioonidest, soodustades nõrgenenud neuromuskulaarse talitluse paranemist.

Harjutuse eelselt – stimuleerib vere- ja lümfiringet, maandab närvipinget ja valmistab sportlase optimaalseks soorituseks ette, vähendades samal ajal vigastuste ohtu.

Harjutuse järgselt – leevendab valu ning on abiks piimhappe ja muude jääkainete eemeldamisel organismis.
Mehhaaniline lihaskoe venitus taastab lihaste elastsuse ja jõudluse.

Treeningut saatev massaash – keskendub krooniliste vigastuste ärahoidmiseks ning aitab kaasa juba tekkinud vigastuste paranemisprotsessil.

Spordimassaashi toimed on pidevalt kaasaegse spordifüsioloogia huviorbiidis. Uusimad uurimustööd näitavad spordimassaashiga kaasnevat mõju: veretranspordile sh. hapnikule, hemoglobiinile, ekstsentrilisele lihastööle, kreatiinkinaasile, laktaadile, anaeroobsele treeningule jms.
Kaasaegne aparaatravi ja arhailine manuaalteraapia seisavad võrdselt kõrvuti spordifüsioteraapia pjedestaali kõrgemal astmel.Fitness.ee avaldatud teksti-, foto- ja videomaterjalide kopeerimine on lubatud ainult Robocop OÜ kirjalikul loal. Materjalide loata kasutamise eest esitatakse arve. Loa saamiseks palume pöörduda: toimetus@fitness.ee

 


Goldensand klmpressitud kookosli

KOGU MAAILMA EATUD, ÜHINEGE!

Tervis | 

“Huvitav, kas see tõesti on eas 45+ vältimatu?” küsis Iiris Saluri ise-enda käest ning võttis kokku julguse näidata ette oma selleks…


Väsimuse hindamine treeningute planeerimisel

Tervis | 

Treeningule järgnevat väsimust on aga ilmselt kogenud enamik spordiga tegelevatest inimestest. Treeneri üheks ülesandeks on hinnata treenitava…


Lihtsalt käimine

Tervis | 

Üks esimesi asju, mis õpitakse inimesena olles ära, on käimine. Võrreldes varasemate aegadega käime me vähem, kuna kiirenenud elutempo juures…